Aktuálně: 4 932 inzerátů174 206 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Border teriér

Renča (neregistrovaný) 29.03.2024, 09:11:08 xxx.xxx.163.274

Dobrý den, rozhodujeme se pro pořízení pejska a líbí se nám border teriér. Líbí se nám vzhledem i menším vzrůstem. Proti bych si ráda přečetla vaše zkušenosti s ním nebo celkově názory. Jak je to s jeho loveckým pudem musí se nějak trénovat k lovu nebo může fungovat i jako plemeno společenské. Děkuji za vaše názory.

Kilian
Kilian (958 příspěvků) 29.03.2024, 09:25:11 xxx:xxx.7dd7:ea85

…znám osobně dvě feny… jednu ze závodů ve sportovní kynologii, velmi šikovná včetně obran…druhá teprve začíná, ale taky moc šikovná….ta teprve začínající je pěkný vztekloun mimo plac na ostatní psy, ale pry je to poměrně běžné…

Renča (neregistrovaný) 30.03.2024, 08:32:46 xxx.xxx.163.274

Super. Přečíst si zkušenosti někoho osobní nebo aspoň od kamarádů jsou k nezaplacení. Nemusí li být veden úplně lovecky je pro mě dost důležité.

Sardullah
Sardullah (966 příspěvků) 30.03.2024, 08:56:20 xxx.xxx.221.216

Sousedi mají borderteriéra… nevím teda jaký má pes aktivity, ale vzteklejší zvíře, alespoň co se týče reaktivity na psy, jsem neviděla. Takhle… žádného jiného borderteriéra neznám, tak fakty nevím, jestli to prostě není jen nezvládnutou socializací a výchovou, nevím, jak člověk musí být schopný, aby takový zvíře správně vychoval. Já jsem třeba člověk, co má psy 35 let, ale na teriéra bych si netroufla.. ti psi mají úplně jinou energii než mám já a bůh ví, jak by to dopadlo… t

Fiona.Praha (neregistrovaný) 30.03.2024, 10:44:25 xxx:xxx.6352:4ca9

Bordík není žádné ořezávátko, je to sebevědomý teriér s loveckými pudy. Existují skupiny milovníků bordíků na FB, poptejte se tam. Bordíci mají ideální velikost, nelínají, ale musí se trimovat, mají roztomilý výraz, ale je to teriér každým coulem. Trénovat pro lov se nemusí, ale má ten lov v krvi. Začátečníkovi bych ho nedoporučila, ukočírovat lovecký pud není žádná sranda. 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 30.03.2024, 13:36:01 xxx.xxx.15.85

U nás byla jedna na sídlišti, pan s ní jezdil něj makat, pak procházky kolem paneláku, dávali jsme si randička na večerní venčení ještě když žil Marbulin,byla to super fenka, poslušná, milá, ale pan s ní skoro každý den někam jezdil, psy si dost vybírala 

Aluška (neregistrovaný) 30.03.2024, 19:58:32 xxx.xxx.168.20

co jsem viděla bordíky na loveckých zkouškách, tak velmi tvrdý pes s obřím loveckým pudem. Prý jsou výborní na prasata, tak asi tak….

assil
assil (1491 příspěvků) 30.03.2024, 22:00:32 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 30.03.2024, 19:58:32

Jj, známej má bordíka na hony na kance, pes je úplně v pohodě, ale xkrát do měsíce na honu a každou chvíli se na honu ztratí, tak pak ho jezdí hledat. Podle mě když má bordík lovecký vyžití, tak je to skvělý pes, ale jako rodinný pes skončí akorát agresivitou z té frustrace.

impact
impact (409 příspěvků) 31.03.2024, 07:32:56 xxx.xxx.25.168

Mám jednoho polobordíka k adopci, nechcete? 😀

Lovec je fakt slušnej, takže vodítko to jistí. Už mu došel postroj od Manmatu, tak budeme zkoušet tahat. K lidem totální láska. Ke psům byl jak debžon, ale naučil se. Domácí bez problémů. Psi, co jdou s námi na vycházku taky. Ale občas má tendence pokřikovat po kolemjdoucích cizích psech. Zvyklý doma, neštěká, neničí. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Lenocka
Lenocka (120 příspěvků) 31.03.2024, 08:04:42 xxx.xxx.44.42

Znám 2 bordiny. Jedna lovecky vedená, druhá u koňařky. Obě milé holky, aktivní. Obě tu a tam při ztrátě pozornosti majitele čichnou stopu a zzzzmizííí jak pára nad hrncem.. Obě už našly někde zapadlé, když nemohly ven. Stejně jako jeden bordík loni na Tachovsku, ten se ale tuším ztratil na honu.

Vahine
Vahine (460 příspěvků) 31.03.2024, 08:28:22 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 31.03.2024, 07:32:56

No tak to jsem zvědavá, jestli třeba nenajde u zadavatelky domov 🍀 vždyť je tak úžasnej!!! Každopádně Impact, moc prosím, až se tak stane, napíšete nám to? Díky předem i zadem.

