Aktuálně: 4 590 inzerátů178 059 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

housata

Majda
Majda (1 příspěvků) 04.06.2009, 21:01:44 xxx.xxx.119.79
Pěstuji prvním rokem housata. Mám čtyři landerské a osm bílých hus. Kupovala jsem je ve stáří dvou týdnů. nyní mají čtyři týdny. Včera se mi zdálo to nejmenší odstrčené, dnes jsem ho oddělila mělo i bílý prújem a uhynulo. Všimly jsme si, že mělo kolem očí takové mokré slepené kroužky. Asi mu teklo i z očiček. Dnes jsem tyto kroužky viděla ještě asi u tří dalších housat. Moc prosím jestli by jste mi mohl někdo poradit. Děkuji Majda
anonymní (neregistrovaný) 06.06.2009, 19:29:07 xxx.xxx.144.40
podívejte se v tomto webu na články kde najdete tři sekce o nemocech hus.
anonymní (neregistrovaný) 08.06.2009, 22:20:12 xxx.xxx.119.79
Děkuji za radu na nemoci jsem se dívala, a zkoušela jsem i veterináře. Housata nebyli pro lékaře asi dost atraktivní a tak jsem se rozhodla, je léčit bylinkama.Těm co měli kroužky kolem očí se ještě udělali červené boule kolem zobáku ve tváři. To mi přišlo jako zánět a tak jsem ji m začala stříkat do zobáku slabý výluh z šalvěje, která má desinfekční účinky a zatím to pomáhá, Boule splaskly a zrůžověly. ale ještě se zcela nevstřebaly. Housata pijí a žerou, tak snad jsou za vodou.
Ivana Trinklová (neregistrovaný) 13.05.2010, 10:49:28 xxx.xxx.236.157
my máme housata taky prvním rokem, kupovali jsme je na farmě v Rohozné u Jihlavy. Mají i pěkný web, kde je spousta informací jak husy chovat. Obvzláště pro začínající chovatele jako jsme my :) Mají i dobrý ceny ! Koupili jsme 15 housátek stáří týden a teď už jim je něco přes měsíc a jsou moc pěkný a zdravý ! jo a pro ty, koho to zajímá, ten web je: www.rohozenskahusa.cz

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.