Aktuálně: 4 788 inzerátů176 379 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Kakaduové v oboře Hvězda

Marián (neregistrovaný) 01.12.2008, 21:08:49 xxx.xxx.217.167
Ak ich nikto nekŕmi,tak potom čo žerú?
anonymní (neregistrovaný) 01.12.2008, 21:26:50 xxx.xxx.55.33
jak se to naučí na šišky nebo na nějaký věci co si to najde tamk přežijou
anonymní (neregistrovaný) 02.12.2008, 06:05:25 xxx.xxx.230.164
Skutečně je majitel pouští a oni se mu vrací na noc zpět do voliery.Bohužel se nechce diskuse zůčastnit,že má špatné zkušenosti s lidmi.
anonymní (neregistrovaný) 02.12.2008, 13:44:02 xxx.xxx.35.177
Je možné že je to pravda? Zdá se mi totiž divné že by se znovu někdo nepokusil o odchyt. Ale na druhou stranu když se je před několika měsíci pokusili odchytit hasiči že teda dotyčný chovatel nikoho neinformoval že někomu patří ať je nechají být. je to celé nějaké divné. Sem zvědavá jestli přežijí do jara a také samozřejmě komu patří. Mohla by to rozmáznbout Nova ze? :-))) to bysme věděli všichni víc ... :-)))
anonymní (neregistrovaný) 02.12.2008, 16:29:37 xxx.xxx.45.44
no já jsem je občas vídala a minulý pátek jsem je viděla na jedné zahradě na jabloni jak se ládujou jablkama, pak kousek popoletěli do jiné zahrady, tak jsme je šli s přítelem hledat, hned vedle toho místa kam popoletěli je vybydlený dům, takže se dá na zahradu vejít a v sousední zahradě je otevřená voliéra. No a teď v neděli řikal jeden známý že viděl u hvězdy nejdřív letícího papoucha a pak pána co si nesl na rameni...asi majitel:) Jsou super, jídlo si najdou kdekoliv, ať už jablka nebo šišky tad. Taky jsou tomu nemohla věřit, ale zdá se že je to tak... E.
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 03.12.2008, 11:40:26 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Zdá se mi, že se už začínají tvořit fámy, ba diokonce nějaké tajemné příběhy. Pochybuju, že chovatel, který se dostal ke kakaduům má nervy na to je každý den pouštět. To by musel být asi opravdu blázen. Vždyť je tu velké riziko chytnutí parazitů, nemocí,viróz a především zaútočení dravce, nebo nějaké šelmy. Tomuhle nevěřím, takto krotcí papoušci by mohli přiletět ke komukoliv a nechat se odchytit, když by jim nabídl pořádnou baštu.
cone (neregistrovaný) 03.12.2008, 15:38:46 xxx.xxx.85.196
Vím o případu, kdy chovatel měl kakadu žlutočečelatého a také ho vypouštěl za dobrého počasí na velké okružní prolety po okolí. Jednou se mu to sice nevyplatilo a pták se mu při letu v mlhavém počasí zabil. Ale je to mnoho let zpět / 25 ? /.
Ale máš Mirku pravdu, co se týče těch fám, je velmi zajímavé, že je nikdo neodchytil, u nás na severu Moravy byl letos ulítlý ara zelenokřídlý a snažilo se ho chytit velké množství "lovců", a nakonec ho i odchytili.
cone (neregistrovaný) 03.12.2008, 16:43:37 xxx.xxx.85.196
Honzo také jsem to četl. Asi pokud je vybudována dostačná vazba papouška na daného člověka a papoušek sám je dost vyrovnaný v povaze, tak to může jít.Ale dle mého názoru nejde vyloučit, že volně vypouštěného jedince nevyleká něco ve svém okolí, třeba nějaký predátor, výstřel nebo něco podobného a on nezpanikaří, nabere výšku a uletí. Takže bych to raději neriskoval.
anonymní (neregistrovaný) 04.12.2008, 07:47:55 xxx.xxx.35.177
Také bych se velmi divila že by toto někdo riskl. Už jen kvůli predátorům nebo myslivcům, to střílí do všeho co se hýbe jen pro zábavu
anonymní (neregistrovaný) 04.12.2008, 15:56:47 xxx.xxx.57.92
nic proti já chovám papoušky a dělám i myslivost a řekl bych ,že o myslivosti nemáte ani páru
anonymní (neregistrovaný) 04.12.2008, 16:16:05 xxx.xxx.85.196
Jeden jediný orel mořský se zatoulá nad Českou rebubliku a mužík v zeleném ho sundá, zastřeleni myslivci navzájem, postřelení a zastřelení civilisté v jedoucím autě...... a tak by se dalo pokračovat. To je ta pára?
papy
papy (447 příspěvků) 04.12.2008, 19:51:39 xxx.xxx.64.132
vím že to sem nepatří,ale musím se zastat neregistrovaného s tím že myslivci střílí do všeho tak s tím rozhodně nesouhlasím.já takové myslivce alespon neznám a to co tady píšete je pravda,ale ty co tohle udělali tak to bylo jen z nedbalosti.znám jeden případ kdy se myslivci zastřelili,ale zase jen protože se k sobě moc přiblížily a povídali si a najednou viběhlo prase a ten první jak mířil a točil se za prasetem tak máčkl a svého kamaráda střelil do krku nic pěkného,ale zase to bylo jen z nedbalosti. a když už sem na web s papoušky tohle taháte tak se alespon podepište hrdinové.jinak se omlouvám že sem to sem vnesl
cone (neregistrovaný) 04.12.2008, 22:24:35 xxx.xxx.85.196
Je jisté, že jsou myslivci a "myslivci", ale dvojí označení by se také hodilo na všechny jiné lidské činnosti. Sami jistě znáte jak chovatelé opravdové, kteří chovají srdcem, tak také tzv. "chovatelé".
Myslím Martine, že se tady teď řešily dva možné mantinely myslivecké činnosti, ale ta správná hra jde středem. Znám jak poctivce, kteří v zimě krmí zvěř a starají se, tak i vybíječe - odpustte mi ten výraz. Cone
PS. A máš pravdu, že hodnocení jiné záliby tady na toto forum nepatří.
papy
papy (447 příspěvků) 05.12.2008, 17:08:49 xxx.xxx.64.132
s tím chovatelstvím souhlas,že jsou chovatelé a ,,chovatelé" kteří chovají srdcem já si myslím že jsem ten druhý na 100% protože pořád slyším ,,ty už zase máš ty ptáky na počítači,ty zase si byl u toho a toho,ale mě se to moc líbí a všechny peníze co mám tak dávám do ptáků.sice nemám samé drahé značkové věci a mobil za 10 tis. atd.,ale mám papoušky a sem zdravej tak co víc si můžu přát, nestěžuju si.chovu zdar
anonymní (neregistrovaný) 05.12.2008, 17:35:15 xxx.xxx.6.158
přesně,souihlasí.já taky všechny peníze obětuju pro papoušky a nezáleží mi na mě jestli budu mít drahé věci, hlkavně když si m,ůžu koupin třeba nový druh či něco jiného pro papoušky. rozhodně mě to potěší víc, než kdybych si koupil něco pro sebe
papy
papy (447 příspěvků) 05.12.2008, 19:31:40 xxx.xxx.64.132
ano ,ale jen kdyby měli byli takoví všichni.já znám odně chovatelů a moji dva strýcové chovají ptáky takže je to v pohodě.chovu zdar

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.