Aktuálně: 4 818 inzerátů176 085 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Sprej na chuchvalce

Hu-ty (neregistrovaný) 27.04.2024, 09:35:35 xxx.xxx.43.221

Dobrý den. Existuje prý sprej který nastříkáte na chuchvalce v srsti a ty se pak snadno rozčesávají. Používáte to někdo a jste spokojeni s výsledkem?

Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 27.04.2024, 12:58:04 xxx.xxx.26.176

Používám a shrnula bych to asi takto… nečekejte zázraky.  Pokud to má být pomocník při rozčesávání, tak asi ok, asi jako já si dám na vlasy kondicionér, ale pokud je pejsek hodně zacuckanej, tak to ten sprej nespasí.

Sarah01
Sarah01 (1629 příspěvků) 27.04.2024, 14:38:11 xxx.xxx.162.253

Prošla jsem dvěma kurzy na úpravu srsti GR, součástí bylo i koupání a rozčesávání srsti a co je důležité pro všechna plemena, tak použít kvalitní kondicioner, pak možná na rozčesávání nebudete nic potřebovat. Pokud ani to nepomůže, tak doporučuju tento sprej https://alexkpet.cz/g-point/727-376-g-point-detangling-spray.html#/64-g_point-300ml Mám s ním jen ty nejlepší zkušenosti. Výborný je i tento, ale cena už je vyšší https://alexkpet.cz/true-iconic/166-true-iconic-volume-energizing-spray.html Neobsahuje žádné silikony ani parabeny, které by mohly dráždit pokožku psa. Takže rozhodně nedoporučuju žádné Trixie a podobné spreje ze zverimexů, zaděláte si tak akorát na problém.

Hu-ty (neregistrovaný) 28.04.2024, 11:17:49 xxx.xxx.43.221

Dobře, děkuji. No vidíte kondicionér mě v souvislosti se psí srstí vůbec nenapadl 🙂 

Doron
Doron (1863 příspěvků) 28.04.2024, 11:57:40 xxx.xxx.162.116

Je to velká věda, ta úprava psů..😞

Mám teď mladého briarda a dost v tom plavu , podsada mu nevypadává, ale musí se vyčesávat a to tak, aby se neponičily vrchní chlupy.

Úplně jsem ho zpznila tím, že jsem ho snaživě vykoupala a pak dala málo kondicionéru. Vypadá jak krepatá koule. 

A názory se různí, někdo koupá někdo ne, někdo používá jen kondicionér bez šamponu, někdo ho vypláchne, někdo částečně ponechá..

To kdybych bývalá věděla….

Ale ne, pořídila bych si ho stejně! 😊

Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 28.04.2024, 13:08:03 xxx.xxx.221.216

Když jsem měla afgána, tak jsem používala šampon a kondicionér s norkovým olejem. Bylo to teda drahý jak prase, ale dobrý. Pak jsem teda strávila hodiny fénováním…dle hesla “co zůstane mokré, tak zplstnatí”…takže žádné krepování se nekonalo, neboť to člověk pěkně pod fénem natáhl kartáčem. Je teda fakt, že to dalo zabrat, ale po takové úpravě se to udržovalo jedna báseň…člověk to sem tam pročísl a bylo to. Takhle to vydrželo tak 3-4 týdny, pak se to martyrium muselo opakovat. Tohle jsem dělala asi 3 roky, kdy jsem psa držela tzv. ve výstavní srsti…pak už bylo jasný, že my fakty na výstavy jezdit nebudem, tak jsem s tím koupáním přestala a jen česala, ale bylo to znát, že se to neudržuje tak dobře jako vykoupaná a vyfénovaná.  

Jako nejsem žádný propagátor koupání psů. Medvědy koupu v dospělosti zcela vyjímečně…pokud se vyválí v něčem, co nezvládne samočistící vlastnost jejich srsti. Myslím, že tito psy mají velmi funkční srst a její funkce se koupáním ničí…prostě myslím, že u medvědoidních stačí vyčesávat. 

Doron
Doron (1863 příspěvků) 28.04.2024, 18:17:00 xxx.xxx.162.116

Taky si myslím, že stačí vyčesávat, případně nějaká koupel v řece.

Ale mám zkušenost, že koupání pomůže uvolnit podsadu a ta se snadněji se vyčesá, tak jednou ročně, na jaře, koupu. 

No, u Frama to neplatí , podsada se sice uvolnila, ale jak s ní ven? Jak jsem stará, tak jsem blbá..🙈

Briardi mají hodně problematickou srst, když se mění ze stěněcí na dospělou a obzvlášť prý v pubertě, vlivem hormonů. Jak se změní v tu dospělou “ kozí” je to prý už dobrý. 

