Aktuálně: 4 945 inzerátů174 413 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

- Povinná výbava chovatele -

Marty
Marty (521 příspěvků) 14.09.2008, 20:12:17 xxx.xxx.249.60
Jak tak čtu Lubošovy přízpěvky, tak myslím, že radši zůstanu u pestrého krmení a nebudu experimentovat. Co jsem pro mé papoušky zatím udělal je, že jim občas posypu míchanici nebo zrní roboranem. Doufám, že jim nijak neubližuju.
Pro odčervení používám panakur z burzy. To ale asi taky není nejšťastnější řešení. Papouška to asi hodně zatěžuje a někdy ještě zbytečně. Uvažoval jsem o koupi mikroskopu. Četl jsem, že si chovatelé dělají vlastní rozbor trusu a až po zjištění červů dají ptákům přípravek na odčervení. Co myslíte, je to dobrý nápad?
/Přemýšleli jste někdo o miskách, na které jsem se před tím ptal?/
Peroqe
Peroqe (261 příspěvků) 14.09.2008, 22:00:29 xxx.xxx.223.114
Každopádně bych nechtěl vyvolat dojem, že syntetické vitamíny ptákům škodí, to není pravda. Pouze jsem chtěl naznačit, že většina synteticky vyrobených vitamínů je pro papoušky z hlediska vstřebávání nevyužitelná. V žádném případě to nechci vztahovat obecně na všechny přípravky. Co se týče toho mikroskopu - ano je to dobrý nápad, většina běžných střevních parazitů je pod mikroskopem pozorovatelná. Preventivní používání odčervovadel je ve většině případů prokazatelně nevhodné.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.