Aktuálně: 4 956 inzerátů174 145 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Klisna nebo valach?

Mirka H. (neregistrovaný) 21.03.2024, 13:21:54 xxx.xxx.121.155

Ahoj, chtěla bych Vám položit malinkou otázečku: Chci si koupit koně, ale nevím jaké pohlaví, jestli valacha nebo klisnu. Já osobně bych teda chtěla asi klisnu, ale zase někdo mi říká, že je lepší valach, tak nevim. Prosííím moc prosííím poraďte mi!! P.S.: Koníka bych chtěla mít na parkur a ustájen bude ve společnosti dalších koní.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 21.03.2024, 13:59:14 xxx.xxx.198.226

Kupte si to, s čím podle vlastních zkušeností lépe vycházíte. Já bych kobylu nesnesla (resp. vím, že určité typy jsou v pohodě, ale nebývají to kobyly v krvi), ale kamarádka by za jednu vyměnila deset valachů. Někomu jsou valaši nudní, někomu jsou kobyly náladové 🙂

kometa
kometa (4191 příspěvků) 21.03.2024, 15:55:48 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Mirka H. z 21.03.2024, 13:21:54

Chci si koupit koně,

Mě by v první řadě zajímalo, jak si s koněm rozumím. Ale vy stejně žádného koně kupovat nebudete, že jo? Soudě podle projevu . Tipuji 12, 13 let?

Verun
Verun (719 příspěvků) 21.03.2024, 22:32:16 xxx.xxx.220.12

A tak…, každý měl svoje sny…

S valachem snáze vyjdete-jsou vyjimky jako všude, kobyla je více náladová- má třeba říji a v tu dobu jiný pohled na svět😉 (mám kobylu) , tak zhruba v kostce, ale na druhou stranu, když se kobyla povede a bude k  chovu, máte bonus. Někdo je jen pro valachy a kobylu by nechtěl za zlaté prase…

HP (neregistrovaný) 24.04.2024, 22:25:08 xxx.xxx.26.89

To si musite vyzkouset sama. S kobylou se za me lepe komunikuje, protoze vysila vic signalu (da najevo, kdyz se ji neco libi a kdyz ne). Pokud s tim dokazete pracovat, muze to jezdeni dost obohatit. Nekteri valasi to umi taky, zatimco jini na sobe nedaji nic znat a az kdyz stres prekroci nejakou mez, tak „z niceho nic” vybouchnou. Kazdy preferuje neco jineho podle sveho vlastniho temperamentu a citlivosti.

PS: zminovane vykyvy v kobylich naladach jsem nikdy nevnimala (ja tedy nevnimam vykyvy ani u sebe anebo je mozna nemam; vlastne je k diskuzi,jestli se jedna o vykyvy v nalade kobyl nebo nalade jezdcu, pricemz kobyla na ne bude vnimavejsi nez valach 🙂)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.