Aktuálně: 4 985 inzerátů174 059 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Stene kouse a nechce se mazlit

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 15:04:09 xxx.xxx.6.170
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 14.03.2024, 14:19:58

Nekontrolovane pousteni je samozrejme spatne. Ale to je asi nepatri k teto diskuzi (jestli naznacujete ze to drlam tak se mylite)

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 15:14:43 xxx.xxx.6.170
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 14.03.2024, 14:17:22

Vsichni ostatni stenata za mnou vpohode sli, zadne bolistky nebo nevyspalost tam nebyly. Ona za mnou nesla, a kdyz mi ji nabidly tak jsem ji zkusila vsit do naruce a vytrhla se a nechtela ke me jit. Pri tom za hodne lidi jde sama. Docela dlouho mela zabavu ze sedela u zastavky a cekala na lidi aby ji pomazlili. Vsechna ostatni stenata uplne vpohode se mazlila. Proste se ke me nemela. Hlubsi smysl v tom asi neni. Stat se to asi muze a neni to spatne. Spatne bylo ji odvezt kdyz ke me nechtela. Spatne bylo nechat se presvedcit ze se to zmeni. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 14.03.2024, 15:16:10 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Valvara z 14.03.2024, 15:00:19

Z toho, co popisujete, ale zatím pramení to, že psi jste sice měla, ale do metodiky výchovy jste bohužel nepronikla.

neberte to nijak zle, ale prostě je to holý fakt, to, co popisujete v posledním příspěvku, je typické chování rozjíveného štěněte bez nastavených hranic. 5tý až 6tý měsíc obvykle bývá období, kdy začínají zkoušet, něco jako lidské děti okolo druhého věku života.

Tady je na místě v první řadě zapracovat sama na sobě, to, že člověk přečte stohy knih, ještě neznamená, že pochopil. A není na tom nic špatného, každý máme vlohy na něco jiného, někdo na výchovu psa, někdo na paličkování, tak to prostě je.

Osobně vidím jako dobré nabrání směru pro začátek to, že se ptáte, alespoň tady. Osobně bych dala psovi ještě šanci )pochopila jsem správně, že zvažujete i variantu poslat ho dál???) a našla si někoho fajn, kde mě vztahem k vlastnímu psu provede. A neviset jen na chovateli, ono to, že někdo chová, ještě neznamená, že je to zkušený empatický výcvikář.

Proč to píšu. Mám koně, taky hodně od mlada. No…ze začátku jsem měla pocit, že jsme si fakt nesedli, že jsem chtěla něco jiného a že jsem si vzala fakt velký sousto. No, dala jsem tomu šanci a jsem ráda, jako fakt, není to zvyk, ale fakt jsem získala nejhodnějšího a nejspolehlivějšího koně ze stáje.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 14.03.2024, 15:32:37 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 14.03.2024, 15:16:10

No…a myslíte, že má smysl to lámat přes koleno, pokud má majitel pocity úzkosti z toho, že se k němu přibližuje jeho vlastní štěně? 

Mně přijde, že paní chtěla ujistit, že se to opravdu samo nespraví věkem a že bude lepší, když psa pošle dál. Ale tak to na mě působí z toho psaného textu a realita může být jiná.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 14.03.2024, 15:34:27 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 14.03.2024, 15:32:37

Ano, je to malé štěně, které je ještě tvárné, a ještě k tomu to zatím není velký pes - rozměrem, i když zadavatelka myslím neuvedla typ tohoto plemene??? Kdyby bylo psovi rok a víc, mluvím jinak.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 14.03.2024, 15:45:50 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 14.03.2024, 15:34:27

Aha, tak jsem přehlédla, že je to ta pocket verze, tak o to spíš si za svým tvrzením stojím.  

Ono i když si bereme psa od chovatele, tak musíme počítat i s variantou, že chováním nemusí spadat do standartu plemene. Tak to prostě je. A hodnotit, jaký bude pes v dospělosti, když je mu 5 měsíců, je fakt brzo. Z popisu majitelky mám fakt pocit, že ta výchova je celkově chaos plus asi ne úplně jednoduchá povaha a je na průšvih zaděláno. Ale ještě je čas to podchytit.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 14.03.2024, 16:21:25 xxx.xxx.27.149
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 14.03.2024, 15:45:50

ale ono z popisu majitelky taky jasně čiší touha se štěněte zbavit
tak by to asi, pro štěně, byla varianta nejlepší

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 14.03.2024, 17:19:12 xxx.xxx.189.104

Valvaro…nechci ohledně toho kousání radit…měla jsem několik kousalek, jako i omega agresiv štěněcích kousalek a je to otravný a au au bolí to, ale tak člověk se samo domo snaží štěňátku naznačit, že to bolí a tak po zakousnutí vyloudí ze svých hlasivek žalostné, bolestivé aůůůů…no a co udělá malá piraňa…"ahááá, tak ono to moje kousání funguje.." a zakousne se ještě zuřivěji. A to se bavím skutečně pouze o štěňatech, které opravdu nešla převést na hračku neb nejraději se zakusovaly do “živého”…

Jo můžu dát do placu nějaký rady, tipy…ale z toho, co jsem doma měla já to bylo čubina od čubiny…na jednu fungovalo toto, druhou to absolutně netankovalo.

