Za nejlepší nápad pokládám zřízení místa, kde se jim bude dobře hrabat. Nemusí to být originál stelivo. Stačí písek s hrabankou někde pod stromem, tújí, smrkem. Takové popeliště jako pro slepice.
Vyhnání koček ze zahrady
Na vyhnání cizích koček ze zahrady, nejlepší pes - kočko lovec. Chodil mi mourek od souseda, měla jsem tu týden terierského psa, párkrát na něj vyběhl ze dveří- na vodítku, ublížit nemohl a jsem bez kámoše. Můj vlastní je spokojený, už se nebojí vystrčit nos z chalupy.
kometa:Ha! Pepř jsem ještě nezkusila.
Tak ani pepř nefunguje.☹️Holt musím počkat, až mladej dostane rozum.
Jde o okrasnou zahrádku, takže pořádnej hafan nemůže být, to už by možná míň vadily ty kočky. Ty kočky nejsou toulavé, jsou vesnické z okolních domů. Hlídací kocour to si nedovedu představit, jednak by možná škodil on a jednak se mi nechce věřit, že by to fungovalo. Navíc jsou kocouři tuláci a často by určitě nebyl doma a nehlídal. Jako celkem rozumné řešení se mi zdá zkusit umístit poblíž kočičí wc. Takže toto zkusím doma navrhnout, asi by to musela být boudička nebo přístřešek aby do toho nepršelo. Mokré by je asi odradilo?
Ano, chtějí suché 🙂.
U nás chodí pod staré smrky.

Hlídací kocour musí být samozřejmě kastrovaný. Můj se celkem drží doma, v zahradě, když nebyli sousedi, chodil ještě na vedlejší pole, ale teď už hlídá doma, protože oni mají taky kocoura, tak aby mu sem nelezl, toulavý Macek mu sem sice leze, ale jak jsme přijeli z cest ho vyhnal a od té doby se tu neukázal, až je mi to divné. A pak jsou občas na kompostu kočky od koní nad náma. Takže musí hlídat a ne kdesi trajdat😉
dotaz: Funguje odpuzovač z bylin a koření? Kočky mi chodí vykonávat potřebu na skalku, potřebuji ochránit územi…
.i kdyby se vam podarilo ochranit skalu, budou se vam vys..ra..vat..kdekoliv jinde,i na travniku, na ceste,..kdekoli je jim pohodlno ,a ne nepotrebuji zahrabavat! tady sednou nahrbí se vypadne z nich nejsmradlavejxi vec na svete jak to pojmenoval muj synek, opravdu nic tak nesmrdi jako kocicince, a jeste aby to zahrabali, to musi hned pryc jinak brebery z toho ,i blechy, máte vsude v půde. Nechte si udelat rozbor par kousků, s tim ze je to od vasi domaci kocky nutne rict, jinak vas odbydou, az budete vedet co v tech vykalech vsechno je a ze uz to máte i v zemine na zahradce kam ty…. chodi,kde vy pestujete detem jahody, syn mel ve trech letech nador na mozku, operovali ho, musime kazde tri mesice na kontroly,manzelka je s rs kou na voziků. udelejte vsechno proto se kocek co nejsou vase zbavit ze zahradky, jinak jste sam proti sobe, proti svým detem! mjá planoval vychytani a kastraci cizejm kockam co nam ziji v zahrade, nepodarilo se, jelikoz to prej tady prikrmuji nejake neznale mestske slepice co sem jezdi na výpravy. a obec pry nema toulave kocky a vsechny maji sveho majitele. Aby jsme ochranili v jezirku nase rybicky - mazlicky,mame je pojmenovane, maji tam čidlo ,topitko, a hlidame aby nezamrzl otvor v ledu. Tak nam v prodejne doporucili proti škodne co nam je tam lovi, tam dat dostatecne silny el.ohradnik, a je klid.

Dejte si na plot vraceč. Točící se trubka. Stačí drát a HT trubka 60, nic nákladného.
Kastrovaný kocour fakt hodně pomůže, protože kocouři sou úplně blbí, nepoznaj kastráta. 😀
Pepř pomáhá. Pes kočka se nadechnou a končí. A chci takto otrávit vše živé? Tak jsem taky úplně blbá.
Záhony zakrýt sítí proti ptákům. Černá je v terénu neviditelná, zelená pevnější. Žádné zvíře za 3 roky nepřišlo o život.

Vždycky když zahlédnu při “skenování” témat tohle ve výpisu, tak čtu “vyhnání koček z ráje…” 😄 Jsem to potřebovala napsat, a už jdu zase pryč.

a já vyprání
bych se nikdy nepřiznala, nebýt Vaší zpovědi
K nám jednou- kolem vánoc, přišel kocourek, dospělý, nekastrovaný a dokonce ani neznačkoval. Bylo hnusně, vzala jsem ho dom a když mezi našimi kočkami a Fabiánkem nebyly žádný třenice, přestala jsem je oddělovat, pouštěla jsem je spolu i ven. Sousedů kastrát ho k nám chodil “mlátit”. Řešila jsem to, že jsem toho sousedů zavřela do králíkárny a “náš” mohl ven. Ale to je fuk. Jen jsem chtěla říct, že ač kastrát, byl sebevědomý a “cizáka” brutálně vyháněl a nakonec ho měl na svědomí.
Před brankou nám dobytek chodil venčit velkýho psa, takže hromada, opakovaně. Někteří kolemjdoucí (i malí) tam přidávali. Sypala jsem tam všechny hnusy, co vás napadnou, nepomohlo nic.
Pepř pomáhá
U mě doma nepomohl. Ještě zkusím koupit nové balení, jestli nebude úspěšnější.

No tak to tady čtu, že asi nic moc nepomáhá resp. je to těžký…ke mně žádný kočky nelezou, neboť by si na ně psi došlápli…a psi mám kontinuálně, tak mě nikdy vlastně ani nenapadlo, že kočka může být problém…ale je fakt, že sousedka nadává, že má rozhrabaný záhony…
Když se venčí v mrkvi, v jahodách . . . Naše chodily domů, mažel vždy říkal: není blbá, ona to nese domů. Chodily si na záchodek a hned hurá ven.
oprava : Není blbá - má být otazník

Naše kočky dle počasí. Když se dá, chodí ven, Gučina do kytek, Viktín nejraděj dělá mohyly v šotolinové cestě. Já pak jdu, vyhrabávám a kopu bobky odtud do záhonů kytek. Klidně to ,,zahrabe" i do té trošky sněhu, co napadnul. Když je zamrzlo, taky to přinesou raděj do záchůdku doma. Alespoň mám občas přehled, co z nich padá.

pořidte "medíka" (chorv. plemeno)
lupus4:pořidte "medíka" (chorv. plemeno)
A “medík” upraví okrasnou zahrádku tak, že už nikoho nenapadne řešit kočky 😃

Vypadá jako lanc. heeler.