Aktuálně: 4 956 inzerátů174 112 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

alexandr veliky

Ondřej (neregistrovaný) 05.06.2011, 16:44:44 xxx.xxx.147.174
Dobrý den,určitě ze začátku bude kálet jak říkáte po celém bytě,ale myslím si že by nebyl problém naučit ho na jedno místo,alespoň omezit.Přikládám fotku alexandra velkého,kterého momentálně dokrmuji dnes má 22 dnu krmím od 1dne už ted jde poznat že to bude pěknej mazel.:)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 05.06.2011, 17:07:51 xxx.xxx.193.236
Nechci vám brát iluze, Ondřeji, ale alexandr moc velký mazel není, mám ho už 7 let doma a vím, o čem mluvím. Jako mazlíka bych si určitě teď pořídila něco jiného - amazoňana nebo obyčejnou andulku, s alexem je docela potíž, když v něm začnou "vřít" hormony. Ale nedala bych ho ani za nic, tak nějak k nám patří "do rodiny" :-)
Ondřej (neregistrovaný) 05.06.2011, 18:20:13 xxx.xxx.147.174
Já ho musel dokrmit,protože rodiče nekrmili.Ono dost záleží na výchově a taky jak vyrůstal.Tento od narození neviděl nikoho jiného než člověka.Sice byli v hnízdě 3,ale pozabíjeli mi to:( .Ale nechci tvrdit že bude úplně nějak umazlenej to čas ukáže jak říkáte jsou to paličáci.Hlavně najít dobré majitele. Ondřej
zipp70
zipp70 (9 příspěvků) 17.06.2011, 13:46:28 xxx.xxx.179.119
Zdravím Mám doma roka půl samičku Alexandra velkého. Sem tam si zakřičí, co na tom, pes taky štěká, že jo… Ochočila se perfektně a časem si zvykla, co může a kde může. Samozřejmě se musí hlídat a věnovat se ji když je puštěná s klece. Mněl by mít vedle klece nějaký lozící strom, kde se může vyřádit. Co ještě říct, vždycky to chce nějaký čas… já osobně bych neměnil..
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 15.09.2011, 19:43:38 xxx.xxx.190.2
dobrý den, dostali jsme Alexandra velkého jako dárek. Nemáme s chovem papoušků vůbec žádné zkušenosti. Papoušek je odchován pod rodiči. Máme ho už 14 dní, klove kolem sebe jako ďas a když se přiblížíme ke kleci a mluvíme k němu začne lítat po kleci a strašně řvát. Nemám pocit, že by se vyloženě bál. Když mu dáme pamlsek do misky přijde se okamžitě podívat co mu tam přibylo. Chtěla bych se jenom zeptat jakým způsobem postupuvat, aby si co nejdříve zvykl a dal se z klece vytáhnout nebo alespoň kolem sebe nekloval, případně jak dlouho takové zvykání trvá. Děkuji
pepa (neregistrovaný) 11.12.2011, 22:31:38 xxx.xxx.211.147
Ahoj.) Mam taky Alexe už od září,začina si zvykat a chodit si pro pamlsky.Miluje jablka a arašídy neloupane, Jen jsem se chtěl zeptat jestli existuje nějaka knížka o nich,nikde jsem totiž žadnou nenašel! Diky za tip
Milan (neregistrovaný) 14.12.2011, 07:43:35 xxx.xxx.84.16
Dobrý den chci se zeptat dostal jsem alex.velikého samečka 7let chci mu pořídit samičku je to dobrý nápad mám více druhu ptactva ale,drobotinu tak si moc nevím rady a ještě se chc zeptet jak je odolný ve venkovní volieře mám je dobře zavětrované ale nevit´ápěné děkujii
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 14.12.2011, 10:08:47 xxx.xxx.6.82
Pro 190.2: Dobrý den, pokud máte papouška teprve 14 dní a takhle divočí, možná na něj moc spěcháte. Papoušek je něco jako třeba zpomalený pes :-), co u štěněte trvá týden, u papouška třeba i dva měsíce. Po přinešení nového papouška domů je dobré se mu vůbec nevnucovat, dát ho v kleci do místnosti a nevšímat si ho, pohybovat se kolem něj velmi zpomaleně. Bude mu trvat než si okouká místnost, pak než si okouká vás. Jsou to lekavá stvoření s dobrou pamětí, můžete s ním dělat pokroky a pak stačí jeden špatný zážitek, a jste na začátku. Seznamovat se s ním je dobré až, když vidíte, že o vás projevuje sám zájem, alexandr velký je velmi impozantní a inteligentní, jistě z něj budete mít radost. Jen buďte prostě trpělivý. Papouška nelze ochočit násilím, musíte si ho získat. Ale pak to opravdu stojí za to, milující papoušek je k nezaplacení
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 14.12.2011, 10:12:54 xxx.xxx.6.82
Pro Milana: pokud ve volierách zimujete drobotinu, alexandr si s takovými podmínkami také poradí. Jen mu dejte silná bidla. Pořídit mu samičku považuji já osobně za výborný nápad, jistě bude rád za společnost svého druhu a ještě opačného pohlaví :-). Záleží jen na tom, jaké máte podmínky. Platí všeobecně, buď vypustit do nového domova současně a poctivě pozorovat seznamování, anebo dát nejprve do dvou volier vedle sebe.
Rudolf (neregistrovaný) 30.01.2012, 23:30:15 xxx.xxx.167.167
Dobrý den.prodám samičku toho to papouška,stará asi tri roky.majitel bohužel zemřel.vopalka.r@seznam.cz
Obrázek
Iveta (neregistrovaný) 08.12.2012, 13:40:28 xxx.xxx.128.30
Dobrý den schánim všude Ke KOupi Alexandra Velikého ale nemužu nikde sehnat =o( Můžete mi prosím někdo poradit kde bych ho mohla koupit nebo nějakeho chovatele jsem z Moravskoslezskýho Kraje Děkuji
Iwule1
Iwule1 (1 příspěvků) 08.12.2012, 13:44:16 xxx.xxx.128.30
Dobrý den schánim všude ke Koupi Alexandra Velikého jsem z Moravskoslezskýho kraje mužete mi někdo doporučit kde bych ho koupila nebo nějakého chovatele Děkuji
anonymní (neregistrovaný) 08.12.2012, 18:48:52 xxx.xxx.70.146
Alexandra veľkého by nemal byť problém zohnať. Skúste zajtra na burze Přerov. Horšie by bolo zohnať Alexandra Velikého, ten sa narodil v roku 356 pred Kristom.
Jarda (neregistrovaný) 26.08.2023, 11:41:43 xxx.xxx.56.36

Nemám zkušenosti s tímto druhem.po týdnu mě začíná tak nějak brát,nezkoušel,je jí 6 měsíců,může mi někdo poradit jak ji ochocit? 

Obrázek
pommovi
pommovi (149 příspěvků) 26.08.2023, 12:16:31 xxx.xxx.63.34
Jarda:

Nemám zkušenosti s tímto druhem.po týdnu mě začíná tak nějak brát,nezkoušel,je jí 6 měsíců,může mi někdo poradit jak ji ochocit? 

Obrázek

Jako u všech papoušků moře trpělivosti a ideál jít přes mlsky - klas prosa, piškoty, ovoce, atd. 

Anonymní (neregistrovaný) 04.03.2024, 14:01:34 xxx.xxx.92.222

To je jejich teritorium tam nepustí nikoho mě to samé ale korely jim nevadí 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.