Aktuálně: 4 703 inzerátů176 612 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

Kdy zabít kachny,husy ?

Aleš Baťha (neregistrovaný) 28.12.2008, 12:03:58 xxx.xxx.89.109
Husy zabíjíme většinou po 3-4 měsících (brojlery) často jsou podrostlé ale stačí pořádně opařit a jde to, děláme jich kolem 20 vždycky.Jsou puštěny na volno a hodně se pasou na zeleném,možná že někdo je zabíjí dřív ale my i později než jsem uvedl,s obilím nemáme problém (máme sila plná) takže je krmíme dokud nemáme místo v mrazáku.
U kachen existuje teorie o tom že se má zabíjet když kříží křídla,
já mám zkušenost že se řídím tím že kachnu prohmátnu a uvidí se , nebo ji zvážím mincířem a pakli že má kolem 2 kil tak ji zaříznu.Kachna totiž může zkřížit křídla ale pořád na ní moc masa není je třeba aby po dopeření ještě byla chvíli krmena,aby nabrala něco do masa.Když mluvím o svých kachnách tak mluvím zejména o kachně pižmové,dále mám také rouenské, pekingské a divoké ale každý druh doroustá
po nějaké době,pižmovky zabijím po třech měsících v průměru,rouenské a pekingské po dvou měsících ale nejde o tom takhle spekulovat,můžete také dát na to než kachny podrostou tak je zabít....

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.