Aktuálně: 4 938 inzerátů174 284 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

amazoňan oranžovokřídlý

sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 30.03.2009, 18:19:16 xxx.xxx.175.196
Dobrý den, pokud si dobře vzpomínám tak jste autorem staršího dotazu tehdy údajně začátečníka na velikost volier a dalších základů o chovu ne zrovna běžných druhů.Mám dojem, že tehdy bylo řečeno, že se ptáte na uplné zaklady ,jelikož se k Vám dostali papoušci náhodou a vy nemáte s papoušky zkušenosti.Nakonec z Vás vypadlo, že máte na zahradě pěkné voliery(asi jste očekával/a, že se k Vám nahodou papoušci přichomítnou). Teď se dozvídám, že je Váš syn chovatel a měl papoušky červenokřídlé. Nevím v jakém slova smyslu se okolo ptáků točítě,ale mě přijdě, že tu není při nejmenším něco v pořádku a něco tady nehraje.
anonymní (neregistrovaný) 30.03.2009, 19:19:43 xxx.xxx.145.105
Dobrý večer,/reaguji na předešlý názor/ papoušky chováme asi rok,takže si myslím,že začátečníky jsme,máme pár pap.královských a měli jsme pár pap.červenokř.,které"vyměnil" za 2 páry o kterých píši výše. Na zahradě máme pouze 2 voliéry. Na velikosti voliér jsem se neptala a na základy chovu taky ne. Můj dotaz byl na druhy australských pap. vhodných do venkov.voliéry.Toť vše. A té vaší poslední větě vůbec nerozumím.Myslela jsem,že toto je diskuze pro "začátečníky i pokročilé" a jen tak ze srandy tady asi nikdo neprosí o radu. A pokud poradit nechcete,tak proč tady vůbec odepisujete.
anonymní (neregistrovaný) 30.03.2009, 20:08:51 xxx.xxx.35.177
já si taky vybavuji přesně to co Miroslav, ptala jste se na ptáky vhodné pro začátečníky a že si je pořídit teprve chcete a pak z vás vylezlo že doma máte doslova "perly" o kterých se může mnohdy zdát i letitým chovatelům. A upřímně, měla jsem z vás po tomto provalení dost divný pocit, lhala jste a pak se všemožně vykroucela, taky mi tu zkrátka něco nesedí ...
anonymní (neregistrovaný) 30.03.2009, 20:19:25 xxx.xxx.231.137
pan zadavatel , serte na takych ako je sunflowersman a podomni. su to jednym slovom k................. . pytajte sa naco potrebujete
anonymní (neregistrovaný) 30.03.2009, 20:35:42 xxx.xxx.145.105
Vážená,to že jsme si ptáky pořídit teprve chtěli,to je pravda,vždyť proto jsem původně psala ten dotaz.Měli jsme pouze ty,o kterých jsem psala.A jestli to jsou "perly" o kterých sní letití chovatelé,tak to teda nevím. Myslím,že většina z nich sní o úplně jiných ptácích,kteří jsou dle vašich slov "perly".A to my myslím dá většina z nich za pravdu. O lhaní a vykroucení nemůže být ani řeč,proč bych to prosím vás dělala? Je to všechno prostší,než se vám zdá.Myslela jsem, že tady najdu "odborníky",kteří o tom něco ví,a požádám je jednoduše o radu.Ale i tak děkuji těm,kteří mi poradili a nehledali v tom to,co tam není.
anonymní (neregistrovaný) 30.03.2009, 20:42:07 xxx.xxx.35.177
No, tak já jsem mimochodem ta, která vám radila, a myslím že dobře, ohledně kroužků a stáří... já myslím že moc dobře víte jaké lhaní myslím, není to zas tak dávno co se to tu probíralo. Ale nezasvěcení to můžou vnímat jako rýpání, já si myslím své
anonymní (neregistrovaný) 30.03.2009, 20:58:34 xxx.xxx.145.105
kteří nezasvěcení? Tady jsou všichni zasvěcení. A myslím,že většině tady jde pouze o jedno-dozvědět se něco nového třeba o svém chovu,aby neudělal chybu,kterou už si třeba prošli jiní a jsou ochotni se o ni podělit. A myslím,že už to není třeba dál rozebírat. Děkuji všem,kterým až do teď nevadilo se podělit o své zkušenosti.A vám přeji,abyste nikdy žádnou radu nepotřebovala. Já se bohudík jako brouk Pytlík necítím a klidně si poradit nechám!
sunflowersman (neregistrovaný) 30.03.2009, 21:19:46 xxx.xxx.175.196
http://papousci.chovzvirat.com/diskuzni-forum/kategorie-1/tema-3291/strana-2.html tady je zmíněná diskuze. můžete si všimnout na první straně slov zadavatelky, že ptáčky ani nechtěli chovat, na druhé straně diskuze píše, že s chovem do budoucna počítali. I člověk s minimálními znalostmi psychologie musí pochopit, že paní nemluví narovinu. Možná je ta situace trošku komplikovanější a trochu jste se do toho zamotala, ale nadruhou stranu je možné že Vám křivdím. Pro neregistrovaného fracka ze slovenska: přijeď si pro facku od sunflowersmana na Přerov, dám ti ji i za ty ostatní K.....
anonymní (neregistrovaný) 30.03.2009, 22:02:54 xxx.xxx.145.105
Takže ještě jednou jsem si přečetla celý odkaz na dizkusi,ale ať hledám,jak hledám,o to,že jsme ptáčky ani chovat nechtěli-NEVIDíM!
sunflowersman (neregistrovaný) 30.03.2009, 22:20:55 xxx.xxx.175.196
Máte pravdu, nakonec jsem se do toho zamotal já. tímto se omlouvám. Nejspíše Vám opravdu zbytečně křivdím. Přesto se mi v hlavě honí dost otazníků, ohledně těch papouchů.
anonymní (neregistrovaný) 31.03.2009, 07:55:32 xxx.xxx.62.209
na predchozi diskuzi uvadite, ze mate voliery bez moznosti vytapeni. v takovych amazonany chovat nemuzete. meli by mit min 10 st.
anonymní (neregistrovaný) 31.03.2009, 09:40:38 xxx.xxx.67.192
Tedy ono je to celé podivné, včetně těch kroužků u amazoňanů. Nesmrdí tady náhodou něco? Hlavně že každý začátečník touží mít doma orla, místo aby se něco naučil poznal na jednodušeji odchovatelném papouškovi. Takoví borci ani nedovedou kroužkovat natož aby pak při koupi věděli kčemu tam ten pták kroužek má. Asi proto, že když je to pár, tak už jsou oddaní a dostali prstýnky!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.