Aktuálně: 4 319 inzerátů190 586 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

(Parcialni) ruptura patni slachy

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.06.2024, 09:38:50 xxx.xxx.119.6

Do pryč půjde tedy tohle? No taky nezávidím, mám k vetům na naší klinice taky velkou důvěru, (zatím) jsem nemusela o jejich přístupu pochybovat. No ale taky neřeším psí stav na netu, třeba bych čuměla…V tomhle případě bych byla rozervanec rozervaný.

První ošetření probíhalo na jiný klinice, to zas nemusí schytat tenhle vet.

Pumo, hodně sil. 

Obrázek
Vahine
Vahine (664 příspěvků) 11.06.2024, 09:49:52 xxx.xxx.179.11

A jestě zkušenost s cizím předmětem v čumáku psa. Až po půl roce, kdy tady na jedné veterině řešili psovy nudle a krev od stolu asi 5 různými ATB, tak jsme jeli jinam, udělala se rinoskopie, cizí těleso i tkáň v čumáku se rozpadla a laboratorně tam byla plíseň Aspergillus myslím. Xkrát to pod narkozou proplachoval v čase a zkoušeli se veterinární léky na plíseň, ale zabral až humánní driák na aspergilus dlouhodobě a ten zabral, pes to zvládnul a je v pořádku. 🍀 Už jsme ale mysleli, že se mu to dostane dál do hlavy a že o něj přijdeme….

Bodlinka (neregistrovaný) 11.06.2024, 09:51:26 xxx.xxx.60.10
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 11.06.2024, 09:38:50

jj, minimálně tohle všechno půjde do pryč. buď to někdo uřízne nebo to samo odpadne.

anonymní (neregistrovaný) 11.06.2024, 09:52:20 xxx.xxx.87.55

Teda musím říct, že tohle je napínavý a ponaučný příběh - od ruptury patní šlachy přes otok k malé rance a nakonec velká hnusná rána.  Přeju pevné nervy, hodně sil a hlavně dobrý konec.

A ač nejsem odborník, asi by to fakt chtělo pořádně odstranit odumřelé, vyčistit a začít zgruntu hojit.

PumaCZ
PumaCZ (242 příspěvků) 11.06.2024, 10:02:48 xxx:xxx.41:a3
»
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 11.06.2024, 09:19:22

Holky, nas vet byl az treti v poradi, kdo to videl, a jediny, ktery to videl uz otevrene. Prvni vet byla pohotovost v Plzni, druha vetka byla pohotovost u nas. Dneska jsme mu zase poslali fotky, tak pockame, az zavola. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 11.06.2024, 10:13:26 xxx.xxx.171.178

Já vždycky říkám důvěřuj, ale prověřuj.

Tady se vystřídalo hodně doktorů, asi kdyby to ten váš viděl jako první, mohlo to být lepší.   Ale nemuselo, kočičí kousnutí je prostě zákeřný, že začátku ho pomalu nevidíte, jenže často se to rozjede. Uvidíte, co vám veterinář ještě poví.

Doron
Doron (2200 příspěvků) 11.06.2024, 10:47:04 xxx.xxx.166.19

Gučák měl absces na krku , pod čelistí , kousnul ho debilní rasl. Byla to nepatrná ranka, co se z toho rozjelo bylo příšerný.   

Objela jsem několik vetů, žádný to nechtěl otevřít , nakonec jsem narychlo přijela k Herčíkovi na kliniku a takový mladý doktor ho hned “ operoval”, jen jsme ho tak narychlo přispali, protože říkal,  že nechce čekat ani minutu, aby to neprasklo samo. Co se vyvalilo nebudu popisovat, ale byla od toho celá ordinace,doktor, sestra i já. 

Tahle rána je alespoň otevřená, to mi přijde lepší.

 Pumo, moc na vás myslím, poradit neumím, napadá mě,  že doktor se asi bojí velké otevřené rány v místě, kde by se to blbě udržovalo v čistotě a blbě držel obvaz, tak se rozhodl postupovat konzervativně.

Když mu věříte a máte s ním dobrou zkušenost, tak bych to s ním ještě probrala, nechala si vysvětlit, jak to vlastně míní, jak má ten správný proces hojení vypadat, co se bude dít. Buď Vás to uklidní nebo si pak můžete vyžádat jiný názor. 

Pokracuju v držení palců,  dejte vědět!

Doron
Doron (2200 příspěvků) 11.06.2024, 11:02:23 xxx.xxx.166.19
Bodlinka:

jj, minimálně tohle všechno půjde do pryč. buď to někdo uřízne nebo to samo odpadne.


Myslíte, že to vet myslí tak, že se ta nekrotická tkáň bude odlučovat postupně a mezi tím ránu " chrání?

Přijde mi to ohraničený.

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 11.06.2024, 13:21:24 xxx.xxx.60.133

Pro Pumu (vyžádala jsem si fotky od kamarádky): Takto měl tehdy Fido zadrénovaný absces. Ještě průkaznější jsou fotky hned po oholení s asi 3 kousnými ránami, z nichž vytékal hnis. Uvidím, zda seženu i tyto fotky. Já je u sebe nemůžu najít…

Obrázek Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (242 příspěvků) 11.06.2024, 13:35:02 xxx:xxx.1d6:ed

Holky, diky moc. Nas vet nam bude volat, tak uvidim, co rekne, ale je to zkuseny veterinar a chirurg, takze mu budu duverovat, jelikoz doposud nam nedal duvod o nem pochybovat. Navic jeho manzelka je tez veterinarka, tez nohu videla, takze to neni nazor jen jednoho veta. Plus jsou to majitele kliniky s dalsimi nekolika vety. 

