Aktuálně: 4 898 inzerátů174 633 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Jak je to s kozlíkem? Lékařským myslím :D

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 18.04.2024, 07:50:36 xxx.xxx.226.6

Kočkařky a kočkaři, prosím vás  - jak je to s tím kozlíkem. Já si to vůbec nespojila, jak v těch kočkách nejsem orientýrovaná a koupili jsme dvě krásný sazenice kozlíku lékařskýho. plus ještě ten malej pruhatej netvor dostal od kamarádky plyšáka plněnýho kozlíkem. No a teď se začly dít věci. Von je ten rabiját mazlivej, drnčí a přede jak kolovrátek. Proč ta změna mi doputovalo do hlavy a zpátky asi po 14 dnech až! Taková jsem já inteligentka. Kupodivu drahá půle, kterej si to pořídil, ho zatím nepřepůlila, když jsem mu sdělila, kdo že se mu do kozlíku chodí vyvalovat a proč je tak kytka zmordovaná. No ale……… ta kočka se tím kozlíkem sjíždí?? To z něj bude narkoman? Plyšáka můžu dávkovat, ale kozlík na záhonu ne. Co teď? nebo to nemám řešit? Asi? Ale radši se zeptám.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 18.04.2024, 08:08:25 xxx.xxx.119.6

Pletivo? Nevím, jestli by to fungovalo i před kočkou. Navíc pak pěkně vyroste. Kozlík mám taky, příteli smrdí, já jeho vůni miluju. Kočky nemáme, ale támhle za plotem kočka, támhle za plotem kočka a dalších asi devět,no to mám  teda štěstí, že jsou  všechny “kozlík je mi fuk.” 

Fikovnice
Fikovnice (4308 příspěvků) 18.04.2024, 08:36:45 xxx.xxx.60.146
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 18.04.2024, 07:50:36

Jéé Zrzavci, já občas kupuju kočkám kozlíkový kořen pro jejich potěchu!😄

Vyvalují se na něm, slintají, jsou v rauši…a nasekaný kořen požírají!😂

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 18.04.2024, 09:13:26 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 18.04.2024, 08:33:09

Díky. No z tohodle úplně ale radost nemám 😀

To znamená: s dávkováním to nepřehánějte, dovádějící kočku sledujte, a pokud vám začne připadat příliš rozrušená,

Teda ono vlastně - on dokáže být splašilej i bez kozlíku 🙂 , v tomhle ohledu nevidím rozdíl mezi dobou před kozlíkem a po kozlíku. Jde s námi na procházku a pak se rozradostní a je jak “jébnutý do makovice” . Neviděla jsem ho nějak víc raubířit, spíš mi právě přijde, že ho to konejší, že se uvolní. 

Píšou, že nevzniká závislost, že je to bezpečný, a rychle to odeznívá, tak snad z něj nebude nějaká sjetina. Však tohle byla dřív běžně pěstovaná bylina a určitě ji nikdo nějak nezabezpečoval proti kočkám??? Ale jsem za to moc ráda, protože vidět ho takhle uvolněnýho, je přesně to, co jsem si pro něj přála. Aby si užíval mazlení a dotyků. Ne, protože že člověk chce, ale že si sám přijde a užije si to. To on nedělal, nechtěl se mazlit - nikdo ho taky u nás nikdy nenutil, respektujeme to a když k tomu někdy došlo - zpravidla  pouze 29. února 😀 😀, byl to pro člověka svátek a já si pořád říkala, že on to sice neví, o co se ochuzuje, ale že je škoda, že si to neumí užít. Tak teď už jo.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 18.04.2024, 09:14:43 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 18.04.2024, 08:36:45

No jasný, kozlík, šanta, věděla jsem a i jednou něco koupila a nemělo to valnýho účinku (možná to bylo nějaký vyčpělý třeba) , jenže u toho co koupíte máte šanci jinou, než u kytky - a poměrně velký, to nějak dávkovat. 

kometa
kometa (4211 příspěvků) 18.04.2024, 09:37:30 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 18.04.2024, 09:13:26

. No z tohodle úplně ale radost nemám

Však to můžete brát i vy🙂. Děti učím, že valeriánské kapky se předepisovaly hysterickým ženám.😉 Vy se neurazíte, že ne?

