Aktuálně: 4 886 inzerátů174 940 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

můžou být anduleky teplé?

anonymní (neregistrovaný) 01.10.2008, 20:01:46 xxx.xxx.143.13
ahojky. dneska jsem si koupila dvě andulky. chvíli jsem se na ně dívala a potom jsem je zpatřila! zy nejkrásnější na světe. seděli vedle sebe a ozobávaly se na vzájem peří. obě měli ozobí růžové. řelka bych že to byly dva samci. byly ještě mladí. koupila jsem si tedy jednoznačně páreček. šedou samiku a modrého samečka.

ale hlavou mi to pořád vrtá jestli to mohly být dva samci teplý.
nebo jestli by se s toho některého vybarvila později samička
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 01.10.2008, 20:22:41 xxx.xxx.182.2
Zdravím.No homosexualita se u papoušků také vyskytuje, ale není nijak častá.Ovšem tady bych spíš řekl, že byli z jednoho hnízda.A můžou to být i dva samečci ale nemusí být "teplý".Sám mám v chovu dva samečky, kteří se fut cukrují ale brzo jim pořídím protějšky a budu mít dva páry;).
anonymní (neregistrovaný) 01.10.2008, 22:11:01 xxx.xxx.35.177
To je normální, buď se k sobě tulí mláďata z jednoho hnízda, nebo klidně staří samci kteří mají v budkách své samičky, u nich je to projev tolerance, utužování vztahů v hejnu, ne projev homosexuality.
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2008, 12:08:53 xxx.xxx.143.13
děkuji.
myslíte si že když mám v jedné voliéře 3andulky s dvěma zebřičkymi o reuměrec120x50x50 a vedle je klec o orozměrech-60x50x50 že mi alespon jeden pár někdy zahnízdí jsou tam-jedna samička a jeedn sameček co jsem si včera koupila.
v druhé voliéře je-2samičky žluto černé a jeden zelený sameček. páry ještě však navytvořily
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2008, 12:36:06 xxx.xxx.35.177
To není voliéra ale klec. Pokud chcete věnovat chovatelství a ne jen ptáky mučit v malých prostorech i s odchovama tak byste jim asi měla vytvořit normálnější podmínky k životu, budou tam trávit celý svůj život!!! Dejme tomu že ta jedna KLEC s délkou 120 cm se dá považovat za vhodné k životu a rozmnožování pro jeden pár andulek a nic víc, ta druhá je tak možná pro zebřičky na hnízdní sezonu s tím, že se mimo dobu hnízdění dají do většího nechat vylítat. Já osobně tedy nejdříve vytvářím podmínky k životu a neplánuji odchovy v neúnosných pidiklecích. Je také důležité utvořit páry a nemít liché samice, ty vám zničí během chvíle všechny snůšky nebo zabije mláďata. Radím trošku více uvažovat a nepouštět se do experimentů, vás by bavilo žít celý život v místnosti třeba 3 x 3? I pták je živý tvor, ne jen továrna na zbohatnutí při "výrobě" mláďat.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 02.10.2008, 16:10:48 xxx.xxx.182.2
Ty klece jsou opravdu hodně malé.Nejdou třeba aspon spojit?Já mám andulky na odchov ve voliéře o rozměrech 150 x 120 x 100 (cm) d x v x š .Na zimu je mám ve voliéře o rozměrech 2 x 2 x 1,8 (m) d x v x š .Takže Vaše rozměry opravdu nejsou ideální.Ta druhá klec není ani pro párek andulek.
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2008, 16:18:20 xxx.xxx.143.13
vám se to sakrament řekne!všichni do jednoho co?
víte koluik dneska stojí voliéry o tokovích rozměrech? a pro nergistrovanou před lukášem říhou:já nejsem vydřidruh. nikdy žádné ptactvo neprodávám! a že jich mám-zebřičky,korely,.....
a když už je prodávám tak jich dávám třeba za 20kč a nebo úplně zdarma!!!
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2008, 16:27:28 xxx.xxx.143.13
já si myslím že to stačí. není to vyhovující ale andulky zahnízdí.
myslím si že máte pravdu. klece a voliérxy nejsou levná zaležitost. vyděl jsem jak 5páru andulek hnízdilo v klecce o rozměrech-50x100x50. A MĚLI TAM 8BUDEK! tak si vemte kolik tam měli místa k proletení. samozřejmě budky byly zavěšené ZE VNITŘ. taže ty rozměri co tady ta paní zminovala nejsou AŽ TAK HROZNÉ!
eliška (neregistrovaný) 02.10.2008, 16:29:43 xxx.xxx.143.13