U pyrenejky jsem například zvolila metodu “hra na obrany”…udělala jsem si improvizovaný rukáv z osušky, aby mě zákusy nebolely a kousala na povel a na povel kousání ukončovala…její zákusy do achilovy šlachy jsme minimalizovaly tím, že jsem měla kolem pasu uvázanou šňůru a za sebou jsem tahala plyšáka….

Samozřejmě výbornej počin jsou velké morkové kosti s klouby…tam se štěně kousáním zabaví. A samozřejmě různá přetahovadla, hračky a podobně…v aktivní formě, to znamená, že my s tou hračkou hýbáme a se štěndem si hrajeme.

Vesměs u všech štěňat kousací období přešlo po přezubení. Pokud i po tomto měla štěndata tendence kousat, tak už měla útrum…jo kámo, zoubky už máš narostlý, takže potřeba kousání v období méčného chrupu a přezzubování už jako důvod pominula…a tam se tedy se pesanama samozřejmě morduju, hrajeme si, ale už netoleruji kousání…a vzhledem k tomu, že už štěndo nějaký výchovný základ za ty 2-3 měsíce u mě má, tak to nebývá problém.

A pořád ještě platí poučka unavený pes=hodný pes.

No a teď k tomu vztahu…..moje zkušenost…

Pořídila jsem si pyrenejskou horskou psici po té, co mě opustila moje osudová fena. Věděla jsem, co si kupuji…to že to potom v praxi nebylo to pravé ořechové, to je jiná věc.

Nicméně jsem si domů dovezla bílou načechranou kuličku k zulíbání. No a bílá kulička byla naprosto nekontaktní…byli jsme jí tak nějak u zadele. Při pokusu o pohlazení následoval kousanec do ruky, při pokusu o pusinku následovala amputace nosu a nebo plastika tváře…pokud by si člověk nedal pozor.  Jako to že kousala vůbec neřeším, je to prostě štěndo a tahle kousalína byla v porovnání s mojí minulou fenou   “zlatý štěndo”. To že se nechtěla mazlindat neřeším…měla jsem afgánskýho chrta, který znechuceně odcházel pokud jsem ho pohladila více než 3x za sebou…a přesto jsme se omega milovali. Ale s Ginou se mi nedařilo navázat ten vztah, přestože jsem se snažila, tak ten pocit vzájemné sounáležitosti prostě nenastával….když jsem jí jako malou vedla na vodítku, tak jsme se sice pohybovaly stejným směrem, ale měla jsem z toho  spíš pocit jako když jedete v autobuse…vedle vás stojí cizí člověk, držíte se stejné tyče a jedete jedním směrem. Trochu mě zachvacovala panika, neboť pyrenejec je pastevec a u takové samostatné jednotky nebo obecně u psů typu samostatná jednotka s vlastním názorem je vzájemný silný vztah a láska velká devíza ne-li dokonce nutnost.

No prožily jsme spolu kousací a ignorovací štěněcí období, následně jsme plynule přešly do hororu …puberta…kdy jsme z toho kousání a ignorace přešly do umíněnosti, trucovitosti, tvrdohlavosti, nespolupracovitosti a určitě bych vymyslela ještě xy negativ, které člověka přiváděly k šílenství, stavům blížícím se depresi, zmaru a beznaděje…které navíc člověk nemůže dávat najevo před psem. Nezbývá než být umíněnější, trucovitější, tvrdohlavější než čuba a to vše ještě naprosto v klidu a s nadhledem…vyčerpávající, někdy se mi vzteky chtělo až brečet a v duchu jsem tý čůze bílý dala jmen, ale navenek přívětivá klidná panička, která ale trvá na svém.