Teď nám asi nezbyde, než najít nějaký psí salon, kde nám pomůžou.

Pošlu fotku před a po.😊

Sarah01
Sarah01 (1629 příspěvků) 28.04.2024, 19:41:43 xxx.xxx.162.253
Hu-ty:

Dobře, děkuji. No vidíte kondicionér mě v souvislosti se psí srstí vůbec nenapadl 🙂 


Ono to hodně lidí vůbec neví, přitom sami na vlasy kondicioner používají. Měla jsem zrovna včera na stříhání pejska a srst mu trčela na všechny strany. Tak jsem se ptala, jestli dali po koupání kondicioner a ne, nenapadlo je to. Já mám opravdu zkušenost už od svých psů, že pokud dám kondicioner, tak srst jde krásně rozčesat a upravit do požadovaného tvaru. Ale je pravda, že takto psa připravuju jen na výstavu, běžně to moc neřeším. To se u GR, kteří skočí do každého rybníka nebo potoka, ani nedá. Ale i tak si dost lidí myslí, že na výstavu stačí psa jen vysprchovat a napěnit sprcháčem. 🙂

Sarah01
Sarah01 (1629 příspěvků) 28.04.2024, 19:48:32 xxx.xxx.162.253
Sardullah:

Když jsem měla afgána, tak jsem používala šampon a kondicionér s norkovým olejem. Bylo to teda drahý jak prase, ale dobrý. Pak jsem teda strávila hodiny fénováním…dle hesla “co zůstane mokré, tak zplstnatí”…takže žádné krepování se nekonalo, neboť to člověk pěkně pod fénem natáhl kartáčem. Je teda fakt, že to dalo zabrat, ale po takové úpravě se to udržovalo jedna báseň…člověk to sem tam pročísl a bylo to. Takhle to vydrželo tak 3-4 týdny, pak se to martyrium muselo opakovat. Tohle jsem dělala asi 3 roky, kdy jsem psa držela tzv. ve výstavní srsti…pak už bylo jasný, že my fakty na výstavy jezdit nebudem, tak jsem s tím koupáním přestala a jen česala, ale bylo to znát, že se to neudržuje tak dobře jako vykoupaná a vyfénovaná.  

Jako nejsem žádný propagátor koupání psů. Medvědy koupu v dospělosti zcela vyjímečně…pokud se vyválí v něčem, co nezvládne samočistící vlastnost jejich srsti. Myslím, že tito psy mají velmi funkční srst a její funkce se koupáním ničí…prostě myslím, že u medvědoidních stačí vyčesávat. 


Já nevím, jaké má zadavatelka plemeno psa a na co potřebuje přípravek na rozčesávání. Proto jsem to vzala přes tu výstavní úpravu. Krátkosrstý plemeno nebo třeba GR jen na gauč asi nic moc extra nepotřebuje. Julinku třeba taky nekoupu tak důkladně, jak ty ostatní, se kterýma jezdím na výstavy. Ale zase na druhou stranu je to fakt znát na první pohled, že ta srst není v takové kondici.

Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 28.04.2024, 20:17:02 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 28.04.2024, 19:48:32

No já teda taky nevím, jaký má zadavatel plémě a jak srst momentálně vypadá. Bohužel myslím, že většina podobných dotazů na rozčesávání chuchvalců přichází ve chvíli, kdy má pes srst zanedbanou a rozčesávací sprejík to  prostě nezachrán, tak max pomůže tam, kde to ještě lze rozčesat a nebo problém se změnou srsti po kastraci a tady teda to nějaká pomoc je, ale … jak to mám říct, ta srst k tomu chuchvalcování má tendence furt a prostě jediný řešení je opravdu pravidelně česat… u Giny bych to mohla dělat klidně obden. 
A nebo se ptají kvůli tomu, že se to chlupatýmu pejsovi zacuckalo za uchem. … no a tam taky záleží na tom, v jský fázi to zacuckání je.
Ono často si lidi představují, že vezmou zacuckanýho psa, kde už to jde sem tam do dredů a nastříkají na něj zázračnou vodičku a pročísnou a problém vyřešen. Proto jsem i psala, ať nečeká zadavatel zázrak… protože často je ten zázrak očekáván.

