Aktuálně: 4 798 inzerátů176 134 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

pískající vajíčko :-))

Minda (neregistrovaný) 22.03.2009, 21:36:43 xxx.xxx.3.202
kdyz na to tak koukam...jestli jsou venku 24 hodin...tak jk to delate z vykaly???ja stim mela vzdy problem kdyz sem mela jen chvilinku andulky navolno cely pokoj totalne dodelaly a vsechno mi znicily :D:D
mam tu prave takky parecek andulek a to vam zacali hnizdit uz ted??jak poznate ze jsou pripraveni na oplodneni abych jim dokoupila neco udelala budku...nejsou sice ochocene...teedy ten samecek trochu jo....poradte mi prosim :-) jo a jeste jak s krmenim kdyz samiicka sedi na vajickach
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2009, 21:47:04 xxx.xxx.15.194
Že jsou připravené jsme zjistili jednoduše když jsme našli vajíčko na dně klece. Hned jsem dal budku a za 4 dny bylo snesené první vajíčko. Samička ihned začala sedět a sameček jí začal krmit. Sama odešla z vajíček pouze udělat potřebu. Přidali jsme k běžnému krmení pouze naklíčenou pšenici, vajíčko natvrdo, jablko apod. Z trusem po celé místnosti nemáme problém, protože andulky vůbec neodlétají z okna kde mají klec. Viz foto.
Zahnízdit Vám ovšem nemusí, pokud si 0,1 a 1,0 nepadnou do oka :-))
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2009, 22:02:22 xxx.xxx.64.154
Víte to je tak, jako vy vidíte andulky oknem, tak oni vidí tím oknem vás a docela je to při hnízdění ruší, i když jinak se s vámi budou kamarádit. V době hnízdění se ale jejich život trochu mění a potřebují více soukromí. To co píší v knížkách, tomu nemůžete zas až tak docela věřit. V knížkách se napíší a vydají takové bláboly, že až člověku zůstává rozum stát. Zrovna tak jako v některých našich odborných časopisech. (Název nebudu jmenovat). Chovatelé tam napíší takové bludy, že člověk žasne, že to vyjde. No a pak začátečník a neznalý chovatel skočí na takovou informaci v domění jaký je to báječný nápad.
Pokud bych tyto informace měla k něčemu přirovnat, tak by to byla asi politika, kdy taky každý říká něco jiného a všechno má být pravda. Takže pokud chcete život papoušků sledovat nepozorovaně i v boudě, je nejlepší zamontovat kameru, je uváděna v dosti časopisech a není zas až tak drahá.
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2009, 22:14:25 xxx.xxx.15.194
Určitě máte pravdu, ale od tohoto je tady tahle diskuze. Pokud člověk něco neví tak se tady zeptá a očekává inteligentní odpověď. Dost často se dočká pouze " přečtěte si to v knížkách " a potom to takhle dopadne. Zatím prosklená budka plní účel a jsme spokojeni. Zapoměli jsme pouze uvést, že přes pleklisko jsme měli ještě do 1/2 karton pro větší intimčo. Ten jsme odtranili po snůšce.
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2009, 22:38:24 xxx.xxx.35.177
A nebude lepší jim přes to plexi něco dát? A koukat se na ně jen občas tak že to odděláte. je to sice hezké, ale opravdu jim to musí být nepříjemné, ptáci vyhledávají soukromí a nechtějí být rušeni, taky se může stát že mladé opustí. být to jiný druh a ne ten který zahnízdí i v krabici od bot tak máte po snůšce nebo mladých. Zkrátka je to hezké, ale jen pro vás.
Minda (neregistrovaný) 22.03.2009, 22:39:05 xxx.xxx.3.202
moje andulky si stoprocentne padli do oka....al bojim se,jestli je k pareni neodvadi dalsi samec..ktery si sice ze zlutou samickou nepadl do oka jako muj modry papousek ryky....ja se spise bojim ze nebudu stihat tu stravu....
A nevim kde sehnat dobrou budku...take si myslim ze to neni dobry napad u me ta plastova strana...protoze andulky tedy na me moc zvykli nejsou....
Obrázek
Minda (neregistrovaný) 22.03.2009, 22:40:08 xxx.xxx.3.202
dalsi foto ryky a digynka...vzadu pepa...:D
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2009, 22:41:16 xxx.xxx.35.177
to by mě zajímalo co je to za knížku, to je nějaká známá? Nebu známý autor který o ptácích opravdu něco ví nebo lajk? tohle slyším poprvé že někdo doporučí jednu stranu prosklenou. mě opravdu spíš připadá že je psané tak aby to bylo atraktivní pro lidi, ale míň praktické pro ptáky.
Jinak to s vámi souhlasím, každý radí číst a číst, ale nikoho nenapadne že se v knížkách taky objevují takové zvláštnosti
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2009, 22:43:58 xxx.xxx.35.177
Ten pták v tom akvárku je vycpanej? Vypadá trochu hrůzostrašně.
Jinak je lepší dokoupit samičku i druhýmu samcovi, aby nebyl sám.
Minda (neregistrovaný) 22.03.2009, 22:59:10 xxx.xxx.3.202