No dneska má moje psí holka 4 roky…jako pořád to s ní není jednoduchý, ale je to pastevec a s tím se počítalo, ale milujeme se láskou něžnou a bezmeznou, není vysloveně mazlík, jako byla moje předchozí fena, ale ráda se pomazlinduje třeba večer před spaním, když si vleze ke mě do postele. Pořád to není povahově obecně můj šálek kávy, s pyrenejským horským psem jsem šlápla trochu vedle, i když teoreticky se zdála jako velmi přijatelné plemeno, ale to je jedno…miluju jí ať je jaká chce…a milovala jsem jí hned od začátku…jen asi tu její lásku a ten vztah jsem si musela sakra zasloužit. Nikdy nebude taková jaká byla moje předchozí fena…nikdy nebude pro mě tak povahově dokonalá, nikdy nebude tak DOKONALÁ, ale já přeci taky nejsem dokonalá a nejsem ani dokonalá panička…

Je to kanimůra zlobivá, čůza jedna bílá, potvora pastevecká, prdelka moje, moje něžná bílá kráska..moje holka zlatá, diamantová, platinová…

Prostě, když jí miluješ, tak není co řešit… 

No ale když jí nemiluješ?? To je potom k pejskovi trochu nefér…navíc i ten pes ten odstup může vycítit…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 14.03.2024, 17:27:28 xxx.xxx.119.6

Možná to bude znít drsně, ale bull psa v rukou majitelky (podle toho popisu) bych jednou potkat nechtěla. Než průšvih, to radši opravdu najít nový, zodpovědný domov. Stává se to, všicí jsme jen živý bytosti.

Já jsem si svýho prvního psa, tedy život s ním, malovala už od začátku růžově, a docela mě překvapilo, že to tak nebylo. Jsem ráda, že mi odpustil mý začátečnický chyby, je to nejlepší první pes, kterýho jsem mohla mít, vybrala jsem si u něj snad všechno😁. 

No tak snad se zadaří se s chovatelem dohodnout, snad to vyjde ke spokojenosti všech.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 14.03.2024, 18:55:12 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 14.03.2024, 17:27:28

Až teď mi to došlo To je vlastně to emerické plemeno, které občas zakusuje lidi - nedávno tady někdo dal dost ošklivé video. 

A asi není ještě moc ustálené, když se datuje od roku 2004.

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 18:55:36 xxx.xxx.205.182
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 14.03.2024, 17:19:12

Dekuji mockrat za vas prispevek a ten cas ktery jste psani venovala. Vas pribeh je velmi inspirativni.

Take se snazim sve holce dat vse co potrebuje i kdyz uz jsem z toho obcas psychycky vycerpana. Pro me je nejdulezitejsi je aby se spravne vyvijela. Vzdy se s ni raduji jejim uspechum, dopravaˇ ji hodne legrace i kdyz pro me to prinasi rizika ze me kousne a travime hodne casu venku. Ne mene dulezity je pro nas trenink a delame pokroky kazdy den.  I kdyz obcas mam silne uzkosti ze ji nezvladnu, vim, ze musim udelat vse pro to aby vyrostla vyrobnana a spokojena.

Dekuji mnohokrat za priklady! Neco z toho co jste napsala me nenapadlo, a urcite pouziji.

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 19:09:55 xxx.xxx.205.182
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 14.03.2024, 18:55:12

V minulosti jsem mela dve, take pocket velikost, a byly to nejuzasnejsi pejsci. Od te doby jsem si to plemeno zamilovala.

Jednu z nich mi kousali pejsci, labradori a border kollie, a ona neumela ani se branit, natoz kousnout. Nekousaly ani ve hre. 

Vite, ono je to tezke. Vsimla jsem si, ze se oficialni popis plemene a realita se dost lisi, obzvlast kdyz to neni uznane plemeno a klub je nijak nekontroluje. Takze mnozi chovatele uchovni psi kteri maji problemove chovani. Po tomto poslednim stenatkovi jsem to zacala vic studovat a Byla jsem na nekolika navstevach chs a v nekterych jsem bohuzel potkala pejsky kteri byly opravdu agresivni. 

Ted kdyz jsem se setkala s timto problemem sama tak si vsimam pejsku s problemovym chovanim. A ten rozpor vidim nejen u bully. 

Proto si myslim ze je velmi dulezite davat zpetnou vazbu chs a obecne mluvit o techto problemech otevrene. Jinak se to nikdy nebudou resit. Vim ze hodne lidi o tom nechce mluvit otevrene pze je to jejich pejsek a protoze je hodne hejteru kteri akorat nadavaji na pana. Jenze kdyz si clovek vybira plemeno dle popisu ktery neodpovida realite, tak pak se tezko muze cekat, ze bude pripraveny na ‘vsechno’.

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 19:27:42 xxx.xxx.205.182
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 14.03.2024, 17:27:28

Toho se prave take obavam. Nemuzu slibit ze zvladnu 100% jakoukoli situaci. Proto me to trapi a snazim se najit reseni. Dekuji mnohokrat za vasi zpetnou vazbu!