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 18.04.2024, 09:47:54 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 18.04.2024, 09:37:30

No to se neurazím, protože jsem si vědoma toho, že bych třebas před každým použitím nového, vysoce funkčního kuchyňského robota, měla preventivně vypít min. asi 10,25 litrů tohoto sasračného lektvaru. Protože co já dokážu vyprodukovat, když se u toho pravidelně steknu, to by mohlo a mělo být zapsáno do lékařských spisů.  Mého muže je mi hned vzápětí líto, co to má doma za megeru. Ale asi zlobil, tak mu mě dali za trest.

edit - no ne ale fakt je škoda, že jsem to neznala a nevěděla v době kdy se k nám přistěhovala Taliprdnice, bych se sjela  a byla cajk 😀

hmn
hmn (1029 příspěvků) 18.04.2024, 09:53:00 xxx.xxx.59.65

“Mého muže je mi hned vzápětí líto, co to má doma za megeru”

tak to jsem si díky Mojince začala říkat také, neb mi dala a dává poznat, co to je soužití s ŽENOU 😎😎💣

kometa
kometa (4211 příspěvků) 18.04.2024, 10:06:10 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 18.04.2024, 09:47:54

před každým použitím nového, vysoce funkčního kuchyňského robota, měla preventivně vypít 

Tss, robot. Mně stačí kávovar nebo mikrovlnka, který(á) má víc než 2 čudlíky, abych byla v… háji.🙂

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 18.04.2024, 10:10:41 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 18.04.2024, 10:06:10

Kdybych byla v háji, je to ještě dobrý, ale já se dycky tak vytočim!! Krám drahej! A bába v těch jejich návode jde a  s líbezným úsměvem udělá to jejik klikklack a má ten vixlajvant nasazenej. Já kvůli tomu studuju atomovou fyziku a pak to tam šteluju dvě hodiny, aby se mi to stejně nepodařilo nasadit, začnu se vztekat, řvu jak prokopnutá a jen proto, že miluju naše okna tu krávu neprohodim ven.Tam není problém v provozu jako takovým, ale v tom debilitním nasazování nástavců, nejde to, nejde to. NEJDÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ! A já prostě nejsem pokorná Japonka, já sem magor,co to nevydrží, když po stodacátýprvní to nejde. A hůř, že tam mám před vočima tu bábu vycukrovanou, usmívající se, jak to tam prdne a už jede. A já???  Hrozný, nesnášim tu vobludu.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 18.04.2024, 10:10:47 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 18.04.2024, 09:37:30

No tak já jsem ženská hysterická, teda hypersenzitivní - říkal dneska milý můj. A odvar z kozlíku jsem na sobě bohužel necítila, to už byla lepší třezalka. Mně by asi kdysi hlavu navrtávali🙄.

Ale teda Zrzavcovým přeju, aby jim rostlinky vydržely, neb to je pak hmyzí pokoukání a ta vůně, když se line záhonem…😋.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 18.04.2024, 10:12:32 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 18.04.2024, 10:10:47

ženská hysterická, teda hypersenzitivní

výborně děkuju, takhle to zní mnohem líp, když řeknu, že jsem hypersenzitivní žena, než kdy o sobě tvrdím, že jsem hysterická kráva 😀

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 18.04.2024, 10:16:21 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 18.04.2024, 10:10:41

Ježiš, Zrzavci, co máte za robota, já se zamilovala a chci velkýho robota, žádnej jsem ale nikdy neměla, všechno jsem doteď dělala růčo - jako babičky. Jenže babičky to byly jinší ženský, já už zadělávání funím a ruce bolí, to už je lepší tahat kameny. Libí se mi Gratus od ETY, nebo teď jsem ještě koukala na Sencor. Ale ten Gratus je takovej retro trochu. Jestli neva, že se ptám.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 18.04.2024, 10:22:22 xxx.xxx.226.6

Gratus od ETY,

Gratus od ETY,

Gratus od ETY,Gratus od ETY,Gratus od ETY,Gratus od ETY,Gratus od ETY,Gratus od ETY,Gratus od ETY,!