Sarah01
Sarah01 (1629 příspěvků) 28.04.2024, 21:07:13 xxx.xxx.162.253
Sardullah:

No já teda taky nevím, jaký má zadavatel plémě a jak srst momentálně vypadá. Bohužel myslím, že většina podobných dotazů na rozčesávání chuchvalců přichází ve chvíli, kdy má pes srst zanedbanou a rozčesávací sprejík to  prostě nezachrán, tak max pomůže tam, kde to ještě lze rozčesat a nebo problém se změnou srsti po kastraci a tady teda to nějaká pomoc je, ale … jak to mám říct, ta srst k tomu chuchvalcování má tendence furt a prostě jediný řešení je opravdu pravidelně česat… u Giny bych to mohla dělat klidně obden. 
A nebo se ptají kvůli tomu, že se to chlupatýmu pejsovi zacuckalo za uchem. … no a tam taky záleží na tom, v jský fázi to zacuckání je.
Ono často si lidi představují, že vezmou zacuckanýho psa, kde už to jde sem tam do dredů a nastříkají na něj zázračnou vodičku a pročísnou a problém vyřešen. Proto jsem i psala, ať nečeká zadavatel zázrak… protože často je ten zázrak očekáván.


Jo, to je asi pravda, že většina lidí to řeší, až už je to celkem naprd. Pak se pes často musí ostříhat a vypadá s prominutím jak  de.il. A to říkám jako člověk, který s tím má vlastní zkušenost u maltézáka, to byla fakt lahůdka. Teď svoje psy fakt češu každý den, je to chvilka.

Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 28.04.2024, 21:52:56 xxx.xxx.221.216
Bodlinka:

nejlepší nástroj na zacuchanou srst jsou nůžky. 


No tak to určo… ale to si myslím, že je nutné  až v případě dredů. Z vlastní zkušenosti na Gině musím říct, že spousta chchuvalců, co vypadají, že to už vyřeší jedině nůžky, jde ještě pořešit prořezávacím hřebenem . Sice to není úplně bez ztráty kytičky, ale dost se toho zachrání a rozčeše. Tady tedy spíš narážím na limity trpělivosti psa v určitých partiích.

A pak na rovinu… pokud člověk jezdí na výstavy, tak se tu srst snaží držet v co nejlepší formě a nějakým chuchvalcům a dredíkům předcházet pravidelnější péčí. My, co na výstavy nejezdíme, tak si neděláme tolik hlavu s tím, když sem tam něco ustřihneme.

Afgána jsem si na nějakou provozní… terénní.. dobře udržovatelnou délku 10-20cm, taky stříhala, ta dlouhá srst každodenně v terénu byla neudržitelná a děs a teda z kraje pes taky nevypadal, jak šampion krásy, ale ono mu to během chvíle dorostlo… lepší by byl salon, ale on byl nekontaktní k cizím a to prosrě nešlo.

Za mě, pokud je to už hodně na štýru, tak je snad lepší vzít psa strojkem a začít znovu a lépe a pravidelně. I ten pejsek, co třeba měl s česáním problém, se třeba naučí mít česání rád, když se začíná od nuly a nic ho při česání netahá.

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 28.04.2024, 22:01:16 xxx.xxx.84.79

tak já mám květinky, které nic tahat nikde nesmí, takže i to, co by určitě nějak rozčesat šlo, rovnou stříhám.

protože to mi umožňuje třeba česat místa, která ještě zacuchaná nejsou

jo tak bylo by to krásné česat každý den, ale Nora není na deset minut a Mášu třeba několik dní ani nevidím a pak už se jen stříhá.

Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 28.04.2024, 22:24:42 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 28.04.2024, 22:01:16

No a já s Ginou… tak to je o česání se souhlasem a ten souhlas znamená pytel piškotů a to se každej den dělat nedá, to by sice byla furt načesaná, ale byl by z ní za chvíli tlustoprd.

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 28.04.2024, 22:44:53 xxx.xxx.84.79

no Nora nesouhlasí ale je ochotná to teda vydržet, ale jen pokud to netahá

Máša na to má ještě jinej fígl. Jedna ruka češe, druhou ruku obejme tlapkama a drží. Když to netahá, tak ruku olizuje, když to tahá, tak kousne. Okamžitá zpětná vazba.

Sarah01
Sarah01 (1629 příspěvků) 29.04.2024, 08:56:30 xxx.xxx.217.40

Fukar mám a je to fakt výborná věc, investice se určitě vyplatí. 👍Hodí se to i na psí prasátka…přijde vám pes zvenku obalený blátem, na dvorku ho vyfoukáte, všechen bordel spadne a máte čistýho psa. 😄

assil
assil (1541 příspěvků) 30.04.2024, 14:15:21 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 29.04.2024, 08:56:30

Já fukar nemám, pořád mi to na jednoho menšího psa přišlo finančně jako overkill, ale viděla jsem to v akci a na velkého psa nebo více psů je to bezkonkurenční. Pes se vykoupe, vyfouká a žádný úmorný česání.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.