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 19:37:15 xxx.xxx.205.182
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 14.03.2024, 19:22:53

Ty velke urcite ano. Pze s tou vahou uz muze jit ciste o presilu, a 80kg pes v tomto pripade vzdy vyhra.
Ty mali jsou dle meho pozorovani mnohem hodnejsi nez stafbulici, amstafi, pitvuli. 
Moje Lenicka je mnohem hodnejsi nez nekolik stafbulu co jsme potkaly. Driv jsem si je nevsimala, pze jsem mela hodne holky. Ale ted Lenicku bavi si s nima kousat tak vidim jaci ti stafbulici take jsou. Uz me pokousala i Lenicka i jeji kamose. Treba takovy mrstny chrt je take pekna podivana.

Pevne doufam ze vsechny XL nestihnou utratit. ale zkousky jsou potreba. A vzit pod kontrolu chov. V Nemecku treba jsou na ne zkousky. A bojova plemena (bully k nim v nemecku nepatri) jsou zakazana (coz je nekdy skoda).

Ja treba vubec nechapu, ze nejsou pod zastitou klubu. Muzou se mnozit jak chteji. Chovne stanice nedavaji smlouvy, nekdy drze lzou, kryji agresivni feny, maji stenata venku v kotci, zadna socializace. A musim rict co je sleduji, tak duveru uz ve me nevzbuzuji, jen nektera, ale i tak delaji hodne chyb byt nevedomky.

Ted jsem narazila na necekane. Nikdy me nenapadlo, ze mi prodaji stene ktere se ke me nehodi povahove. Nebo ze ja si takove koupim. Ja si jasne pamatuji ze jsem ji nechtela brat. A ted ji mam.

Bylo by nejlepsi kdyby to plemeno se tu uznalo. To by pomohlo chov kontrolovat.

Lenicka je z dobre stanice. Mela hodne lasky. Bohuzel jsme se jen nepochopili dobre s chovatelem. On je vsechny ma opravdu velmi velmi rad, ma strnata jen malo kdy ale sam pejsku ma hodne a pekne se jim venuje. Je to chlap dobrosrdecni a velky a silny. Pro nej je kazdy prjsek hodny.
Asi si myslel ze ja to tak mam take.

I prez to ze Lenicka se dostala ke me vpodstate trochu Omylem, miluji prochazky s ni, ale bojim se ze by nekoho kousla nebo by kousla me kdybych ji musela nejak odtahnout. Nekdo jiny by se toho nebal a perfektne by ji zvladl. Ale ted kdyz je se mnou, tak nevim.

Mela jsem velke stesti s prvni feneckou, ale tu jsem adoptovala, nemela jsem ji z chs, druha nebyla uplne spatna, velmi hodne a milujici stene ale vyrosto z ni neco uplne jineho, byla mnohem vetsi nez mela byt, takovy spis mohutny staford, rada ukazovala zuby a delala zastrasujici zvuky (bully to nedela) a kazde stene v tom vrhu bylo uplne jine tvarem a velikosti az vyrostla.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 14.03.2024, 20:09:41 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Valvara z 14.03.2024, 15:00:19

tak uz mam akorat uzkost kdyz se ke me priblizi.

Takže se bojíte čtyřměsíčního štěněte. V tom případě to vidím na nového majitele. Není to ostuda - mého koně taky jezdí dívčina, která si s ní sedla mnohem víc než já.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 14.03.2024, 20:45:20 xxx.xxx.124.255

Právě pocket verze je tragédie. Nemá žádný nos, nohy 10 cm a prohnutá záda. Srdce na tom musí být dost blbě. Není to pes, je to tvarem žába, žádný výkon.
Několik zemí už taková plemena zakázala - pokud nemá pes normální hlavu, nemnoží se.

Na foto je best of breed - vítěz 2023 z org. ABKC, to se tu prodává. 
UKC tato zvířata nemá ráda.
Protože bully není funkční pes. 
Podívejte se na bazos, jaká zvířata se prodávají pod ABKC. Nohy do O, přední vytočené, 
ti psi prostě nejsou v pořádku.
 

Obrázek
Doron
Doron (1774 příspěvků) 14.03.2024, 21:13:13 xxx.xxx.7.205
kometa:

Až teď mi to došlo To je vlastně to emerické plemeno, které občas zakusuje lidi - nedávno tady někdo dal dost ošklivé video. 

A asi není ještě moc ustálené, když se datuje od roku 2004.


Přesně to jsem chtěla napsat, že plemeno a povaha není ustálená , resp.  se v povahách prosazuje takový blbý trend , alespoň tedy v Anglii.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.