Urcite dam vedet, az se dozvime vic. 

Vahine
Vahine (664 příspěvků) 11.06.2024, 14:25:45 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 11.06.2024, 13:35:02

Já bych se přimlouvala za stěr do laborky, protože kdyby tam byla i plíseň, tak na tu ASI ?? nic z toho, co Hachi dostává, nezabere. To je potřeba zacílit.

Já bych teda chtěla vědět s čím se bojuje konkrétně…🤷‍♀️

Vahine otravná jako plyn….🙈

PumaCZ
PumaCZ (242 příspěvků) 11.06.2024, 15:05:11 xxx:xxx.47:379
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 11.06.2024, 14:25:45

Psala jsem, ze ster bylo prvni, co nas vet v ptek nechal udelat. Vysledky ale vcera jeste nebyly. 

Verun
Verun (869 příspěvků) 11.06.2024, 16:10:32 xxx.xxx.220.12
Vahine:

A jestě zkušenost s cizím předmětem v čumáku psa. Až po půl roce, kdy tady na jedné veterině řešili psovy nudle a krev od stolu asi 5 různými ATB, tak jsme jeli jinam, udělala se rinoskopie, cizí těleso i tkáň v čumáku se rozpadla a laboratorně tam byla plíseň Aspergillus myslím. Xkrát to pod narkozou proplachoval v čase a zkoušeli se veterinární léky na plíseň, ale zabral až humánní driák na aspergilus dlouhodobě a ten zabral, pes to zvládnul a je v pořádku. 🍀 Už jsme ale mysleli, že se mu to dostane dál do hlavy a že o něj přijdeme….


OT: cizí těleso v nose u člověka: 3 roky měla jedna naše klientka v nose tampon,nevím jaký, byla po nějaké operaci s tamponádou, přišlo se na to až u nás v důchoďáku, paní bez jakéhokoliv  příznaku…

PumaCZ : on bude pes asi na ošetření pro veta trochu oříšek? nechá se ? nezvolil vet cestu nejlehčího odporu, že si to vlastně budete ošetřovat sami…

Ono se to docela i od těch okrajů granuluje okraj není tak hezký, je docela i “dutý ” .

 za mě bych to nechala zrevidovat , oplachový roztok na  rány(třeba Prontosan,  DebriEcaSan)  ,  vlhké krytí třeba se stříbrem a převaz jednou za dva dny-pokud to vydrží.  Takhle stále čekáte, až sleze odumřelá tkáň a nehojíte, což už by nahoře skoro šlo, ale místo toho se tvoří “divoké maso” . 

Vahine
Vahine (664 příspěvků) 11.06.2024, 16:30:56 xxx.xxx.179.11
PumaCZ:

Psala jsem, ze ster bylo prvni, co nas vet v ptek nechal udelat. Vysledky ale vcera jeste nebyly. 


Tak super! Jsem zvědavá! Omlouvám se, musela jsem to přehlédnout. A to si myslím, jak to poctivě čtu….

PumaCZ
PumaCZ (242 příspěvků) 11.06.2024, 17:51:56 xxx:xxx.2b8:d5

Tak jsme mluvili s vetem a zitra nas chce radeji zase videt. Ale je 100% proti odstraneni nekrotizovane tkane, a to z toho duvodu, ze rane poskytuje alespon castecne kryti a tim padem i ochranu, pod kterou se tkan muze bezpecne hojit. Kdyby se odstranil tak obrovsky kus tkane, mel by obrovsky kus obnazene tkane, coz by u nej bylo dost rizikove, vzhledem k jeho velikosti a chlupatosti. I se sterilnim vlhkym krytim by bylo tezke udrzet ranu v cistote. Navic vi, jaky je Hachi posuk, a ze udrzet ho v klidu neni snadne. Kdyby to byl mensi a “snazsi” pes, tak by se tomu nebranil, ale u Hachiho je striktne proti. 

PumaCZ
PumaCZ (242 příspěvků) 11.06.2024, 17:55:56 xxx:xxx.2b8:d5
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 11.06.2024, 16:10:32

Ano, na osetrovani umi byt neprijemny, ale do ted zatim trpelive drzel. Kdyz se na nej nepospicha, nejde se na silu a snazi se s nim naopak clovek podobrem, tak vetsinu osetreni uz zvlada v klidu. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2757 příspěvků) 11.06.2024, 19:51:13 xxx.xxx.124.84

Čistější rána by se možná hojila lépe, rychleji, oholit vše s velkou rezervou a tu hrůzu dát pryč, drén a psovi dupačky. Úplně se mi z toho postupu zatočila hlava, asi jsem přecitlivělá, ale řízla bych to sama… aspoň že to tak nějak drží asi ATB. Nějak bych to… co já vím, esi existuje něco na zklidnění, aby se nestaral… lexaurin, pro mě dva. 

Aluška (neregistrovaný) 11.06.2024, 20:43:52 xxx.xxx.168.20

Idorkovi chyběla skoro třetina zad a jak krásně srostl

kometa
kometa (5005 příspěvků) 11.06.2024, 20:45:35 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 11.06.2024, 17:51:56

Ale je 100% proti odstraneni nekrotizovane tkane

Já teda nevím, ale jakou ochranu může poskytnout znekrotizovaná tkáň? 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.