Např. během jedné zimu,/ to je 4 měsíců/ když bude sněhová pokrývka a zamrzlá zem, by se holubi dali zredukovat o více jak 50 procent, a možná i víc v každém městě.
Můžete prosím podrobně popsat, jak? Jen by mě to zajímalo, díky.
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 26.02.2025, 18:17:31
Nahoře možná ještě ano, ale tady aktuálně +3 a šílený bahno. A kdepak souvislá sněhová pokrývka, ta tu byla snad někdy v listopadu pár dní, od tý doby ne.
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 26.02.2025, 18:17:31
Podrobně Vám to zde nepopíšu.
Vím z nedávné doby,po osobních zkušenostech,že firma/zabývající se likvidaci holubů /na podzim odstranila hnízdící holuby z konkrétního místa a hned na jaře na úplně stejném místě stejně zbarvení holubi začali hnízdit.Z ničeho nic se tam zase objevily.Co to znamená?V praxi to znamená,že ta firma je jen odchytla,podržela ve voliéře,a na jaře zase vypustila.A zase měla práci z jejich jako likvidaci.Naše firma platila jako blbá za likvidaci,a když to vedení firmy řekl nějaký kluk v montérkách dole z haly tak tomu nevěřili.Musite něco vědět o holubech o jejich chování a jak to pochopíte.Nebudu zde vypisovat jak by se to dalo snadno a rychle zredukovat.Na tom by někdo vydělal balík peněz.V této diskuzi ještě nenapíšu slovo a všichni hned máte tisíc otázek.Pokud by jste zde byli chovatelé,tak nebudete mít blbé otázky typu,že jsou teplé zimy a pod.Městsky holub kdyby žil z toho co najde ve městě co mu lidé pohodí,tak by bylo město bez holubů.Uvedu konkrétní příklad.Vite že městští holuby z Brna každé ráno za rozednění za každého počasí celoročně se rozlétají na všechny strany např.na silo do Chrlic nebo do Velešovic,osobně jsem jel v autě již z Brna do Velešovic,po staré silnici a s námi současně letělo velké hejno holubů a všichni sedali na silo v areálu JZD ve Velešovicích. Jsou svědci,kteří uvádějí ,že do Maref na silo viděly jak přilétá hejno až od Brna.Tu trasu letí 2x denně.Ráno tam a za 2,5 hodiny se vrací a zase odpoledne kolem 13.30 hod. letí zase ve z Brna.Z mého pozorování je zajímavé to,ze v některé dny,přilétají nebo odlétají dříve.Mam vypozorované, v Brně,pokud se kolem 13,30 hod.holuby vracejí ve velkých hejnech do Brna,během nejpozději 2 hodin přijde náhlá změna počasí,dešť ,sníh.
“firma/zabývající se likvidaci holubů /na podzim odstranila hnízdící holuby z konkrétního místa a hned na jaře na úplně stejném místě stejně zbarvení holubi začali hnízdit.Z ničeho nic se tam zase objevily.Co to znamená?V praxi to znamená,že ta firma je jen odchytla,podržela ve voliéře,a na jaře zase vypustila.A zase měla práci z jejich jako likvidaci”
A kolik takových párů v té voliéře musí celou zimu držet, aby se firma udržela? To aby si na to pronajali minimálně skleník v botanické zahradě. Ale jsou hodní, že ty holuby celou zimu krmí a starají se o ně, klobouk dolu před takovou firmou.🤣
Takže jste vlastně neřekl nic, jen kecy v kleci a pár vtipů bonusem.
