Aktuálně: 4 949 inzerátů174 081 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Stene kouse a nechce se mazlit

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 21:25:57 xxx.xxx.205.182
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 14.03.2024, 20:45:20

Tohle je myslim mikro. Take jsem proti. 
Ja mela vzdy holky vykonne jak masiny.

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 14.03.2024, 21:27:24 xxx.xxx.205.182
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 14.03.2024, 21:13:13

Opravdu? Ja myslela, ze je ta reakce prehnana. Tady urcite se deji veci ktere by nemely

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 14.03.2024, 22:07:40 xxx.xxx.30.209

Hlavně Valvaro …uvědomte si, že jste oběti reklamy. Pocket american bully je tak mladé plemeno, že ten standart chování je tam trochu vycucany z palce a fakt nemohl být ověřen časem.

Znám jednu chovatelku těchto psů s PP osobně. Na výcvik bych si od ní nenechala poradit  vyýcvik sedni.

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 15.03.2024, 00:20:32 xxx.xxx.9.8

Jako upřímně, co se týče preferencí lidí na vzhled psů líbí/nelíbí, tak asi se dá použít známé sto lidí sto chutí, i když u pejskařů toho tolik nebude… někdo ovčáků, někdo špickíky, někdo ohaříky, někdo medvědy, někdo bully…. ale když se koukám na fotky tohoto plemene, tak je mi hodně smutno.

Ad toho strachu zadavatelky, že by její fena mohla někoho pokousat… na to existuje geniální zařízení zvané náhubek a vodítko.

Co mi celkově přijde hrozné je, když se někdo defakto bojí svýho psa o to hůř, když je ten pes štěndo… resp. i úzkostné stavy jsou v tomto případě na pováženou. Nemám zkušenost s bull psy a s tímto plemenem už vůbec ne, ale obecně mi zkušenost říká, že čím je pes větší radikál, tím víc musí být jeho člověk důsledný a klidný vůdce, že z něho musí mít jeho pes pocit, že tenhle vůdce zvládne všecičko na celém světě.

Upřímně Valvaro mám trochu strach, co bude až se vaše feňule dostane do puberty, co když to bude ten případ, kdy začne holka zkoušet, co všechno si může dovolit? Jaká bude vaše reakce na takovou situaci? Jasně i můj pes si na mě vrkne, začne držkovat, že se mu něco nelíbí, ale náš vztah je založený na důvěře, že si neublížíme a tak moje reakce není strach, nezroutím se z toho, že na mě můj pes udělal bububu, nestáhnu ocas a neustoupím mu, ani nebudu agresivní a nepotrestám ho, ale reaguju stylem “ no aby ses nepo.srala”.  Ale můžu si to dovolit, protože vím, že i to vzteklé zavrčení není v případě mého psa varování před útokem… není to “vrrrr, nech toho nebo tě pokoušu”, ale “vrrr, mě se nelíbí co děláš”, no a následuje právě to co jsem popisovala “ no aby ses nepopo. hele to jsou kleště na drápy, tak si to očuchej a tady ufikneme drápek na paspárku, ju?.    no a je to… to bylo zase keců”

Nikdy by mě nenapadlo cíleně učit štěně na moje dotyky, štěně od chovatele nežije v liduprázdnu, mělo by být na lidské dotyky zvyklé, alespoň v rámci možností socializované, přijde mi to samozřejmé, že se svého štěňátka musím dotýkat. Už ve chvíli, kdy si ho odvážím  od chovatele, od sourozenců, od jeho psí mámy, tak je ze mě jeho mámatáta. A každý dvě hoďky štěndo beru do náručí a mažeme ven na čůranda. V noci spí se mnou štěně v posteli. A pokud v posteli spát nechce, tak si ustelu s ním na chodbě… s pyrenejkou i s kavkazandou jsme takhle spaly první minimálně dva měsíce a i nekontaktní štěňata se mnou spala a dobrovolně a chodila si ke mně dobrovolně lehat. Jo jsem rozmazlovací často krmím z ruky, často jím společně se psy…jsou to prostě takové… jak to nazvat.  Intimní maličkosti, které dle mého názoru pomáhají budovat vztah.  Se štěňátky si hodně povídám, ve své podstatě komentuju každou svojí činnost. Štěně mi sice nerozumí, ale slyší tón mého hlasu….přátelský tón, nadšený tón. Na štěňátko nikdy nazlobeně nekřičím, nepoužívám agresivní tón a NIKDY ho fyzicky netrestám. U některých jedinců bych si totiž nevhodným chováním tu vzájemnou důvěru nevybudovala.

