Aktuálně: 4 763 inzerátů176 584 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

KRÁLÍČCI

anonymní (neregistrovaný) 21.10.2008, 19:17:43 xxx.xxx.143.13
dobrý den.
as tak před týdnem mi umřel táta který se profesionálně staral o králíky už 20let.
s mím překvaspení jsem je zdědila já.
chcěta bych v chovu pokračovat.
vím jak se krmí atd..
ale mám problémi s rozmnožováním.
než táta umřel dsl k samci samici která zemřela. samce máme jjiž rok a ještě se tohle nestalo. tak jsem ji zakopala a dal jsem tam další. když jsem ji vytáhla tak nebylo nic OK. nežrala jen ležela jsou jí už 4roky ale pokaždé byla čiperná a s nadšením na mě čekala až přijdu s práce byla u samce jen 1den. a daší se stalo to samé nevím co mám dělat podávám itamíny a zeleninu a nic nžere. ani jejich piškotky její nej jídlo nežýere co s tím?
J.Marková (neregistrovaný) 22.10.2008, 17:21:24 xxx.xxx.105.3
Dobrý den.
Je několik možností:
1) Samec může být nemocný a na samice tu nemoc přenese (např. mixomatoza, tularemie, mor). Dát samce posoudit veterináři. Pokud se prokáže vážná infekční nemoc, je nutné všechno vybít, vydesinfikovat nebo spálit, pořídit vše nové.
2) Samice nesmí být u samce dlouho, aby ji neuštval. Jeden celý den je m o c d l o u h o !!! Je dobré ji dát k samci asi jen asi na 1 hod ráno a pak totéž zopakovat ještě večer. Nenechat je dlouho samotné, aby se uhonili.
3) Všichni králíci sežrali něco jedovatého (zelené nebo seno nebo plesnivý chléb?) a zeslabené uhoněné samičky dříve podlehnou. Všechno krmení, vodu i stlaní vyhoďte, dejte všechno nové, dobré, raději seno než zelené.
Marková J. (neregistrovaný) 22.10.2008, 17:52:55 xxx.xxx.105.3
Zkuste alespoň týden přísnou dietu: žádné vitaminy, žádnou zeleninu, žádnou trávu nebo zelenou řepku z pole, žádné piškoty, žádné připouštění, žádné brambory nebo řepu, žádné zrní od souseda (může být mořené, a proto jedovaté) !!! Veškerou starou podestýlku vyhodit, misky vylít a vypařit, dát denně NOVOU PITNOU VODU, podestlat čistou suchou ovesnou slamou a krmit pouze dobré vlastní SENO (pozor na jedovaté byliny) a k tomu trochu OVESNÝCH VLOČEK.

Pokud otečou oči, je to mixomatoza, nutné zabít a spálit. Pokud to je mor, uhynou rychle sami. Pokud salmoneloza nebo kokcidióza, mají průjem.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.