Aktuálně: 4 911 inzerátů174 420 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Psí dům

Sardullah
Sardullah (976 příspěvků) 17.04.2024, 09:33:15 xxx.xxx.221.216

Tak já teda musím říct, že není tak důležité, jak je bouda z našeho pohledu činaná a jestli se hodí a nebo nehodí k našemu lidskému obydlí. Nejdůležitější je umístění boudy. Ono se často stává, že pes má sice krásnou zateplenou boudu 1+předsíň, ale že jí vůbec nevyužije, že defakto lehává na rohožce před dveřmi. 

No a další věc u těch psích domečků, co mi přijde nepraktické je, že spousta psů chce mít přehled, takže raději využijí předsíňku u boudy a nebo sice do boudy zalezou, ale hlavou čučí ven.

Tedy pořád se doufám bavíme o tom, že bouda je pro psa, který je vhodný na pobyt venku a ne o nějakém hladkosrstém stvoření a nebo psu bez podsady.

No a co se týče tématu střecha boudy jako pozorovatelna. To je takový dvousečný… na jednu stranu plochá střecha super neboť psi mají rádi vyvýšená místa, na druhou stranu dost lidí má boudy postavené tak, aby pes na střechu nemohl… prostě aby psu znemožnili skákánî na střechu a dolů, třeba jako jedno z preventivních opatření proti torzi žaludku.

Doron
Doron (1796 příspěvků) 17.04.2024, 11:40:21 xxx.xxx.23.171

My občas nějakou boudu na zahradě měli a když měla předsíň, psi nikdy nechtěli jít dál než do té předsíně , právě proto, aby měli přehled. Takže možná ta dvířka a prosklené okno nemusí být špatný nápad..

Ale u nás se nikdy bouda nepoužívala k opravdovému bydlení, když se chtěli vyspat, šli prostě dovnitř.

Teď mám jednu velikou boudu u které jsem úplně odstranila přední stěnu, myslela jsem, že za deště by si tam kluci mohli ležet a hlídat, ale ani tam nepáchnou. Je sice umístěná u vchodu, ale bez výhledu, takže nezájem.

hmn
hmn (1028 příspěvků) 17.04.2024, 11:54:43 xxx.xxx.59.65

dvířka i okno je na …., není to dokonale průhledné, okno v debilní výšce, a není to pachuvolné
pes chce vidět, cítit, slyšet
velikost je taky na nic, byť zatepleno
pes bude potřebovat menší prostor, který si vyhřeje, a když budou dva (předsíň), o to lépe
kryté ležení před boudou, ne každý bude chtít být v uzavřeném prostoru
…………………………..

jestli to je průzkum, tak za mě zcela a absolutně NE

Sarah01
Sarah01 (1534 příspěvků) 17.04.2024, 12:05:48 xxx.xxx.11.197
Doron:

My občas nějakou boudu na zahradě měli a když měla předsíň, psi nikdy nechtěli jít dál než do té předsíně , právě proto, aby měli přehled. Takže možná ta dvířka a prosklené okno nemusí být špatný nápad..

Ale u nás se nikdy bouda nepoužívala k opravdovému bydlení, když se chtěli vyspat, šli prostě dovnitř.

Teď mám jednu velikou boudu u které jsem úplně odstranila přední stěnu, myslela jsem, že za deště by si tam kluci mohli ležet a hlídat, ale ani tam nepáchnou. Je sice umístěná u vchodu, ale bez výhledu, takže nezájem.


Taky mám na zahradě boudu, předchozí generace psů v ní většinou pobývala, když jsme byli v práci a venku pršelo, jedna fenka si na léto vyhrabala noru pod boudou. V noci tam nebývali. Nynější smečka tam nevleze, maximálně si lehne na verandičku, která je součástí, když pracuju na zahradě.

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 17.04.2024, 12:06:39 xxx.xxx.124.255

Arosek to vymyslela!
V každé místnosti může být pak jedna osoba 161 cm vysoká.
Ale musí ležet.
Už písám do Ikea, prosím si vanu 161, postel 161, kuchyni 161… a hle, hned nemusim mejt nádobí, dřez se nevejde. 🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 17.04.2024, 12:17:48 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 17.04.2024, 12:07:45

dřez má 40, ale už vim, v jedné budce dřez, v druhé trouba, třetí pračka, pak konferenční stoleček v padesáté a jedno křeslo… no a hosti sedí v okolních budkách
a všici sme tam hodně pokorný, protože klečíme

už to vidim, nebejt to tak drahý, chytí se toho množky a daj na čivavy přirážku, že bydlej v lukcusu!

tak sem radši nebudu dávat odkaz na normální baráky za stejnou cenu

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 17.04.2024, 12:43:31 xxx:xxx.ff0a:2eba
Anonymní:

Nepřijde mi to jako taková blbost. Ideální řešení pro majitele větších plemen k novostavbám kde zapadne tato bouda do celkového vzhledu víc než dřevěné boudy.


nevím, proč najednou anonymně… i když ze stejné IP adresy. Ideální řešení pro psa není vždy to, co ladí s vizí zahradního architekta. Znám i dokonalá architektonicky čistá řešení, která ale jsou dog friendly… tedy větratelné, na strategickém místě, umožňující pobyt uvnitř i jen tak napůl. Navíc tedy zrovna dogy, které jsou hodně závislé na své smečce cpát po jedné na samotku… nene, tohle bych svému psu nekoupila a nikomu bych to nedoporučila

Je to vytápěné?  Jak se chová teplota uvnitř za vedra?  Jak se tam odvětrává vlhkost?  

Anonymní (neregistrovaný) 18.04.2024, 09:23:28 xxx.xxx.179.124

V první chvíli jsem myslela že to je sestava 4 domků ale při bližším prozkoumání jsou to 4 samostatně stojící boudy.

Anonymní (neregistrovaný) 21.04.2024, 20:12:49 xxx.xxx.4.184

všechno zboží má svého kupce a už jsem viděl i horší paskvily kterým se říká psí bouda.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 23.04.2024, 14:04:41 xxx.xxx.61.0
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 21.04.2024, 20:12:49

No tak, že jste viděl horší, přece neznamená, že by si měl někdo kupovat o něco menší hrůzu…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.