Odpověď na příspěvek uživatele BrynclTerror z 08.02.2025, 19:01:35
Brněnští radní,nevím kde bydlí,čím jezdí do zaměstnání.Asi jsou mimo brněnští,a chodí si to tam jenom odsedět.Bežte se podívat do Brna na autobusové nádraží Zvonařka stanoviště 29. Jak tam je to posrane zastávka od holubů.To je vizitka města.???Ať se tam zajde podívat někdo z města,hygieny,to je neúnosné v jakých nedůstojných podmínkách musí lidé čekat na autobus.Zábradli posrané,lávky posrané,zem posraná,staří lidé si nemohou sednout na lávku když jsou nemocní a jedou z Brna od doktora domu.Někde na stání hledáte místečko které není posrane a raději preventivně koukáte kolem sebe a na strop přístřešku kde sedí holub.Měl by se tam někdo nad tím zamyslet.Zbourala se zde jedna opuštěná bývalá fabrika,která byla útočiště holubū.A nikoho kdo má za úkol regulaci holubů ve městě Brně nenapadlo,to tam nejdříve zredugovat,a pak zbourat.Problem z holuby se tak přesunul někam jinam.Toto mě rozum nebere.Tady rozhodují lidé,kteří tomu nerozumí a toto je vysledek.Brno jako takové dle mého názoru nemá žádný rozumný projekt na celoplošnou regulaci holubů, a co chtějí dosáhnout městskýma holubnikama to je směšné, a je to vyhazování peněz oknem.Nejdrive musíte holuby razantně zredukovat,a pak můžete pořizovat Městské holubníky,kde budete holuby udržovat na přijatelné výši.
Když si představím, že v péči chovatelé se domácí holub může dožít až 17 let,někteří i více.Předpokládám, že městský holub se tolik nedožije, protože musí stále létat daleko za krmenim,je neustále v ohrožení před predátory.V čem spatřují smysl pak Městské holubníky regulaci holubů?Kolik let to bude trvat než se sníží populace v městském holubníku na nulu? 10 možná 15 let než se na jednom konkrétním holubníku sníží stav holubů na nulu.Kolik městských holubníku by muselo být jen ve městě Brně aby to mělo nějaký rychlý efekt.Stačilo by 100 nebo 150 nebo 200 určitě tento počet stačit nebude.Že se jim budou odebírat vajíčka,a populace na holubníku se bude krmit,kolik bude to stát krmení,ošetřovatel co tam bude chodit odebírat a čistit?Postupně stářím populace vymře.Na každém holubníku vládne určitá hirararchie,nadřazený,podřazený.Pokud městský holubník bude chtít obsadit ,(cizí)holub,a bude si zde zabírat místo k hnízdění,tak ho ostatní holuby-starousedlici budou vyhánět a věřte tomu,že jeden dominantní samec si k hnízdění může zabrat i několik hnizd-budniků-krbců.Ztraci to efekt??Chovatel co chová doma holuby si musí doma na holubníku udělat pořádek z rvavymi samci,a regulovat šarvátky na holubníku.Městsky holub má rád klid k hnízdění,pokud ho bude nějaký samec vyhánět z městského holubníku,najde si klidně místo mimo Městský holubník.Takže zase někde postavíme další městsky holubník?
Téma likvidace či snížení městkých holubů je takový evrgrín. Přirovnal bych to k nekonečné starosti v domácnosti zbavit se pavouků. Obojí dovést do nuly asi úplně nejde. Ekonomická stránka (u holubů) je odvislá od rozhodnutí zadavatele a jeho možností zapojit do procesu dobrovolné odborníky z řad holubářů. Určitě se najdou “vykukové”, kteří vytvoří “penězovod” pro kamarády. Tak to prostě v dnešní společnosti funguje. Dovolím si tvrdit, že městské holubníky je dobrá myšlenka, která může velmi pomoci ke snížení stavů věžáků. Věžáci jdou za potravou. Někteří létají daloko do polí a těm hrozí pernatí predátoři a ti co “žebrají” na chodnících, se rádi “dostaví” k prostřenému stolu v městském holubníku. Zde se dá provádět odchyt pro potřeby krmení pro ZOO a sokolníky a odebírání oplozených vajec. Věřte, že jde na velmi malém prostoru vytvořit podmínky pro hnízdění třeba 50 párů. Stačí nadělat oděleníčka o straně krychle cca 25 cm, takže v jedom m2 mají možnost zahnízdit až 4 páry. Takže holubník o půdorysu 1,5x5m a výšce cca 2m poskytuje možnost zahnízdění minimálně 50 párům. Pernatí dravci si vyberou své a populace bude hodně slábnout. jen pro příklad. V naší obci se podařilo dravcům zlikvidovat přes zimu cca 150 holubů, kteří měli holubník a byli i krmeni. Každá myšlenka může být různě rozpracována s určitým záměrem. Vis třeba atomová energie. Může zabíjet, ale i sloužit při výrobě el. energie.