Aktuálně: 4 978 inzerátů173 959 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Senegalec za 4500,-

jan k. (neregistrovaný) 27.05.2009, 07:08:32 xxx.xxx.221.166
Dobrý den. Měl bych dotaz. V Havl Brodě je nabízen pár papoušků senegalských, jeden za 4500,- ručně dokrmený. Chovatel údajně chová i Ary. Po telefonu se tvářil sympaticky. Je možné ho koupit za tak levno. Nemám tes na PBFD.
Díky za odpovědi.
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2009, 09:20:41 xxx.xxx.15.194
Pokud to je 9.000,- za pár tak je to dobrá cena.
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2009, 22:03:45 xxx.xxx.230.164
To je běžná cena za kus,viděl jsem už inzerty za 3 000 kus Petr
jan k. (neregistrovaný) 28.05.2009, 09:29:12 xxx.xxx.221.166
Tak jsem ho včera koupil. Je to neuvěřitelnej mazel. Vůbec se mu nechce z ruky a pořád by se jen tulil. Neřve, nekouše, no hodňoučkej. Snad se to moc nezmění až bude v pubertě.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2009, 09:37:47 xxx.xxx.221.166
Ale je výbornej. Jen má problém když vzlétne s přistáním. Neumí přistávat na ruce tak všelijak poletuje, a pak sedne na nějaké blbé místo, záclona, lustr a tak. Pak pro něj musím lízt a dostávat ho dolů. Nevíte jak ho naučit přistávat na ruce? asi je ještě malej a nemá zkušenost.
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2009, 09:43:35 xxx.xxx.62.209
mas ho doma den, nemuzes cekat, ze za tech par hodin z nej bude ostrilenej kozak. on si musi ten prostor trosku osahat, za par dni to bude ok.

z lustru i zaclony si sleti, lizt pro nej nemusis. pokud teda zrovna nehloda elektrickej kabel.
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2009, 09:57:13 xxx.xxx.221.166
On když přistane na zácloně nebo na lustru to je ta lepší varianta. On by z toho klidně i sletěl, ale neumí přistát normálně někde rozumě. Naráží do zdí a pak zpadne tak blbě na zem. Bojím se, aby se mu něco nestalo, takže když už vyletí a přistane někde "bezpečně" radši pro něj vlezu aby zase někde naspadl.

Jídlo jsem mu taky nabízel, ale podle pohledu na něj ho to moc nezajímá, připadá mi peknelně soustředěnej na let a zkoumání že jídlo ignoruje :-) On je tak celkově ještě neofrabanej. Má co dělat aby se i otočil na větvi :-) No jo, mimčo. Snad to za pár tejdnů vypiluje.


Docela často spí. Je to normální? Asi jo, co.
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2009, 12:47:07 xxx.xxx.152.247
Náš taky furt boural (trvalo to asi týden? max dva). Byli to fakt prdy, do oken - tak jsme stáhli žaluzky. Pak pro změnu propadl za žaluzie :-). Stávalo se, že nevybral zatážku a nevešel se do dveří, ale naučil se a teď už to má v paži - resp v křídle:-)
Přidávám fotku :-) H.B.
Obrázek
Andrea (neregistrovaný) 29.05.2009, 09:54:18 xxx.xxx.43.243
Taky jsem si kolikrát říkala jestli není mírně sjetej, občas při otáčení spadnul z bydla, často se stalo že pochodoval po vršku klece, zakopl a natlouk si zobák, a to lítání a přistávání byla taky komedie :)
Ale naučil se ;o)
A jak už psal někdo výše, to extrémní mazlinkování, tiché pípání, zcela určitě přejde :P
anonymní (neregistrovaný) 29.05.2009, 12:55:11 xxx.xxx.221.166
No je to supr ho pozorovat, jak má problém se otočit na větvi aby nespadl. Včera to napálil do okna. A to je na něm docela výrazná záclona. Tak ho aspoň trochu zbrzdila.