Předesílám, že jsem ovšem pravděpodobně jediná, kdo ho nenávidí 😀 .Ale taky dodám, že i drahá půle má s nasazováním těch hejblat občas potíž, prostě to není jen tak, jak to dělá ta dorota na tom vídeju!! Neni! Huž sem zas steknutá! 😀 

Nechtěla jsem to domů, páč je to kráva velká, musí se tím pádem furt venčit, nezavřete to do kotce - pardon, šupliku, stojí to na lince. Mám svý dva malý robůtky, který pravda nemají sílu na to míchat to chlebový těsto, který vyrábí má drahá půle. A tak jsem kejvla, že jako jo a říkala si, budu si dělat třebas nudle. Ale nebudu si je dělat asi dlouho, protože než to nasadim, hrozí, že mě dřív povezou.

lesnizinka
lesnizinka (1546 příspěvků) 18.04.2024, 10:35:06 xxx.xxx.92.252

Roboty a jiná hejblata, včetně zahradního nářadí…nerada čtu návody, respektive nečtu a kdybych to udělala, všechno by bylo zřejmě rychleji a v pohodě, leč já se nedonutím😏 Předevčírem jsem drapnula aku sekačku, že přejedu nálety, než budou nezesekatelné. Vrazím tam baterku, doteď dobrý, pak jsem si pamatovala, že musím někdy zmáčknout čudlík na rukojeti, sekačka se rozjela, ale nože nejely. Zopáknula jsem si to asi 10x, vzteklá jak pes,  posílala výhružné SMS muži, že jestli mi hned nenapíše co s tím, tak ji rozkopu…až mě napadlo zaměřit své oko na obrázek na rukojeti: zmáčkni, přitáhni páčku…ne naopak🙄Ale ne, to se musím vytočit k infarktu👎

A píšu vlastně ke kozlíku😉 V zahradě si mi plehní sám, nikoliv tam, kde ho původně zahradníci vysadili, tam se mu nelíbilo. Kočkám suším pravidelně. Rostliny, jako natě je nezajímají vůbec, to spíš ta šanta. Zajímá je jen kořen a zrovna předevčírem jsem vytáhnula rostlinku s jiným olevelem, tak jsem kořen hodila sušit a proběhla zkouška: syrový kořen taky nechtěli. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 18.04.2024, 10:36:01 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 18.04.2024, 10:22:22

Aha, ale je hezkej, že jo🤣. Jo tak jediný, co mě zatím odrazovalo, že by byl trvale na lince, tu já mám ráda prázdnou, ale jemu bych to snad prominula. Taky chci chleba a karbenátky drahýmu, a zkusit pomlít kosti a a a a. Na dorotu kouknu, mně ho vyzdvihoval pán v Datartu (a skvělej, skvělej, fantastickej). Díky moc! ono je fajn zjistit, že není všechno jen růžovoučký.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 18.04.2024, 10:42:00 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 18.04.2024, 10:36:01

Ano hezkej je, proto si ho taky drahá půle pořídila. Miluje ho už dlouhodobě, víc ne mě, myslim, že dřív vyhodí mě, než obludu 😀 . Furt to maskoval, že to chce koupit jako pro mě….. 

Ne, hele takhle, ono to je jako šikovný, to ne, že ne, když jsem tam dala - ne nedala, musel to tam dát von! zase! tu nádůbku na sekání čehokoliv , tak ořechy, krása, nádherně jemnej kmín a tak. Klobásy s  tím budu taky dělat, ale nebudu to nasazovat, to teda ne. Ale jako jasně, problém je hlavně ve mně. Ono už to vybavení, když to přišlo mě hrozně vylekalo 😀 je tam toho tolikatě, že jsem si prostě byla jistá, že to nebudu umět používat. Možná budu, ale za sto let asi. Věřím, že třeba mixer, až se k němu propracuju, bude taky fajn, je tam mlýnek na maso, člověk nebude muset ručně. vymandluje vám to tenký těsto na nůdle a ty si pak nakrájíte - nejdřív umícháte těsto. Já prostě asi nejsem  - ne asi, určitě - objektivní  osoba. Já prostě chci a mám požadavky na funkčnost a jednoduchost /sama jsem taková jednoduchá, že jo 😀 / za ty peníze  už vůbec. Takže mě asi neberte v potaz. Víte co, můžete přijet. nasadíte to  a já si za to vyválim nůdle. Vy si zjistíte jak to funguje a já se nebudu vztekat při nasazování 😀 😀

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 18.04.2024, 11:38:07 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 18.04.2024, 10:35:06

Žínko, tak třeba jste taky kandidát na nějaký zklidnující odvárky, no…když už ten kozlík máte😉

Zrzavci, jojo - Dobrý den, jedu takhle náhodou kolem. Máte Gratus? A mohla bych ho vidět?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.