Ne všichni moji psi byli mazlové, ale i ti nemazliví vyhledávají mojí přítomnost… spí se mnou v posteli, přijdou si lehnout ke mně na gauč, i když mají možnost lehnout si na jiný, asistují mi při vaření..  tak si tak říkám, že ta moje metóda snad trochu funguje.

balu
balu (1534 příspěvků) 15.03.2024, 06:43:28 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 14.03.2024, 21:54:36

Já bych mopse k těm psům na prvních dvou fotkách neřadila. To je přece jen něco jiného.

janaa
janaa (382 příspěvků) 15.03.2024, 07:53:56 xxx:xxx.833c:5854

Mě to celé přijde jako fejk. American bully byla v Americe uznáno před dvaceti lety, někdy před dvanácti sem byl přivezen první (a to si vůbec nejsem jistá,jestli tahle velikost), a paní s vyjadřováním dítěte už má třetího?

Kilian
Kilian (953 příspěvků) 15.03.2024, 08:16:57 xxx:xxx.35ab:74c7
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 15.03.2024, 08:07:34

….mně tam nesedí spousta věcí…ale tak na druhou stranu, potkat takovou žábu viz.fota od Lupuse na chodníku, tak se leknu a odplivnu si, ale ono to asi moc mobilní nebude…. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 15.03.2024, 08:23:56 xxx.xxx.119.6

A tak to mně je jedno, jestli fejk nebo ne. Koukla jsem se aspoň na nabídky těch psů, překvapilo mě, kolik jich je třeba jen na bazoši. No jo, člověk…  a po něm potopa.

kometa
kometa (4186 příspěvků) 15.03.2024, 08:35:38 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 15.03.2024, 07:53:56

Já si to teda nespočítala, ale to vyjadřování mi přijde taky takové nedospělé.

kometa
kometa (4186 příspěvků) 15.03.2024, 08:37:23 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 15.03.2024, 08:23:56

A za jaké ceny… No jo, je z Emeriky, udělá se tomu reklama, že je to nejúžasnější plemeno na světě a už to frčí.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 15.03.2024, 08:50:23 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 15.03.2024, 08:23:56

Já třeba jednoho takového béžového štěníka potkávám kolem svého bydliště. Jako první co mě napadlo bylo, že to je fakt chudák. Je to takové nasvalené prasátko, co se při chůzi divně kolíbá. 
Plus se jim tedy i kupírují uši? Má jen takové dva malé pahýlky, jako je na fotce od Lupuse. 
Mně to tedy přijde už jako týrání chovem. Ale to mi přijde i mopslík. Asi tři sousedi mají mopse a to šílený chrochtání je vždycky slyšet na míle daleko :/ … já osobně jsem nepotkala mopse co dýchá normálně.

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 15.03.2024, 08:55:46 xxx.xxx.205.182
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 15.03.2024, 00:20:32

Dekuji mnohokrat za vas prispevek.

Vidim to podobne, proto me ma soucasna situace znepokojuje.

Ted jsem take zjistila, ze ma vysoky prah bolesti. Slapla jsem ji omylem na packu a ja se toho lekla vic nez ona. A to jsem ji slapla fakt hodne.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 15.03.2024, 09:03:14 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 15.03.2024, 08:37:23

Většinou tuším do 30, nějaký víc -  třeba 50, no a nějaký tam byl kolem 10, ale ten byl už starší.

Tennuri,

 no to mě právě překvapilo, po zkušenostech s brachycefalikama a pořád nemáme dost, jedno jestli u psů, koček aj.

Naživo jsem viděla jen jednou, XL a teda to byl mastodont, uši měl normální (to asi musí být dovoz? Když u nás je kupírování zakázaný?)..

Valvara
Valvara (26 příspěvků) 15.03.2024, 09:07:32 xxx.xxx.205.182
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 14.03.2024, 19:42:04

8,9 let.

Nejmensim myslite exotic? Ti trpi na klouby, muzou spatne dychat atd. Do toho bych urcite nesla. Take bych nevybirala nejt zsi. Pocketi jsou akorat, jsou jak slafbulici ale trosku sirsi, nemaji problem s pohybem. My v parku mame trate pro kone, vpodstate zorana cesta, to miluji nejvic na sprint. 
Pozor ale nesmi se prekrmovat a ten pohyb urcite potrebuji. Je treba nebavi chodit jen tak po meste, potrebuji cil a zabavu. Takze minimalne jednou denne park, hrani s pejsky a ty sprinty. Kdyz se venci jen ve meste tak nebudou chtit moc chodit, ztrati tvar a pak ta vaha uz na ne muze dolehnout.

Pozor, nesmi se prehrat, stejne jak buldoci.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.