Já bych nemohla dělat to, co Vy, chtěla bych si je všechny nechat pro sebe 🙈, ale jasan, že to nejde… to Vás musí přece bolet, když jde takový božan do nového domova, ne? Asi si to musí prostě člověk v hlavě potřebně nastavit a není to jednoduchý 🤔

mojsu
mojsu (11 příspěvků) 31.03.2024, 09:31:57 xxx.xxx.182.195
Odpověď na příspěvek uživatele Renča z 30.03.2024, 08:32:46

teď jsme z útulku adoptovali voříška, který má v sobě border teriéra hodně a je to znát. do útulku se dostal od rodiny s dětmi, protože byl “problémový”, informace byly takové, že je i pokousal.  není to rodinný pes, je dost energický, a miluje práci. potřebuje zaměstnat, umí být ostrý. není pro začátečníky. s fenami jak s kterou, psy nemusí, umí po některých intenzivně startovat (a vysloveně alergický je na buldočky). 

maká se s ním skvěle, je velmi spolupracující, voda to je jeho, hlídá když má, lovec. není to žádný "medvídek", i když tak vypadá. pro aktivní lidi dobrá volba. 

impact
impact (409 příspěvků) 31.03.2024, 11:36:57 xxx.xxx.25.168
Vahine:

No tak to jsem zvědavá, jestli třeba nenajde u zadavatelky domov 🍀 vždyť je tak úžasnej!!! Každopádně Impact, moc prosím, až se tak stane, napíšete nám to? Díky předem i zadem.

Já bych nemohla dělat to, co Vy, chtěla bych si je všechny nechat pro sebe 🙈, ale jasan, že to nejde… to Vás musí přece bolet, když jde takový božan do nového domova, ne? Asi si to musí prostě člověk v hlavě potřebně nastavit a není to jednoduchý 🤔


Jsou psi, u kterých se mi doslova uleví, že konečně vypadnou. Teď jsem málem vnutila kámošce do dočasky jednu bíglíci, protože jsem už od prvního momentu věděla, že my dvě k sobě prostě povahově nepůjdeme a bude to přesně ten pes, kterej mi tu bude dělat jenom nervy. 😂 Naštěstí si ji druhej den vybrala jedna naše adopční rodina do páru ke dříve adoptovanému bíglovi. 😂

Jinak třeba Kongo s Kevinem jsou super psi a dost jsem na nich zamakala a těm to doslova přeju. Budou mi chybět, ale zároveň bych chtěla, aby měli konečně to svoje doma.

Jestli se mi něco těžko dává do nových rodin, tak to jsou většinou týraný feny z chlívků a množíren, který tady postupně úplně rozkvetou a najdou znovu smysl života a dobro v lidech. Ty někdo obulím, to je fakt. 

A nejradši se zbavuju štěňat, protože to jenom žere a sere a dělá to bordel, kterej musím furt uklízet 🤣

PS: Vědět určitě dám.

orionka-2
orionka-2 (469 příspěvků) 31.03.2024, 21:09:33 xxx.xxx.64.54

který má v sobě border teriéra hodně a je to znát. do útulku se dostal od rodiny s dětmi, protože byl “problémový”, informace byly takové, že je i pokousal. není to rodinný pes,

Nedá mi to a na tohle musím reagovat. Border terier má dost nectností ( největší je lovecký pud, silný až k sebezničení ), ostrost na škodnou - mezi kterou lze počítat i kočky, i když ta, s kterou mám zkušenost, domácí kočky snáší dobře až skvěle.  Ale nemá nevraživost vůči lidem, natož kousání. Nezavrčí, nekousne ani při velmi nepříjemné manipulaci. Takže ta fena, o které píšu, je i skvělý rodinný pes. Dá se říct, že mazel. Psy nenapadala, do rvaček se nehnala, její hry byly dost brutální, ale vždycky to byly hry. Ale: je lovecky vedená, má zkoušky z norování a trávila hodiny a hodiny v lese. Teď v 10. letech už je trochu šizená, ale taky už má svůj věk. Jinak žije v bytě, ale šťastná je na zahradě a klidně se tam nechá na noc “zapomenout”. Musí ohlídat své před cizími, vtíravými kočkami. Když je u mne, chodí na flexině, nemám na její zkoumání revíru, včetně nor, nervy. Jednou jsme ji zachránili z nory s prokousnutou nohou.