To mazlíkování by přecházet nemuselo, to je hezké, a to tiché pípání už vůbec nééé, to je slast pro uši. Měl jsem mníška, a to byl mega mega mega řev. Byl jsem z něj na prášky. Tak snad se moc nerozeřve. Jen mě teď trošku vadí, že začíná napodobovat ptáky co řvou po ránu za okny. Stačí poslouchat je :-)
Andrea (neregistrovaný) 29.05.2009, 13:14:48 xxx.xxx.43.243
Tak mníškovi se ani vzdáleneě nevyrovná, to se nebojte - taky jsem měla ;oD
Tak mazlinkovat se bude, žeáno, akorát teda ten muj mě semtam jentak mimochodem uprostřed mazlinkování brutálně rafne, a to je pak tóčo ;o)
A to napodobování? Nevím co vám řve za onky, ale nám vrány... :o( (a papouch doma taky, ale když neřvou vrány, neřve ani senegal) , taky nám vrže jako dveře, a mlaská :o)
anonymní (neregistrovaný) 29.05.2009, 14:08:44 xxx.xxx.221.166
No vrány nám naštěstí za okny neřvou, jen ptáci, ale taky ten jejich křik moc nemusím. Zato dveře nám vržou, takže to bude doma za chvíli vrzat asi pořát :-)
No první dva dny co jsme ho měli jeno ožužlával prsty jazýčkem, teď se je snaží ukousnout, takže požítám s tím, že to sem tam zabolí hodně.
Andrea (neregistrovaný) 31.05.2009, 10:13:29 xxx.xxx.43.243
Na druhou stranu náš senegal opakuje zvuky v situacích kdy se je naučil - kdy je slýchá - tudíž vrány ráno (nedávno odchovali mladá, a to byl rachot - z venku, i u nás v kleci), a jako dveře vrže obvykle v situaci, kdy si myslí, že jsme na odchodu :) (naštěstí nám vržou jen vchodové dveře)
jan k (neregistrovaný) 02.06.2009, 07:27:18 xxx.xxx.221.166
Měl by se začít senegalec koupat sám? nebo mu k tomu mám nějak pomoci. Natočím mu misku s vodou ale jen se z nípije, vlézt do ní nechce, mám mu trochu pomoci? Bylo by potřeba aby se trochu omyl. Vodu točím vlažnou, né studenou?
Andrea (neregistrovaný) 02.06.2009, 10:34:01 xxx.xxx.224.2
Můj se koupe jen v misce s vodou co má normálně na pití - jinak jsem ještě nenašla vhodnou nádoby do které by chtěla vlézt, a byla dost velká.
TAkže když vidím že se ráchá v misce na pití, tak ho orosím rozprašovačem ;o)
Orina (neregistrovaný) 02.06.2009, 17:02:24 xxx.xxx.106.137
Záleží jak který senegalec se bude chtít mazlit. Mazlí se i desetiletý samec, zrovna jako mládě a jiný ve dvou letech kouše. Ovšem kousání si každý zaviní sám, že neodhadne senegalcovu povahu nebo situaci ve které se pták nachází. Při manipulaci mu můžete špatně pohnou s dorůstajícím perem a to ho zabolí, nebo se něčeho lekne aniž byste si sami všimli, nebo vidí nepřítele třeba ve srolované utěrce a protože se právě nemůže zakousnout do ní odnese to vaše ruka. Co se týká koupání a postřikování rozprašovačem, tak většina senegalců se od postřikování odtahuje. Nejraději se koupou v umyvadle pod tekoucí vodou, kdy sami strkají pod vodu hlavičku a křídla. Miska na koupání se hodí velká těžká žardinaka na kytky nebo na bonsaje, podložená ještě velkou plastovou miskou pod květináče, která bývá při koupání taky plná vody. Tyhle velké misky mívají uprostřed otvor na odtékání vody od kytek. Najde se však i miska, která tento otvor nemá asi slouží jako miska pod květináč. Podívejte se v OBI, tam kde prodávají misky na kytky - je to velká kameninová miska.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.