Aktuálně: 4 942 inzerátů174 398 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Vlaštovky

HelaS
HelaS (74 příspěvků) 31.03.2024, 05:24:12 xxx.xxx.248.202

VLašotvny se touhle dobou, pokud jsou na tahu, drží nad halivnou větších rybníků a tak. Protože i když je zima neho ohavně, nad haldunou je hmyzu víc.

No - a občas vysílají “průzkumníky” na hnízdiště. Průzkumník přiletí, rozhlédne se, a šup je fuč. On asi zkoumá nejen stav toho hnízdiště, ale taky jeszli je v okolí dost potravy ve vzduchu (protože vlaštovky loví výhradně tam).
Jak se na tom domlouvají, je záhada. Těch záhad je  u ptáků, i úplně běžných druhů,  opravdu hodně 🙂
Takže ano! Otevřít přístupové vletové otvory.
U nás je ve stáji cca 30 vlaštovčích hnízd a je fakt, že  naše koně, ai nás mouchy či kdo absolutně netrápí. Prostě - vlaštovky ve stáji a jiřičky na dvoře jsou obrovský poklad!

Ladd
Ladd (55 příspěvků) 01.04.2024, 02:06:59 xxx.xxx.28.4

Dík za příspěvek. Od nás to mají k rybníku přes louku. Do chléva zalétala nocovat; jsem si jistej, už mám vypozorováno, jak je sledovat. 
Dneska o 200 m dále  na anténě u tety seďěl další sameček. Jsem si jist, že je od ní z hnízda ve dřevníku. Sedává tam a hlída si teritorium každý rok.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.