Aktuálně: 4 958 inzerátů174 166 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Žako a cirkovirová infekce?

anonymní (neregistrovaný) 02.06.2009, 15:06:57 xxx.xxx.88.218
Dášo, opravdu mě to velmi mrzí.....Moc Vám přeju, aby to jeho imunitní systém zvládnul!
Adf (neregistrovaný) 02.06.2009, 18:43:38 xxx.xxx.161.8
Dášo, je mi to moc líto. Oskárek už je na cestě k Rainbow Bridge a já mu posílám k tomuto poslednímu letu krásnou písničku, kterou mi v podobné chvíli nejtěžších zaslala jedna přítelkyně z Německa, které je i interpretkou. Je to píseň pro naše ubohé ptáčí kamarády, kteří nás opustili.
Odpočívej v pokoji Oskárku. Pokud budeš moc smutná a budeš chtít útěchu, tak si klikni na ten odkaz:

http://www.adnort.webs.com/My_html_Rainbow.html

Na ptáčky nezanevři, protože oni potřebují naší péči a lásku.
Aleš
anonymní (neregistrovaný) 02.06.2009, 19:17:52 xxx.xxx.6.67
Dáši, mě je to také opravdu moc líto.

asi máte teď jiné myšlenky, ale zajímalo by mě, jak se k tomu staví chovatel, od kterého jste jej pořídili? onemocnění si musel přinést z jeho chovu.

kdybyste se rozhodli pořizovat druhého papouška, nečiňte tak dřív než za půl roku. virus přežívá i když nemá hostitele. a vše je potřeba několikrát desinfikovat (např. Virkon S). ještě jednou: je mi to všechno moc líto...
anonymní (neregistrovaný) 02.06.2009, 19:43:57 xxx.xxx.154.90
CHovateli jsem zavolala,že papoušek má podezření na Cirkovirus a ,že ho musíme míti od něj- (i když to možná nemusí být pravda,proto že on dal malé žakouše dokrmit k jednomu pánovi,který tam měl plnou místnost papoušků-různého druhu na dokrmování). Tak jen na moje zděleni dělal hm hm hm ... já jsem mu řekla ,že volám, jen aby to věděl a rozbrečela jsem se a položila telefón. Dnes jsem mu poslala esemesku,že je nemoc potvrzená a on se zatím neozval. Kašlu mu na jeho prachy nedá se to zaplatit a to myslím vážně,jen škoda ,že se k tomu nepostavil čelem byl to docela fajn chlap.
gabisediva
gabisediva (11 příspěvků) 02.06.2009, 21:52:58 xxx.xxx.213.156
Oskárek je vážně nádhernej,je mi to moc líto Dáši,obdivuju Vás,já bych nedokázala nikomu ani odepsat.Sedím tady,píšu Vám a strašně bulim,že nevidím ani písmenka.Ten chlap je vážně srab,to nemůže být ani chovatel,kazí jim pověst,obrátil se k Vám zády,asi má strach o penízky a co se stalo s Oskárkem je mu asi jedno.Moc mě to mrzí....
lepiček
lepiček (8 příspěvků) 11.06.2009, 17:21:54 xxx.xxx.28.3
Dášo, je mi moc líto Oskárka i Vás.

Sedím u počítače a je mi z toho hrozně. Našemu je 10 měsíců a teď čekáme na opakovaný výsledek testů.

A pokud mohu k té dezinfekci virkonem, ještě použít germicidní žárovku.
Dagmys
Dagmys (25 příspěvků) 11.06.2009, 20:20:50 xxx.xxx.154.90
Pro Mirku-lepíček. Doufám,že Vám testy dopadnou dobře,držím palečky!!!!A díky za radu.No a když už jsem tu,tak hlásím,že mrnata zatím žijou a mají se k světu. Jen ta Aratinga- teda má hlásek. Doufám,že ju to přejde tak ječet. Myslím,že to bude ženská!!.Hezký den Všem Dáša
lepiček
lepiček (8 příspěvků) 12.06.2009, 13:35:16 xxx.xxx.28.3
Dášo děkuji. Netrpělivě čekám na výsledek. Moje prtě má dnes 10 měsíců a už několik dní mě volá jménem a to jsou muka. Začíná pěkně žvanit. Už umí 13 slovíček.Zdá se být v pořádku. Čert ví jaká je jeho imunita. Dělám pro to vše co mohu. Ještě jsem Vám chtěla říct. Žárovkou nasvěcovat bez přítomnosti ptáčků, ani kytky tam nemají být.
Je dobře, že se mrňátka drží. Já jsem tento týden volala s panem Bartlem ohledně přípravků na imunitu. Ptala jsem se na rakytník. Poradil mi, že jsou lepší kapičky. Bertičkoj dávám 8 kapek imunoglukanu a 1 kapičku výtažku z rakytníku. Teď pelichá a já mu to dávám ráno
i večer. Plus vitamíny.
Dášo i já Vám držím palečky. Ať Vám dělají kamarádi radost. Ať se drží !! přeji hezký den mirka
lepiček
lepiček (8 příspěvků) 18.06.2009, 14:53:41 xxx.xxx.28.3
Pro Dášu. Dnes jsem volala do Brna a je to všechno špatný. Zatím se Bertiček drží. Horší je to se mnou. Koupila jsem si vytouženou lásku, která mě měla přežít a takhle to dopadlo. V očích mám jen slzy a jinak bezmoc. Všechno bylo k ničemu. Zbývá nám jen čekat, jak to dopadne
Hezký den Všem přeje mirka
cupenka1 (neregistrovaný) 19.06.2009, 18:56:20 xxx.xxx.136.72
dobry den, ja som sa vas chcela spytat ci tato choroba PDFB, je v chovoch rozsirena. mam doma totiz senegalca a chcela by som mu dokupit parťaka. len neviem ci sa robi tento test aj u tychto papagajov alebo ci su odolnejsi voci tymto chorobam. dakujem za odpoved
Adf (neregistrovaný) 19.06.2009, 19:06:53 xxx.xxx.51.212
Je velmi rozšířená. Testovat se dá každý z papoušků.
Orina (neregistrovaný) 19.06.2009, 22:34:57 xxx.xxx.94.127
U senegalce si testy dejte udělat určitě a ještě po přinešení domů nechte papouška v karanténě. Já mám nové papoušky nyní v karanténě 6 týdnů. V době kdy se mi tady točila cirkoviroza tak jsem nechávala papoušky v karanténě 3 měsíce. Mohu říct,že se mi to vyplatilo.
cone
cone (1412 příspěvků) 20.06.2009, 11:47:48 xxx.xxx.85.196
Mirko zkuste podávat do pití sirup IMUNOGLUKAN, volně dostupný v každé lékárně stojí jedno balení do 200kč a může, podotýkám že MŮŽE pomoci. Nevzdávejte to. cone
anonymní (neregistrovaný) 21.06.2009, 20:33:22 xxx.xxx.28.3
pro Oldu: Imunoglukan jim dávám už od března. Zatím se kamarádi drží bez příznaků.
pro cupenku: test určitě, souhlasím s Orinou. Nebudete potom jak já prožívat takové nervy.
Díky za podporu Oldo. Hezký den Všem mirka

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.