Aktuálně: 4 985 inzerátů174 058 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Jak na lasici

Anonymní (neregistrovaný) 21.03.2024, 15:12:50 xxx.xxx.41.30

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli nemáte někdo zkušenost s lasicí nebo nějakým podobným zvířetem. Moje babička cca ob den nachází v kurníku mrtvou a doslova "vypitou" slepici - ptali jsme se po okolí, které zvíře to dělá a většinou nám odpověděli, že lasice. 

Neměl byste někdo radu, jak se toho prevíta zbavit? Bylo mi řečeno, že pasti nezabírají, protože tato zvířata cítí dlouho lidský pach a proto k nim nejdou. Jed by byl zřejmě problém, protože po dvoře běhají kočky - nebo existuje nějaký speciální, který by mohl působit jen na ně? Budeme vděční za jakékoliv doporučení.

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 21.03.2024, 16:07:53 xxx.xxx.205.61

Budeme vděční za jakékoliv doporučení.

 Nejjednodušší je, než shánět jedy či pasti, zabezpečit kurník tak, aby se tam v noci nic nedostalo 😉

Nesváděl bych to hned na lasičku. Představa, že 200g lasička “vypije celou slepici” je i prakticky nemožná. Zabít ji samozřejmě dokáže. Je i nějak ožraná ? (to může být i od kolegyň)Nebo ranka jen na krku ? Klidně to může dělat i potkan, ten to bere trpělivě po jedné, ale zase s oblibou začíná u kloaky…

Jinak za kolčavu buďte rádi, zbaví vás myší. Ale zase LK nebývají tam , kde jsou kočky myšilovky.  Hranostaj, myslím , že by to nebral po jedné, ale jako kuna vše najednou…¨

Nemusíte divočinu hned vraždit. Stačí si zabezpečit chov.

Anonymní (neregistrovaný) 22.03.2024, 09:11:44 xxx.xxx.41.30

Myslíte že potkan zabije slepici? To se mi nechce věřit. Potkani tu jsou to ani ale nenapadlo nás že by toto dokázal. Kuna je vyloučena ta je velká a do kurníku by se nedostala. Jedněm lidem z vesnice “to” zaútočilo i přes den, slepice ležela s ukouslou hlavou uprostřed silnice a to skoro uprostřed obce ale nikdo nic neviděl.

Anonymní (neregistrovaný) 22.03.2024, 11:27:20 xxx.xxx.168.237
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 22.03.2024, 09:11:44

Nám zabil několik králíků.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.