Aktuálně: 4 983 inzerátů174 040 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

alexandr malý

Kuba (neregistrovaný) 09.01.2009, 13:05:49 xxx.xxx.214.9
chtěl bych se zeptat na náročnost chovu alexandra malého a také jestli může byt venku celoročně
anonymní (neregistrovaný) 09.01.2009, 14:18:04 xxx.xxx.106.26
CELOROČNĚ V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ!!!!!!!!!!!!
VŽDYŤ JE TO AFRIKA
anonymní (neregistrovaný) 09.01.2009, 14:45:27 xxx.xxx.55.33
kolik snesa alexandr malý stupnů
anonymní (neregistrovaný) 09.01.2009, 14:48:52 xxx.xxx.106.26
musí mít aspoň 5 radši ale kolem 10 stupňů
mikma (neregistrovaný) 09.01.2009, 15:55:11 xxx.xxx.163.226
Je nenáročný,při dodržení obvyklých zásad nebudete mít problém,to znamená stejný přístup jako např. k roselám,korelám,ale i andulkám.Je však velice hlučný!!Zimu snese s krytým záletem jako výše jmenovaní,vždyt v Anglii nebo jinde v západní Evrpoě žijí početné kolonie ve volnosti a obývá nejen Afriku,ale i velkou část Asie kde je také pěkná zima a vy navíc budete mít ptáky jistě zcela domestikované.
Marty
Marty (521 příspěvků) 09.01.2009, 16:57:48 xxx.xxx.249.60
Dobrý den, rozhodnout jakou budou mít vaši papoušci musíte především vy. Já jsem je chtěl ponechat přes zimu ve vnitřní voliéře, dokud v ni nezamrzne voda. Voda zamrzla, ale oni se chovali normálně. Nechal jsem je tedy ještě tam. Teplota asi -2°C. Pak přišly mrazy a já se začal o ně obávat, ale když spali na hrubém bidle a někteří chovatelé je mají venku celoročně, tak proč ne. Dopoledne jak vysvitlo slunce se zas pěkně vyhřáli a bylo jim dobře. To už klesala ve voliéře teplota až na -7°C, a když hlásili ještě větší mráz, tak jsem je raději přmístil do sklepa. Jak jsem přišel druhý den do sklepa, tak jsem je skoro nepoznal. Peří měli pěkně uhlazené a pískali na mě. "ani jsem netušil, že mám takové pěkné papoušky". Myslím si, že pokud mají dobré závětří, silnější bidlo a dostatek kvalitni potravy, tak do -5°C bych se nebál je mít ve venkovní voliéře. Dál bych to radši neskoušel. Alexandři už pak nejsou tak aktivní jako rosely ve vedlejší voliéře a většinou poposedávají občas i s načepýřeným peřím. Důležité aby nespali na pletivu a nedávat jim vodu na koupání, ani když vyjde slunce, to je jen pusťte ven a oni se prohřejí a jsou zase čilí. Tohle jsou mé poznatky, ikdyž třeba bude někdo proti.
Obrázek
Marty (neregistrovaný) 30.01.2009, 19:41:51 xxx.xxx.249.60
Děkuji za pochvalu. Jsou dvouletí, takže ještě nevím co je co. (Fotka není moc kvalitní, protože je focena mobilem a za nepřílíš dobrého osvětlení. Navíc byla i čočka trochu zaprášena.)
anonymní (neregistrovaný) 30.01.2009, 22:30:04 xxx.xxx.76.42
a po jaké době se samncovi ukazuje obojek?
Marty (neregistrovaný) 31.01.2009, 13:53:50 xxx.xxx.249.60
Tak po dvou letech, teď se začíná jednomu ukazovat růžový pásek. Vlastně to je jen jedno nebo dvě peříčka, co má růžové. Pravděpodobně mu druhý při obírání hlavy nějaké vytrhnul a teď mu narostlo nové. Po třech letech by to ale mělo být stoprocentní.
anonymní (neregistrovaný) 31.01.2009, 16:18:11 xxx.xxx.112.110
ja jsem se chtela zeptat ani nevim kde jsem to cetla ale vim ze to bylo tady na foru.pri jde taky poznat alex podle velikosti co je na to m pravdy.mam modreho na jare mu bude rok a tak se ptam zda to pozna jestli je to samec samici mam zlutou.prave na tehle fotce je videt krouzek ale bily ale to muze mit i samice ne?
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 31.01.2009, 16:21:36 xxx.xxx.76.42
a neni to us poznatelny po roce to pohlavi?
anonymní (neregistrovaný) 31.01.2009, 16:42:54 xxx.xxx.132.46
Dobrý den,můžou se tedy alexandři malí chovat v zimovišti o rozměrech 300x200x100 dxvxš kde se netopí a klesne teplota na 0,a na jaře je vypustit okénkem do výletu?
Marty
Marty (521 příspěvků) 31.01.2009, 20:07:08 xxx.xxx.249.60
1, Pro majitele modrého alexandra, musíte srovnávat dva alexandry a poté z rozdílu určit, co se hodí víc na samičku a co na samečka. Tento způsob ale není jistý, protože i rozdílné postavy můžou být nakonec stené pohlaví. Pro příklad můžu uvést mé a. malé-obrazek nahoře. Ikdyž je fotka horší kvality, lze porovnat velikosti a tvar hlavy. Píše se, že samičky mají větší a kulatější hlavu, tomu by seděl papoušek vpravo, ale objevilo se mu pár růžových peříček. Samečci by měli mít vytvarovanější, menší hlavu, tak jako alex. nalevo. (až přepeří oba, dám vědět)
2, Pohlaví po roce nejde podle kroužku na krku poznat. Mladí to mívají všichni.
3, Alexandry malé můžete v této voliéře chovat. Pokud je teplota na nule, nemusíte se ničeho bát. Jen bych je kontroloval při poklesu teploty, aby nespali na pletivu. Pokud je venku na nule nebo tepleji a nefouká, můžete je pouštět na vzduch.
__________
Tady ještě ti sami alexnadři jako nahoře, myslel jsem že mužou byt par (podle postavy), ale nakonec tomu robustnějšímu dorostl ocas a oběvilo se par pirek. Budou to nejspíš dva samci.
Obrázek
Aky (neregistrovaný) 20.02.2009, 08:05:46 xxx.xxx.140.112
Ahoj tak co ja vím,,samec je vždy dlouhej a hubenej od holky,,takže u tech zelenejch je na levo samec a na pravo žena hihi,,ten modrej těžko říct,já jsme to poznala tím jak se můj Kuba choval,,líbal vše kde se viděl,,pořád roztahoval křidelka a dělal ze sebe ramba
anonymní (neregistrovaný) 20.02.2009, 08:35:08 xxx.xxx.112.110
to je zajimave ja mam zlutou samici a ta je dlouha jako tyden:)ne je vetsi nez samec
anonymní (neregistrovaný) 25.02.2009, 13:28:34 xxx.xxx.217.226
dobrý den chci se zeptat přesně to dělá můj charls --je mu rok takže zatím nevím ale ted začal poslední pár měsíců dělat tohle na určité věci (miluje míček růžovej) a dělá na něj jak námluvní tance lítá okolo něj po zemi úplně vytáhlej stažený zorničky roztáhlej ocas a pohupuje se pak si na něj nalehává a leží na něm a tak ??? myslíte že by to mohl(vím že se to nepozná ale teoreticky) být samec dokrmovala sem si ho takže chování to je jasný:)) je rozmazlenej a autoritativní:))))))) celej panička:))))))) díky za odpověd

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.