Aktuálně: 4 858 inzerátů175 047 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Duhové andulky

mah
mah (188 příspěvků) 29.07.2008, 17:38:11 xxx.xxx.156.4
udělal prostě chytrý marketingový tah, aby prodal. A když zjistil jak dobrý tak zdvihl i cenu :-D Je pohodlnější sehnat je od někoho na koho mám kontakt v časopise než si je hledat po burzách...
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 05.08.2008, 10:48:20 xxx.xxx.50.79
Ahojky, k duhovým andulkám jsem se dostala až letos, jen proto, že se mi líbí, venku na slunci prostě září :-) ,ty s černou kresbou mě vůbec neberou, snad ještě straky, je to věc vkusu, kupovala jsem taky od Lukáše, protože nikdo jiný v tu dobu nenabízel, takže za předem domluvenou cenu, rozhodně mi to nepřišlo drahé, prostě nejsou. Zatím jako všichni řeším nedostatek nepříbuzných jedinců, pokud máte někdo zájem o výměny, dejte o sobě vědět :-)
Obrázek
mah
mah (188 příspěvků) 06.08.2008, 17:58:43 xxx.xxx.156.4
Pro Zebru: díky za reakci s vysvětlení barev, já se v tomto vyznám snad dostatečně. Pokoušel jsem se chovat výstavní andulky a studoval jsem proto vše co jsem našel o mutacích... Bohužel jsem přišel na to, že jelikož dávám většinu financí do chovu králíků nemohu si jako student dovolit táhnout s králíky i extrémně finančně náročné výstavní andulky(pozn. myslím tím oblasti chov- odchov- výstavy,... s tím, že by jsem se snažil je mít na úrovni a ne jen že jsou výstavní). Dotaz byl myšlen tak, že mne zajímá které mutace a kresby, atd... v kombinaci se ´´nazývají´´ duhové. Článek o nich jsem četl v nějakém časopise a příliš mne nezaujal po odborné stránce, kde jsem našel myslím i pár chyb.
Pro Peťula: Nikdo jiný je nenabíze a že NEJSOUl? :-D blbost. je jich všude dost, jenomže nejspíš nezaregistrovali tento chytrý marketingový tah s názvem ´´duhové´´ andulky a tak prodávají pod inzeráty normálně andulky a příliš se o to nestarají. a jen tak pro potřebu, když budeš mít JEN TYTO ANDULKY, VŠECHNY ´´DUHOVÉ´´ JSOU PERLOVÉS DALŠÍMI KRESBAMI... A POKUD JSTE SI DALA TU PRÁCI A MRKLA NĚKDE PO MUTACÍCH A JAK SE KŘÍŽÍ, TAK VÍTE, ŽE NIKDY OD DVOU PEREL NEODCHÁTE I.faktorovou perlu jako jsou oni a tudíž ne duhovou. ale pouze II.faktorovou a tyto jsou buďto celé bílé nebo žluté s jakoby stříbřitým leskem (aby jsem tím nenavedl někoho a za chvíli se neprodávali ´´stříbrné´´ a ´´zlaté´´ andulky :-D). Pro ty co mají zájem se něco naučit o barvách a kresbách andulek doporučuji web chovatele výstavních andulek pana Ondřeje Michálka ( www.andulky.wbs.cz )
bambam (neregistrovaný) 06.08.2008, 18:19:21 xxx.xxx.224.196
Já bych chtěl jen podotknout,že jak píšete,že jich je hodně tak s Vámi nesouhlasím. Přece když přijdete na burzu tak tam uvidíte spoustu andulek v různých mutacích, ale těchto duhovaných tam moc nebude. Ale neřikám, že nejsou.
