Aktuálně: 4 318 inzerátů190 578 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Jakého chrta

Zrzavci
Zrzavci (3271 příspěvků) 15.05.2024, 15:11:57 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 15.05.2024, 13:48:57

však vodítko já nerozporuju, stejně jako to plavání. to tak bude mít hodně velká část chrtů, pokud nemají toho svýho boha, jako byl ten týpek. Ale to běhání prostě - dovedu si představit, že jsem člověk, který rád běhá a půjdu s tím chrtem a ono to půjde.  si tak prostě myslím. Není to, ž eho nutím běhat v kruhu, není to nic nepřirozeného, prostě si spolu běžíme - jako dva čoklové 🙂 

Fatia
Fatia (101 příspěvků) 15.05.2024, 17:59:29 xxx.xxx.205.210
Zrzavci:

Hele nevím, myslím, že jestliže pes jde na procházku s pánem, kterej jde, je to rozhodně pomalejší, než když se běží 🙂 a tu procházku taky dává, ne? Ti “naši” dva afgháni byli teda za procházky s náma rozhodně rádi. myslím, že se ten vzoreček - buď letím a nebo spím, nic mezi tím, zbytečně zveličuje. Edit - něco v tom duchu, že někdo se ptá, musím se psem denně naběhat milijardu kilometrů? A je mu kdysi dávno odpovězeno - nemusíte, je to sprinter, rád vypálí, letí a pak se bude klidně válet na gauči. Ale! to podle mě nevylučuje to, co provozoval ten maník se svou spokojenou a nadšenou chrtí trojkou.


Pro mě třeba bylo překvapení, když kamarád vzal předchozí fenu běhat. Nesešli se v tempu. Když běžel kamarád svým tempem, měla to fena na dva cvalové a pak musela přejít do klusu, což ale nestíhala, tak zase dva cvalové… Trápení pro oba.

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 15.05.2024, 18:22:06 xxx.xxx.64.54

Já je mám teda osobně spíš za taková princátka - vadí jim zima, vadí jim déšť (což je pochopitelné, když nemají podkožní tuk), rádi odpočívají v měkkém a teplém, jsou takoví dost citliví (a to nemyslím nijak špatně). Já si je třeba moc na žádný sport krom coursingu nedokážu představit. Možná nějaký dogdancing a tak…

Je to popsané přesně. Takoví jsou vipeti, s jinými nemám zkušenost. Blízko mě žilo vipetů několik, včetně ch. st. Na procházku chodili na flexi. Nejčastější bylo, že si je v bezpečném prostoru posílali a jezdili dostihy. Když v Lednici ze závodiště 3 utekli, roztrhali srnku, než je kdokoliv dohnal. Prý hrozně řvala.

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 15.05.2024, 18:31:06 xxx.xxx.64.54

jsem člověk, který rád běhá a půjdu s tím chrtem a ono to půjde. si tak prostě myslím.

Jedině 60 sprint. Vipet nekluše, sprintuje. Ale procházky na flexině jdou. Vipet má výhodu, že je úžasně úpravný, vždycky čistý, skladný, není uštěkaný - proto i hodně oblíbený. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.