Aktuálně: 4 884 inzerátů174 983 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

alexandr malý-mluvení

Hanka (neregistrovaný) 29.08.2008, 17:59:00 xxx.xxx.12.10
Mám dotaz, chtěla bych aby se náš alex naučil mluvit.Jsou mu 3 měsíce a máme ho doma teprve týden.Jsou mi jasné věci jako trpělivost, trpělivost a nebo trpělivost :-)))Zajímá mně jestli má pohlaví vliv na mluvení, jestli je obecně u samců větší pravděpodobnost že se naučí než u samic.Díky za odpověd
anonymní (neregistrovaný) 29.08.2008, 19:12:44 xxx.xxx.99.1
presne tak ale necekejte zazraky,neni to zako,...
Aky (neregistrovaný) 13.09.2008, 22:54:47 xxx.xxx.140.112
Já bych se nebála,,mám alexe malého a kecá lepe jak kamarádky žako.Chce to hodne na nej mluvit a bude kecálek..Můj neřve pořád jen mluví a je mu rok a půl
Obrázek
Hanka (neregistrovaný) 13.09.2008, 23:29:45 xxx.xxx.12.10
díky za povzbuzení, nějak se pořád nemůžeme dostat přes fázi strachu.pořád se bojí a když na něj promluvíme otočí se v kleci zády.o jeho puštění nemůže být řeč, protože ho nedostaneme zpět do klece a bojím se ho tím ještě víc stresovat.Tak nevím...máme ho 14 dní tak je doufámještě čas.Dokud se nenaučí nebát se ruky a nás tak se asi nepohneme.
Aky (neregistrovaný) 21.09.2008, 00:41:37 xxx.xxx.140.112
no Hani,já když jsem si Kubíka dovezla domů,nechala jsem ho 5 dní jen tak,,mluvila jsem pořád na nej a ke kleci jsem šla pouze v době krmení a čištění,,pak jsem ho pustila a on se sam vracel.Postupně jsem ho mučila tím,že jsem se mu vnucovala a davala mu prst,on odletěla,ale ja šla pořád za ním až se utahal a vzdal to,taky mě klovl,ale to se musí vydržet,jak jednou cukneš,bude zle ukážeš že má on tu moc.14 dní už je dostačujíci,dej si ho v obejvaku,nebo tam kde se hodně zdržuješ co nejblíže k sobě,nejlepe vedle sebe,vem si jídlo a mlaskej a delej jakk ti to chutná,čti mu.Hlavně už ho i pust,musí se proletet,neboj vždy ho nak domů dostaneš.Pozor na okna,prosklenou stenu ,,jak bude před Tebou zdrhat at se nezraní.Neboj se Kubík nebyl ani ručně dokrmenej a jakej to je tedka lasínek vezmu ho do dlaně a mačkam ho a líbám a on ještě do toho mluví kuk jojo..Tak papa hodně štěstíčka,,kdyby něco písni na email Aky.j@seznam.cz
Kamila (neregistrovaný) 21.09.2008, 12:30:58 xxx.xxx.30.171
JA BYCH DAVALA POZOR I NA ZRCADLO MUJ PAPOUSEK SE DO NEJ JEDNOU NARAZIL nastesti je v poradku
Alex Stančík (neregistrovaný) 16.11.2011, 16:11:24 xxx.xxx.179.207
Ahoj, chtel bych se zeptat co je lepší k ochočení, jestli Rosela, Korela nebo Alexandr. Chtel bych aby mi mluvil a taky neuletel kdyz se k nemu priblizim. Prosím poradte
Pyko (neregistrovaný) 16.11.2011, 18:32:51 xxx.xxx.83.33
Dobrý večer, resela určitě ne , korela i alex jsou vhodni k ochočení.Korela je méně náročná.Hezký zbytek dne
Robin (neregistrovaný) 17.11.2011, 21:19:29 xxx.xxx.247.19
Ručne dokrmená korela je to nejlepší řešení.
Obrázek
Pyko (neregistrovaný) 17.11.2011, 21:40:14 xxx.xxx.83.33
Myslím že na mluvení je nadanější alexandr
fylip
fylip (1289 příspěvků) 17.11.2011, 22:02:30 xxx.xxx.80.34
Pokud Vám jde o mluvní a vybíráte mezi alexandrem a korelou, volil bych spíš alexandra malého. Jedno mládě z mého loňského odchovu (byli ručně dokrmení) jsem prodal do rodiny. Dneska perfektně mluví i celýma větama, ale je to hodně individuální.
Obrázek
Jakub (neregistrovaný) 15.02.2018, 15:41:34 xxx.xxx.38.80
Zdravím a může se a Alexandrem Malým časem ven az se ochočí nebo ne díky a za jak dlouho se naučí mluvit třeba jedno slovicko deky
Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 16.02.2018, 00:34:52 xxx.xxx.106.2
Jakub: Zdravím a může se a Alexandrem Malým časem ven az se ochočí nebo ne díky a za jak dlouho se naučí mluvit třeba jedno slovicko deky