Sense (neregistrovaný) 06.08.2008, 19:15:21 xxx.xxx.116.225
Duhove andulky maju okrem základnej farby faktor žltohlavého, opalinového a bielokrídleho(šedokridleho)...tolko literatura :-)
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 06.08.2008, 20:25:07 xxx.xxx.195.26
Ta fotka o něco výš sice není moc kvalitní, ale vpředu je pár a to okolo mláďata, tři duhovky a jeden štěpák, dokoupila jsem další, aniž by padl název duhové, a příští rok uvidíme, jako v každém chovu, vše prověří až čas ........... a není to mutace, ale barevná kombinace, které lze cíleně dosáhnout :-)
Lukáš (neregistrovaný) 07.08.2008, 23:25:58 xxx.xxx.151.217
Zdravím,
andulky prodávám opravdu letos dráž. cena je totiž vždy ovlivněna několika faktory.. Záleží na tom čím papoušky krmíte( andulky krmím směsí 7 druhů zrnin, aratingy třeba více jak 20 druhy.. aratingům dávám třeba mandle, které stojí 120Kč/kg, cedry 100Kč/kg, dýně 100 a andulky zase mají třeba ostropestřec kolem 30Kč/kg a podobně) Směsi si míchám sám a investuji do toho dost peněz. Myslím totiž,že pestré a kvalitní krmení je velmi důležité pro zdraví a celkový stav papoušků! Znám mnoho chovatelů, kteří krmí všechny papoušky 100% černé slunečnice a anduly prosem, aby ušetřili a potom si mohou dovolit prodávat levně. Ale já bych takového ptáka ani nekoupil..Radši si připlatím a zakoupím si kvalitního jedince. Když jsem nedávno kupoval do svého chovu nepříbuzné duhové andulky tak jsem také za ně zaplatil těch 250až 300Kč. A to jsem je vůbec nemohl nikde sehnat, trvalo mi to půl sezóny než jsem sehnal pár pěkných kousků.. Za další jsou to určitě pořád andulky ale jsou málo rozšířené a když si kupujete třeba nějakou málo rozšířenou mutaci tak také musíte počítat s tím, že cena bude ze začátku vyšší, než se mutace rozšíří. Stříbrný penant je snad také pořád penant.. A dříve jsem je prodával i za 100Kč a to také několik chovatelů ohrnovalo nos..Za poslední 2 roky ale vzrostla poptávka o tyto andulky a kdybych je prodával takto levně tak by byly čekací lhůty několik let..a tak tedy komu se to zdá drahé odmítne a k chovatelům, kteří je opravdu chtějí se andule dostanou dříve. Časem půjde cena stejně zase dolů. A andulky mohou stát třeba i 1000Kč/ale výstavní/. Jednou jsem na burze narazil na krásnou duhovou andulku za kterou chtěl pán 500Kč a já jsem si jí tehdy nekoupil, protože byla drahá..Ale od té doby jsem takovou neviděl a dnes bych za ní ty peníze klidně obětoval! Uvidím-li pěknou duhovku rád za ním ty 3 kila dám..Lukáš Mlejnek, www.aratinga.unas.cz
Obrázek
Jaroslava
Jaroslava (3 příspěvků) 07.08.2008, 23:33:29 xxx.xxx.230.82
Vážení, ty andulky máte skutečně překrásné. Přeji vám i jim hodně zdraví. Jsou fakt nádherné. Já mám přírodního samečka starého už 16 let. zatím na to ani nevypadá, ale už se mu špatně létá. jinak je ještě čilý. Pak mám ještě jednoho devítiletého a ten začíná mít problém s nožičkami. Asi začínající artroza.
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 21.08.2008, 11:10:43 xxx.xxx.50.79
mládě jedináček :-) , říkáme mu "prdelka", je to komik, sice má černou kresbu, ale jinak je modrozeleně měňavý "skrznaskrz", má i okraje křídel zelené, lépe ho nafotím a dodám!
Obrázek
ivetka (neregistrovaný) 29.08.2008, 15:04:39 xxx.xxx.143.13
dobrý den může zahnízdit 2 páry andulek vve voliéřeo rozměrech-60x60x70cm??uze 3 budkymi zavěšené ze vnitř??
anonymní (neregistrovaný) 29.08.2008, 21:19:57 xxx.xxx.90.130
v kazdym tematu to neopakujte je to skoro v kazde tematu o andulkach
Bets
Bets (3 příspěvků) 29.08.2008, 22:46:16 xxx.xxx.7.163
Zdravím chovatele,prosím,jestli můžete pojmenovat tuhle barvu,jedná se o otce mých snad duhových odchovů,s bílou matkou (po modrých rodičích)dává různě modré žlutohlavé(ne všechny).Protože je většinou prodám,nevím,jestli přebarvují nebo ne.Díky.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.