janaa
janaa (382 příspěvků) 01.04.2024, 08:40:21 xxx:xxx.d361:c184

Tak je to teriér, je to teriér, je to teriér😄 nicméně z loveckých teriérů bych řekla poměrně kultivovaná verze. Jasně,lovecké pudy bude mít a to velké, ostrost na škodnou, velkou potřebu zaměstnat fyzicky a psychicky. Znám z praxe bordíků dost a za sebe musím říct, že jsem nepoznala bordíka nepříjemného na lidi, a pouze jeden šel do psů. Což je samozřejmě i hodně o tom, že sice řada myslivců psa nebude horem dolem socializovat ve městech, ale jako štěně se pes dostane na různé akce,kde těch lidí i psů je hodně,takže se socializuje mimoděk, a většina se už v prvním roce zúčastní i nějaké naháňky,hony, takže si od mala zvyká na práci ve smečce.

mojsu
mojsu (11 příspěvků) 01.04.2024, 08:49:57 xxx.xxx.115.55
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 31.03.2024, 21:09:33

opravit původní post mi už nejde, tak alespoň  tady: má to být na toho našeho hafana. jednak je to kříženec, a též má za sebou evidentně špatné zkušenosti. máme předjednanou výcvikářku - instruktorku pro výchovu (nebo jak se to v dnešní době jmenuje). mazlík je to je náramný, a zatím s lidmi, které již poznal, je v pohodě. jezdíme pravidelně na chatu, plavání v řece jej dokáže dobře zaměstnat, totéž společné objevování přírody. nejlepší pes je unavený pes 🙂

uvidím, jak to bude dále, když s ním budeme makat. není už nejmladší, a zároveň doufám, že pokroky budou. on se hodně snaží.

anonymní (neregistrovaný) 03.04.2024, 12:14:14 xxx.xxx.87.55
Odpověď na příspěvek uživatele Renča z 29.03.2024, 09:11:08

Bordík je lovecký pes a teriér. Tzn. že se musí počítat s loveckými pudy a určitou tvrdostí. Je to pes statečný, bojovník, nevzdává se. Zároveň je to pes milý, s velkou snahou  zavděčit se pánovi. V přírodě se musí jít buď na vodítku nebo hodně nacvičit přivolání a hlavně mít oči na stopkách.

Mám bordíka, chodím s ním od mala na volno, denně v přírodě. Jezdil s námi na výlety, na dovolené. Od malička poslouchal, byl velmi učenlivý. Pokud vyrazil za zvěří, za kočkou, neviděl, neslyšel, neposlechl. Proto musí být majitel vždy o krok napřed. Nebo bordík na vodítku a pustit jen na přehledných místech bez zvěře. Po stopě ale nikdy nešel. Vždy jen, když zvíře vyrazilo před nosem.

Můj bordík má zkoušky z norování, chodili jsme na výstavy. Lovecký výcvik nemá, myslivecky nebyl používán. Je to náš společník, pes do přírody. Stalo se, že utekl za zvěří, jednou ho přivezli dobří lidé - má známku s adresou a telefonem, dvakrát se vrátil sám. 

Psy měl rád, až moc, byl až dotěrný milovník všech psů. Ale po špatných zkušenostech a opakovaných napadeních bezprizornými psy je už předpojatý, psy nemusí a když se s ním některý nechce přátelit, jde se stejnou oblibou do rvačky.

Od malička vrčí, když se mu něco nelíbí, klidně se i ožene. Vyžaduje důslednost a pevného majitele. Obezřetnost při styku s dětmi. Respektuje naší kočku, zvládl i novou, respektuje i naše slepice. Přesto velmi rád loví, bojuje, zabíjí. Naše hry jsou tvrdé, teriérské.

Několikrát ročně ho trimuju, nemáme to rádi ani jeden. Je to opruz.

Myslím, že zrovna bordík je pes, kterého může zvládnout začátečník. Bordík je učenlivý, vděčný pes. Ale musí brát v potaz uvedené vlastnosti a s těmi počítat. Není to společenské plemeno, ale lovečák a teriér. Ale má ho hodně lidí, na výstavách to vidím - mladí, staří. Není to problémové plemeno, pokud se berou v potaz jeho vlastnosti a majitel s nimi umí zacházet. Bordík je fajn pes k aktivnímu majiteli, který má  v hlavě mozek a  zodpovědnost, chodí rád do přírody a obdivuje velké srdce v malém těle.

anonymní (neregistrovaný) 03.04.2024, 12:18:32 xxx.xxx.87.55
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 31.03.2024, 07:32:56

Tento pejsek se mi moc zamlouvá, sleduju ho už delší dobu ( v inzerci). Je krásnej, pes mého srdce, napůl bordík, napůl štýrský brakýř.  Vzala bych si ho hned.

Ale mám svého starého bordíčka, čtrnáct let. A pak už si psa nepořídím, protože budu moc stará já -  na dalších patnáct let zodpovědnosti.

Fikovnice
Fikovnice (4300 příspěvků) 03.04.2024, 12:21:26 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 31.03.2024, 07:32:56

Kéž by se zadařila adopce! A koukám, že pořád máte toho ušatce, co se líbí Lupusovi. Mně taky, vlastně všichni jsou to sympaťáci!👍


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.