Aktuálně: 4 943 inzerátů174 386 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Granule pro psa s pískem v močovém měchýři

Fiona.Praha
Fiona.Praha (35 příspěvků) 30.03.2024, 10:59:38 xxx:xxx.6352:4ca9

Dobrý den všem, přišla jsem si pro radu.

Naše 8,5 letá vychovaná bytová fenka začala dělat doma loužičky, hlavně po jídle. Na veterině dostala ATB (název nevím), že je to jasný zánět. Po pár dnech to přestalo, nyní opět dělá loužičky a venku “značkuje” jako pes.  Protože jsou mladí na dovolené, byli na jiné veterině, kde byl odhalený problém - písek v močovém měchýři. Vet doporučil granule na tenhle problém, prý existují. Značku ani složení vet neřekl, ale granule na ledvinovou dietu to prý nejsou. 

Nemáte s tím někdo zkušenosti? Děkuji 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 30.03.2024, 15:03:25 xxx.xxx.113.99
Xerxova:

mám pocit, že je více druhů písku a kamenů - a tudíž i rozdílné diety. 


Přesně, kámen by měl dát vet na rozbor a podle toho doporučit co přesně ve stravě změnit. 

U nás byly stejné příznaky a podezření na ty mocove kameny (fenka 12 let), vet pak našel krev v moci ale žádné kamínky, na sono se nakonec ukázalo, že fenka měla v mechyri nádor. Teď už ho má 2 roky venku a od té doby je zase dobrá. 

Fiona.Praha
Fiona.Praha (35 příspěvků) 31.03.2024, 09:26:44 xxx:xxx.c010:458a
Bodlinka:

opravdu moc záleží na složení toho písku.


Děkuji moc a jak odebrat písek? Jaké množství moči je potřeba? Je ten písek vidět? Jakože odeberu, prohlédnu a nic nevidím, tak moč vyliji a příští to zkusím znovu?  Asi jsou mé otázky stupidní, ale nikdy jsem se s tím nesetkala ani nikdo ze známých a náš vet je na dovolené.

Fiona.Praha
Fiona.Praha (35 příspěvků) 31.03.2024, 09:48:17 xxx:xxx.c010:458a
Bodlinka:

stačí moč. čerstvá. no a veterinář s mikroskopem.


Děkuji, děsila jsem se, že budeme prohlížet moč proti světlu jako I.Trojan ve filmu Šarlatán a hledat zrnka písku 🙂. Děkuji

mojsu
mojsu (11 příspěvků) 31.03.2024, 09:49:05 xxx.xxx.182.195
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 31.03.2024, 09:26:44

zkušenosti s diagnostikou u nás, kdy se struvity následně potvrdily, přepisuji info z dokumentace:

- sono +  vyšetření moči kompletní (nejlépe ranní moč ne více jak 2 hodiny od odběru) + hematologie + biochemie

- následně vet informoval o tom, jaký přesně typ diety (označení granulí od několika výrobců) má pes mít, protože je jich dost. kupovat od něj jsme je nemuseli, dají se objednávat z eshopů. a bylo třeba nejdříve vyzkoušet dvoje, než mu ty druhé sedly.

ještě k té moči - odebírala jsem do misky a následně přelila do nádobky (pes byl fiflena). v rámci mililitrů to odhadnout nedokážu,  odhadem tak do zkumavky obsahem je ideál (zbytek stejně vylejou).

Fiona.Praha
Fiona.Praha (35 příspěvků) 31.03.2024, 09:55:32 xxx:xxx.c010:458a
mojsu:

zkušenosti s diagnostikou u nás, kdy se struvity následně potvrdily, přepisuji info z dokumentace:

- sono +  vyšetření moči kompletní (nejlépe ranní moč ne více jak 2 hodiny od odběru) + hematologie + biochemie

- následně vet informoval o tom, jaký přesně typ diety (označení granulí od několika výrobců) má pes mít, protože je jich dost. kupovat od něj jsme je nemuseli, dají se objednávat z eshopů. a bylo třeba nejdříve vyzkoušet dvoje, než mu ty druhé sedly.


Vet na dovolené udělal sono a na písek přišel, doporučil “vhodné” granule, rozbor nedělal. Příští týden už bude konečně náš vet po dovolené, tak už víme, co je potřeba udělat. Naše první reakce byla, že se hned objednají nějaké ty “vhodné” granule. Což jsem si teď ověřila, že to nemá cenu, že se můžeme a nemusíme trefit.  

Fiona.Praha
Fiona.Praha (35 příspěvků) 03.04.2024, 10:18:21 xxx:xxx.9c39:a5f

Včera jsme byli na veterině, udělali sono a prozkoumali moč pod mikroskopem. Fenka dostala na 14 dní pastu Diaform -Unirary care (urolsyn paste-gel for dogs), která by měla kamínky rozpustit a za 3 týdny má  fenka zase přijít na sono a se vzorkem moči. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.