Dobrý den,

nepochopila jsem otázku, jak ven? Z klece nebo pustit do přírody? Do přírody nedoporučuji, nemají orientační smysl pokud se vyplaší. Mluvit se naučí podle nadání a pohlaví, většinou se samice naučí pouze pár slov. Já sledují u nich značné rozdíly, jeden je strašně ukecaný umím cca 30 slov, druhý zhruba 10 -15 slov a ti ostatní méně. Samice asi 4 slova jedna 2 slova a třetí vypískává melodie. První slova asi za půl roku.

Anonymní (neregistrovaný) 17.02.2018, 21:11:41 xxx.xxx.245.39
No já myslel ze s nim půjdu ven třeba a na zahradu bez vodítka jen na damani
Klárka (neregistrovaný) 25.02.2018, 10:22:37 xxx.xxx.217.112
Udělala jste se začátku zásadní chybu ano pět dní v kleci ve svém domečku, ale kromě mluvení musíte do klece dávat i ruce, naše andulka je venku a když se něčeho lekne a uletí víme kde je vždy je na kleci, ale také se nás nebojí.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 15.03.2018, 21:46:34 xxx.xxx.189.186

Dobrý den.

 

Lidi, lidi, lidi.

Nic proti nikomu, ale proč máte pořád tendence s papoušků dělat magnetofony.

Dobrá, beru, když se papoušek naučí mluvit, ale aby to byla jedna z hlavních priorit ???? to snad.

Opakuji není to namířeno proti nikomu, ale je to scestné, a připomíná mi to skutečnost s dnešní módou....

Něco k daným papouškům.

Schlédl jsem za svou éru několik papoušků Z této trojice, bych řekl, že si nejlépe vedla korela. Rozela vůbec, a alexandr tak mezi. Ano, majitelé svým miláčkům rozumí vše. Jsou s nimi denně, denně je vnímají a rostou s nimi jako s dětmi. Cizí a nezainteresovaný člověk, jim najisto rozumět nebude.....

Viz pisatelky výše, kdy srovnává alexandra s žakem, je dle mých zkušeností hodně přemrštěné. Ač žaky nemusím, a ani je nechovám, je to v "mluvení" kapacita, s kterou se srovná jen málo papoušků a troufnu si říct, že alexandr to určitě nebude. Ale hádat se s Váma nebudu.

Ale zpátky k tématu mluvení.

Uvědomte si lidé prosím jednu věc. Papoušci jsou jako lidé a jiná zvířata, každý jiný. Co kus, to jiná povaha !!!  Zatímco jeden bude mluvit jak p.Menšík, tak dalších 30 bude mluvit jako Otík.

Buď to v sobě má, nebo ne. To nezměníte.

Alexandr - korela

Za mě spíš korela, nadání stejné, ale bude klidnější.

Matěj (neregistrovaný) 23.09.2018, 21:38:03 xxx.xxx.65.252
Dobrý den jen se chci zeptat budu si kupovat Alexandra malého má už 5 let a bojím se že se mě bude bát a nic se nenaučí 2 roky byl doma ochočený ale pak jo daly ven a teď ho prodávají nemluví jen je ve voliéře myslíte že začne mluvit a ochočí se ?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.