dobrý den. může 6párů andulek zahnízdit ve voliéře-1x1x1m?
s budkami zavěšenými ze vnitř?
já andulky nemám protože zabírají moc míst. ale mámina kamarádka je trak chová.
a v pohodě hnízdí.
jestli to jde normálně aby tak hnízdily tak jsi alespon 3párečky koupím.
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2008, 18:16:31 xxx.xxx.35.177
To je přeci jasné že tam zahnízdí, jiná otázka je v jakých budou žít podmínkách. A pro všechny skutečné chovatele - jsem sama kdo nechápe držet andulky v kleci o 60 cm celý život? Plus nutno počítat odchov třeba o 5-ti mláďatech???
A slečno, pokud tvrdíte, že vám o odchovy nejde, že vše rozdáte, proč tak na odchovech lpíte když pro ně nemáte vyhovující podmínky? A to že jsou voliéry drahé??? Tak nic nechovejte. Mě se třeba hodně líbí koně, mám na něho, ale už nemám na ustájení. Mám si ho i tak koupit a držet ho třeba ve sklepě který má 2 x 2 m???? To asi těžko. Lidi kteří si pořizují živý tvory by měli uvažovat.
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2008, 18:35:03 xxx.xxx.143.13
tak pozo! nevím jestli se to týkalo mě nebo paní elišky ale já chovám papoušky už 20let! andulky jsem začala až letos!!!!
já kupuju voliéru a rozměrech-5x5x5m!!!
ale nemůžu do tak velké voliéry pro aru dát něklik andulek!
kam bych proboha strčila toho aru??!!!
navíc tedka dodelávám mou poslední 12voliéru. A TA BUDE PRO KORELY A PRO MLÁDATA ANDULEK!!!!!!!
jestli vy považujete toto místo za nevyhovující myslete si to prosím sama pro sebe! a já na odchovech NELPÍM. ale v životě jsem neviděla tokové potvora jako jsou andulky!
nehnízdí a mají pořád něco.
třeba zebřičky nebo korela nebo i ten ARA je lepší!
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2008, 19:39:21 xxx.xxx.35.177
Jasně jsem uvedla co považuji za nevyhovující, takže nepleťte hrušky s jabkama.
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2008, 20:05:43 xxx.xxx.143.13
co to je za přirovnání?
a yv chováte andulky ve velkém? viděla jste někdy velkochov. jalé KLÍCKY tam pro ně jsou? a přesto hnízdí.
a co ještě chováte krome andulek?
hnízdí vám andulky pravidelně?
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2008, 20:08:24 xxx.xxx.143.13
já si myslím že je to vše v pořádku.
dávám jim pravidelně zeleninu. u té menší klece pravidelněčistím ale u té velké skoro ne jelikož tam nevlezu a andulky by mi utekly. a zabřičky mají dost míst k proletu jelikož už mi 2utekly a na světe toho míst je dost
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2008, 20:31:30 xxx.xxx.35.177
Ano, andulky chovám a proto jsem také na tento příspěvek reagovala. Je to nejsnáze odchovatelný druh tak nechápu vaši otázku jestli mi odchovávají. A jestli jsem viděla velkochov? Naštěstí ne, já ani moji přátelé chovatelé v takovýchto podmínkách ptáky nedržíme. A protože to tak někdo praktikuje tak to musí být zákonitě normální? Reaguji na PROSTOR K ŽIVOTU ne na to jestli a čím své papoušky krmíte. Příklad- pokud budete svému dítěti dopřávat pestrou vyváženou a zdravou stravu, ale budete ho držet jen v dětském pokoji bez možnosti proběhnutí, jaké dítě vám vyroste? Zdravé a čilé nebo slabé a nemocné?
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2008, 20:56:33 xxx.xxx.143.13
snesou se andulky se zebřičkama?
anonymní (neregistrovaný) 06.10.2008, 16:26:58 xxx.xxx.143.13
obrý den
chtěl jsem se zeptat od kdy do kdy můžou andulkjy hnízdit.
v jaké klec je to možné.
třeba jestli stačí projeden pár-50x50x50cm a o odhnázdění jestli můžu je dát domů do klecka opět 50x50x50 alle s dvířkami otevřženými stále.
a jakou musí mít tepltu jestli stačí-12-15 C.
a jestli můžu chodit na výstavi i bez rodokmenu s obyčejně koupenou andulkou a jaké musí být pravidla
anonymní (neregistrovaný) 08.10.2008, 12:19:10 xxx.xxx.143.13
a můžou být teda andulky teplé?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.