Aktuálně: 4 955 inzerátů174 115 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Pyrury

anonymní (neregistrovaný) 30.04.2009, 12:15:51 xxx.xxx.62.209
***ten rošt hned vyhodit z klece v nepořádku chodit papoušek nemůže, protože klec se mu přece čistí.***

jo? jak casto cistis klec? kazdou hodinu? ja jednou denne a to maji dole nastlano teda fest. moji zakove rost mit musi, protoze jinak behem 10 minut roztrhaji noviny na prouzky. pak staci, aby zamavali kridly a je to vsude.
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2009, 12:24:25 xxx.xxx.35.177
No, já taky nepoužívám rošty, taky čistím šuplíky každý den a ok, ptáci se mi teda nebrodí ve vlastních výkalech. U některých používám štěpky nebo granule jako podestýlku, to je krásně nasákavé a vypadá to pěkně. Bez roštu papoušek teda žít dokáže
Noviny se navíc ani nedoporučují kvůli jedovaté barvě a není to o tom, že žako je orzcupuje, oni je za jeden den dokáží rozpucovat i dvě zebřičky :-)))
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2009, 12:26:08 xxx.xxx.155.47
Já zkoušela jako podestýlku kukuřici a ta taky pěkně lítala, ale teď mám takové ty dřevěné peletky. Ty jsou v pohodě.
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 30.04.2009, 13:08:55 xxx.xxx.151.22
no to není zrovna moc dobrý příklad používat rošt, protože nejste schopný jim zajistit čistotu, já klec čistím obden podestýlku nepoužívám žádnou (mám i žaka) a klece bych řekl docela v čistotě, pochopitelně ten výkal do dalšího čištění a nějaká šlupka tam je, ale že by se brodily ve výkalech to určitě ne, mají tam čisto i bez roštu. rošt jim akorát deformuje nohy a pohled na klec s mříží dole je odpuzující,
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2009, 13:29:47 xxx.xxx.155.47
Koukám, že jen já věřila výrobci, že ví proč ho tam dal :-( Já spíš uvažovala o tom, že ho vyndám, protože to je pro papouška nepohodlný, že jim to vadí na páteř by mě nenapadlo. Ale díky za vysvětlení
H.B.
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2009, 14:39:11 xxx.xxx.62.209
***Noviny se navíc ani nedoporučují kvůli jedovaté barvě***
to je akorat povera, olovnate barvy se uz davno nepouzivaji.

***protože nejste schopný jim zajistit čistotu, já klec čistím obden ***
ja ji cistim denne, presto je dno plne slupek, trusu, ovoce, rozstipanych hracek a vetvi

***rošt jim akorát deformuje nohy***
ale oni tam nevysedavaji hodiny, ze. sedi na bidlech. na dno si chodi akorat sebrat zajimavosti.

***U některých používám štěpky nebo granule jako podestýlku, to je krásně nasákavé a vypadá to pěkně.***
souhlasim, akorat sypej denne stepky do 3 kleci o pudorysu 100x80 cm, kdyz musis stepky nebo granule kupovat.

***ohled na klec s mříží dole je odpuzující***
nemyslim, ze by to bylo tak hrozny ;-)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2009, 15:35:13 xxx.xxx.59.35
***nemyslim, ze by to bylo tak hrozny ;-)*** tady v kleci není to tak hrozný ale ve voliéře jo.. já bych tu mříž na spodu vyndal.. vy taky nechodíte po žebříku že??
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2009, 16:13:44 xxx.xxx.62.209
od zacatku je prece rec o domaci kleci, nikoli o venkovni voliere
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2009, 16:16:08 xxx.xxx.62.209
ps. to vis, ze obcas chodim po zebriku
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2009, 17:40:10 xxx.xxx.35.177
Komu se to líbí, argumenty najde, komu ne, tak si je najde taky. Každý máte vkus jiný, mě mříž dole taky připadá strašná z více důvodů a některé argumenty neregistrované slečny nechápu, ale nemá to cenu si to navzájem vyvracet ... EV
mafffia
mafffia (36 příspěvků) 30.04.2009, 20:35:29 xxx.xxx.155.47
Ta klec je moc pěkná. Rošt mám vyřešený jako podklad budu dávat peletky. Jedna klec - to mě nezruinuje.
Můžu poprosit o komentář ke klecím? Každý má jiný vkus ale mě jde spíš o to, že z praxe na nich můžete vidět něco co tam je špatně nebo neprakticky. Klec stojí dost peněz tak uvítám každý názor, který mi pomůže dobře vybrat. Vybírám z těchto 3 klecí
klec 1. má 91*70*168 cm
Obrázek
Martin (neregistrovaný) 30.04.2009, 21:29:36 xxx.xxx.59.35
já bych volil klec jena... nejde o rozměry , protože by u vás papoušek byl pochopitelně pouštný.. klece 2 a 3 mají nevýhody jednak v zhledu jednak že mají málo misek a jsou ty misky od sebe daleko.. ta klec 1 má výhody: víc misek a usebe , tak jak to má být , je hezčí v zhlůedu a má i nad kelcí víc bidel to znamená dvě a tam jsou i misky oprototi klecím 2 a 3.. a ta kelc 1 je nejčastěj používaná pro mazlíčky!!! rozhodně klec 1!!!!!!!!!!!
Martin (neregistrovaný) 30.04.2009, 21:30:56 xxx.xxx.59.35
jo a ještě , že papoušek na kleci jedna může lozit po žebříku.. a krásně a pohodlně se dostane ke krmivu a vodě.. klec !!!!!!!
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2009, 21:57:54 xxx.xxx.35.177
Čím větší tím lepší, čili 1 nebo 2
Dále bych spíše volila podle vzhledu, jsou velice podobné - u mě vede č. 1
A musím teda před Vámi smeknout, každého zajímají při pořizování jen minimální rozměry a nejradši by dotyčný narval senegalce do klece pro zebřičku ...
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 01.05.2009, 00:02:58 xxx.xxx.175.196
Dobrý večer. Nemůžu se udržet mému náhledu, a raději ho vyslovím. No ten rošt nevymýšleli nějací laikové, nýbrž je určen, pro veškeré užití. Tudíž funguje určitě hlavně pro velké dokrmované ptáky, jež nemají sbírat kousky ovoce, jež by je mohlo ohrozit(pionus), a také pro větší ptáky, jež byli dokrmení, tudíž, aby se neváleli v nečistotách. Myslím si, že právě profesioál využije tuto strukturu klecí, obzvláště když jich má v chovu více.
mafffia
mafffia (36 příspěvků) 01.05.2009, 06:07:43 xxx.xxx.155.47
Můj Alexandr se válí na zemi neustále. Nevím zda je to tím, že není dokrmený a je z voliéry, ale rochá se v podestýlce jako blázen. Takže mu to nemůžu udělat abych mu tam ten rošt nechala.
To, že si sezobne sem tam včerejší ovoce mu snad neublíží. Klec bude mít dostatečnou základnu pro to, aby to papoušek během jednoho dne zaprasil, tak aby se dalo říci, že se válí ve výkalech.
Rošt mu tam zřejmě dám až odjedu na dovolenou, protože to se nebude klec čistýt týden - tak v tom by se válet opravdu nemusel :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.