Aktuálně: 4 980 inzerátů174 023 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

pohlaví

anonymní (neregistrovaný) 03.05.2009, 16:19:56 xxx.xxx.30.250
tak tady jsou ty fotky vlastně fotka víc jsem nestihl nafotit protože se mi vybily baterky!:-(
ještě chci dodat že se navzájem krmí se starším samečkem a nad nosními dírkami to začíná trošku bělat
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 03.05.2009, 19:00:40 xxx.xxx.175.250
To snad není už ani možné :-(
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 03.05.2009, 19:01:42 xxx.xxx.61.103
Já netipuji,ale poprosím zadavatele,jestli by sem nedal foto te andulky na podzim.Všichni,kdo říkají samec,se možná budou divit(viz Kuba Pelikán) anebo taky ne.A jsem zvědav,kdo si pak posype hlavu popelem.Když se trefí,tak budou všichni strašní odborníci,když ne,tak už se neozvou.Vždy jsou nejchytřejší neregistrovaní,proto jsem pro povinnou registraci
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 03.05.2009, 19:32:09 xxx.xxx.182.2
Pakliže je andulka mladá a před nedávným časem vylétla z budky tak tipuji samce. Ale pozor! Jen tipuji! Bylo by dobré kdyby sem dal zadavatel na podzim fotku aby se vidělo, sám jsem celkem zvědav. To, že se krmí se samcem nemusí značit samici;-). Rád se poučím a buď se trefím nebo ne.
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 03.05.2009, 19:55:35 xxx.xxx.61.103
To je přesně ono,většina registrovaných tipuje,nebo na 90% apod.Protože můj názor je ten,že u mladé andulky se člověk opravdu může splést.A všichni neregistrovaní jsou naprostí odborníci a jsou si jisti na 100%.Můj soukromý tip je samice,soudím dle toho,že okolo nosních dírek už ozobí začína bělat,což na fotce nejde vidět.Ale opravdu je to také jen tip,na podzim vám to ale všichni řeknou na 100%.Já osobně páruji andulky až v dalším roce od narození a mám jistotu.Jestli ale někdo,kdo andulkám opravdu rozumí a ví,jak u mladých rozeznat pohlaví,ať napíše,jakým způsobem.Budu za takové rady rád a s díky,protože příspěvek typu "máte určitě samce" mě moc neoslovuje
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2009, 08:03:36 xxx.xxx.175.250
Hmm,tak to jsem zvědav jak jednou budete pářit papoušky u kterých pohlaví pouhým okem rozeznat nejde vůbec.Vy snad i ty andulky posílejte na testy DNA.U těch andulek je to na 100% .Před lety jsem jich choval hodně a nikdy jsem neměl žádný problém s určením pohlaví.Proč se pořád registrovat,registrace nic neřeší?.Do profilu se dá napsat cokoliv.
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2009, 15:09:33 xxx.xxx.35.177
Víte, každý pes jiná ves ... člověk který nějakou dobu ty andule chová a kouká na ně, tak to pozná, jistě záleží na mutaci, ale takové jsou bezproblému. Ono stačí k ptákům nechodit jen poklízet, ale koukat se ...
Nechápu ještě jednu věc, nadává se tu pořád dokola jen neregistrovaným ... každý by si to měl přebrat po svém, nemyslím si že by nereg. dávali hloupé a namachrované rady ... mě zase stačí se kouknout na některé registrované, kteří ty inteligentní rady dávají přitom ty druhy ani nechovají, tyhle zas nechápu já ... že se čloběk nestydí za některé ty rady podepsat ...
EV
qayx12
qayx12 (68 příspěvků) 04.05.2009, 15:23:17 xxx.xxx.141.59
ja neřikam že to neni jasny poznat akorat dodavám že sem měl stejny problem andula vypadala stejně jako ta ozoby upln stejné a teď ho ma hnědé a to ybolo před pul rokem tak proto řikam ať radši počká
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2009, 15:28:48 xxx.xxx.175.250
Pelikán,díval jsem se co chováš a kolik ti je let: Alexandry malé,andulku, korely chocholaté,,určo další druhy přibudou:D

Takže až dospěješ a získáš zkušenosti,pokud teda u ptáků vydržíš tak tady můžeš nadávat neregistrovaným do chytrejch.
Pokud se budeš více zajímat o chov a budeš to brát vážně tak zjistíš že u andulek se pohlaví rozpoznává pouhým pohlédnutím do voliéry.
Ferda Mravenec
Ferda Mravenec (4 příspěvků) 04.05.2009, 15:31:58 xxx.xxx.173.220
Zdravím všechny chovatele
Pohlavý u mladých andulek lze poznat podle tvaru hlavy a podle barvy ozobý, je to složitý barva ozobí se u mladých andulek mění pomalu každý týden za jinou a záleží na světle. Já známm 4 roky chovatele a ten je 100% pozná, u všech andulek co jsem prodával jsem měl odezvu, že byl správný výběr pohlavý. I já jsem si bral do chovu mladý andulky 14 dní po vylítnutí z budky a měl jsem doopravdy samičky.
A co se týče registrace nevím, ale taky mě štve že tu tipují rádoby chovatelé, kteří si problematiku zjisí z knihy a nebo jiných internetových stránek a pak si myslí že snědli všechen rozum světa.
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 04.05.2009, 21:38:32 xxx.xxx.61.103
Já nenapadal neregistrované,jen jsem poukázal na to,že registrovaní radí střídměji a opatrněji,což je u téhle diskuze dobře patrné.Anonymně může napsat kdejaký blábol kde kdo a nenese žádnou "odpovědnost".Hlavně mě neukamenujte,samozřejmě nehážu všechny do jednoho pytle.Jen jsou v některých tématech některé tkzv.rady až úsměvné:-)
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 04.05.2009, 21:42:36 xxx.xxx.61.103
Pro pana Hosenseidla - byl by jste mi ochoten poslat na email hrubý popis,jak poznat pohlaví podle tvaru hlavy.Já nejsem z těch,co by byl 100% úspěšný v určování pohlaví,ale snažím se učit:-) Děkuji
qayx12
qayx12 (68 příspěvků) 17.06.2009, 18:07:41 xxx.xxx.71.187
no neregistrovani a co vted podle tydle fotky je to samice a to sami se stalo mě a prej že vam nadavam do chytrych ja vam nenadavam jen sem podotkl že by měl ještě chvili počkat a pak se uvidi a myslim že todle je na 100%samice!!!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.