mn prave on uz mel dve...:-( ale obe umrely...obe byli neake nemocne uz ze zverimexu....jednu mel stejne zlutou jako digynka a stou mel dva vrhy...bohuzel neoplodnene !!:-( pak samice umrela a kamos nevedel o ma delat...tak andulaka donesl me...protoze vedel ze zviratum vetsinou rozumim...vytrhaval si peri a podle me chtel umrit kvuly sve milovane andulacce....zachranila jsem ho ja spolecne z mejma andulkama...ted je stejne aktivny jako oni....pak sem mu poridila bilou samicku neboli snehulku...byla u nas asi mesic...ale bylo to divne byla dospela ...a neumela letat a vsechny me andulky ji nechteli vzit do particky...pak si na ni zvykli a pak umrela :(
Takze planuji posledni samicku ale nevim kde ji vzit abych 100% ze je to mladsi samicka a ze je zdrava....chhtela jsem neakou mutaci jinou barevne...aby meli hezka mladata...
kdyztak ten papousek pod nima je vycpany...nejsem sadistka tento papoousek zahynul nekde pri srazce z autem ...nekde v jine zemy...uz neim byl to darek ....
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2009, 04:53:35 xxx.xxx.66.238
Hlavně ji nekupujte zase ve zwerimexu. Vždyť se tam dostávají jen nechtěná zvířata.která už mohou být nemocná, ale třeba to na nich není ještě vidět. Teď před sezonou nevím jestli samičku seženete, to spíš až v létě nebo na podzim. Jedině, že by měl někdo lichou a už jí nechtěl do chovu.
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2009, 05:03:49 xxx.xxx.66.238
Ještě jsem se vás chtěla zeptat jestli máte tu budku v kleci nebo volně. Podle fotky to vypadá, že je někde v bytě na stěně. Ptám se proto, že až budou malé anduly vylézat z hnízda, tak vám to popadá z boudy ven. Je potřeba mít budku v kleci, aby ptáčata, která budou vyskakovat byla v bezpečí. Jenže jak to teď zase uděláte, to budete muset zase s boudou hýbat.
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2009, 06:09:44 xxx.xxx.35.177
ze zveráku fakt určitě ne, navíc teď má málokdo mladé, všechno budou starší kusy třeba od podzimu a bylo by lepší koupit mladou aby si na sebe skupinka pěkně zvykla, pak by neměl být problém. Počkejte ještě chvíli, někdy na přelomu května - června by měli být všude mraky mladých, tak si můžete sehnat s inzerce někoho z vašeho okolí
Minda (neregistrovaný) 23.03.2009, 08:16:21 xxx.xxx.191.39
to vim :-) ale vetsinou to dopadlo vzdy dobre az na tyhle posledni dva pripady.....Bojim se ze andulky nedokazu uchovat...ze budu stihat je krmit tema ruznejma kasickama...muze mi nekdo poradit, jak dokrmovat tu samicku kdyz sedi na snuzce , a jak dlouho trva vivijeni andulek ve vajicku....
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2009, 08:29:57 xxx.xxx.15.194
Sezení na snůšce trvá 18 dnů,samičku při sezení není třeba nijak dokrmovat(postará se o ni sameček)samička snůšku opouští jen aby vyloučila trus. Důležité je jim v době hnizdění a krmení mladých obohatit jídeníček(vaječná míchanice,klícené zrniny,ovoce,zelenina,sépiová kost)
Minda (neregistrovaný) 23.03.2009, 08:40:05 xxx.xxx.191.39
muzete mi prosim poradit jak tu vajecnou michanici???
jinak to asi budu muset davat sameckovi ne???
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2009, 08:58:31 xxx.xxx.15.194
Jasně všechno uvedené krmení budeš dávat jako normálně do krmítek,samec bude samičku krmit:-))jinak míchanici můžeš koupit bud hotovou,nebo ji vyrobíš tak,že nastrouháš natvrdo vařené vajícko(vařit klidně 15minut)přidaš stejný díl strouhané mrkve a trochu strouhanky-tolik,aby se směs nelepila ptákům na zobák.Jinak doporučuji pročíst i starší příspěvky v této diskusi,je tam dost zajímavých rad.
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2009, 09:38:02 xxx.xxx.15.194
No jasně budku máme zavěšenou na stěně vedle klece,že to tak může být jsme taky vyčetli v moudré knize:-)Tentokrát je to kniha Naše andulka(autoři Annette Wolter,Uwe Anders)Od vletového otvoru je to ke kleci tak 40 centimetrů.Myslíte,že by tahle vzdálenost mohla činit mladým potíže???
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2009, 11:01:09 xxx.xxx.69.73
No jéje. Nějaký neohrabanec špatně dosedne na bidýlko a bude na zemi. On už křídla trochu použije, ale stane se, že o tom ani nebudete vědět, že to bude brzy ráno nebo pozdě večer, ráno se půjdete podívat na budku a šlápnete na něj. Udělejte pod budkou ohrádku, aby se ten mrňavec nevydal po pokoji (alespoň metr do výšky) Oni papoušci dokáží nemožné. Na příští hnízdění jim dejte normální budku a upevněte jí tak a by byl otvor směrem do klece. Snad by bylo nejlépe se poradit s nějakým rozumným chovatelem ve vašem okolí.
anonymní (neregistrovaný) 23.03.2009, 11:43:45 xxx.xxx.35.177
Zajímalo by mě to, jak všichni uvádíte vajíčko na tvrdo nastrouhat jestli to opravdu strouháte - na struhadle? Nevím jestli je to jen jazyková bariéra, přecejen v Čechách se mluví jinak než na Moravě. jen mě to příjde trochu zvláštní a hlavně zdlouhavé když ho mám rozmačkaný vidličkou za dvě sekundy. Tak se nezlobte za otázku - pěkný den

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.