Aktuálně: 4 709 inzerátů176 624 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

Stavba dřevěné voliery

Patrik Škandera (neregistrovaný) 01.08.2009, 08:01:27 xxx.xxx.244.86
nááááááááádherná volierááááááááá
anonymní (neregistrovaný) 02.08.2009, 17:30:34 xxx.xxx.72.201
na kolik vyšla jestli se můžu zeptat???
cone (neregistrovaný) 02.08.2009, 20:03:16 xxx.xxx.85.196
S jídlem roste chuť, máte už nachystaný nebo vytipovaný prostor na stavbu voliér příští rok? Pro papoušky, kteří nejsou dřevorubci je to velmi pěkné, ale po prvních úlletech při vstupu do voliérky budete přemýšlet o dvojím vstupu. Možná jste mohla použít nějaký otočný krmný pult, nemusela byste do voliéry každodenně vstupovat. cone
kajik (neregistrovaný) 02.08.2009, 20:04:57 xxx.xxx.93.251
to Růžena : jen jsem si vsiml, ze mate volieru vypodlozenou. Mate to tam nejak u zeme zajistene proti vetrelcum ?
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 03.08.2009, 00:41:18 xxx.xxx.226.3
Takže : stála celkem i s vybavením,(budky a držáky na větve jsem si také nechala dělat),miskama,no prostě komplet: 4900kč.Krytina za flašu ferneta.Nepočítám práci manžela.
Spodek jsou dubové trámečky (zkoušíme zda skutečně a jak dlouho dokáží odpuzovat vodu jako kdysi u starých domů)Cihly jsou ve spádu a díky štítové stěně domu tam při normálním dešti jde vody minimum (nemluvím o těch přívalových).Přesah ve svahu je vyzděn.
Když jdu dovnitř, tak si tam lupnu přes dvéře veeelkou záclonu,která je jak balon, až na zem.Takže pevně doufám, že ptáci by skončili stejně uvnitř.( ale náhoda je blbec)
Volieru mám pro radost, takže se s tím můžu crcat třebas hodinu.
No a na další ( i když už vyhlížím mníšky) si musím nechat zajít chuť .(ještě 2r.na MD) než budou zas koruny na další a lepší:-)) I když kdo ví....:-P
Beata D. (neregistrovaný) 05.08.2009, 23:41:59 xxx.xxx.176.71
Ahojky,tak voliéra je opravdu nádherná,dali jste si s ní práci,ale stálo to za to.Jsem také na MD a také si přeji pořídit si časem nějaké papoušky pro začátečníky,tak snad manžela přemluvím k stavbě podobné voliéry.Takže jsem si s chutí prohlédla celou stavbu vaší voliéry a přečetla celou diskuzi. Přeji hodně radosti s ptáčky...
anonymní (neregistrovaný) 06.08.2009, 05:56:37 xxx.xxx.64.12
No ono to asi bylo dražší, protože jen dovézt materiál autem taky něco stálo. On každý počítá jen ty peníze za hřebíky, ale ne ty úplné drobnosti. Já když jedu pro papouška tak do jeho ceny započítávám i cenu za benzín. Možná to je někomu divné, ale já musím všechno koupit i ten benzín, holt nekradu.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 06.08.2009, 07:32:12 xxx.xxx.226.3
Musím oponovat,taky si vedu "účetnictví" a nebylo.Dřevo mi chlapi přivezli až domů, tedy benzín už je v ceně dřeva, pletivo ..byla doprava zdarma, vlnovky přivezl manžel od kamaráda v rámci cesty z práce (má to při cestě), kování jsem nakoupila při cestě k babičce no a celkové vybavení voliery (keramika, úchyty) mi přišli poštou (vše si objednávám přes internet) a co se týče darů lesa :-)), vše přitaháno na kočárku nebo v ruksaku.Takže snad jen ti papoušci.Ale zase, cestu si vždycky plánuji ...s něčím... tedy nákup a pak hurá pro papouška, návštěva po cestě a pak hurá pro papouška...Takže né, cena je skutečně taková,nekecám.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 24.08.2009, 20:34:49 xxx.xxx.226.3
Tak teď už definitivní vzhled, co se týče použití barev (druhy) popsala jsem ve vlákně:barva na pozink.pletivo.Je lépe vidět na papoušky a i to lépe zapadlo mezi dům a maštale:-))
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 27.08.2009, 10:57:42 xxx.xxx.156.142
Dobrý den. Volieru máte nádhernou. Také se na něco podobného chystáme. Chci mít ale papoušky ve volieře celoročně. Mohl by mi někdo napsat jaké mají být dostačující zálety pro korely a možná andulky. Vy je budete asi na zimu někam přemisťovat,že?
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 27.08.2009, 13:07:38 xxx.xxx.226.3
Dobrý den, děkuji za pochvalu.Nebudu andulky a korely nikam na zimu dávat domů.To by mi zatím neprošlo. Na zimu jen dám na zem vícero slámy a sena (pro křepelky) a chystám se udělat rámy s bublinkovou folií a na zimu to ofoliovat.Až nebudu na MD,tak na zimu budu dávat dutinkový polykarbonát okolo.I když doufám, že do dvou let budu mít volieru jinou, ještě větší i se záletem.Hlavně kvůli tomu, že v té větší se mi bude lépe vytvářet "přírodní prostředí"
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 13.02.2010, 21:43:24 xxx.xxx.226.3
Tak další pokračování (nebudu zakládat nové téma),pár fotek teď ze zimy přelom 09/2010.Voliera do 3/4 zabublinkovaná, keramické misky vyměněny za dětské plastové (když v nich voda zamrzne..nepraskají), voda měněná co cca 1,5-2hod.Můžu si to dovolit ,jsem na MD:-).Travnaté drny zůstaly, jen jsem pod ně dala silnou vrstvu hoblin.Využívají je pro zahrabání křepelky.V těch nějvětších mrazech (tady měřeno -22C) se všechny 4 drží přes noc u sebe, přes den normálně šmejdí po potravě. Stejně tak andulky a korela se na noc stěhují do střední části voliery na "strom" mezi listí.Z voliery bylo odstraněno (co šlo) všechno kovové.Ptáci se zatím těší dobré kondici.Jen musím dát za pravdu..podlahu je lépe udělat betonovou.nechala jsem na podlaze cihly a na zimu se mi mezi spárou prokutala do voliery malinkatá myška.Mě ani ptákům moc nevadí...ale vždycky večer jim sežere veškerou slunečnici, což mě trošku krká.Takže na jaře se bude dělat nová podlaha .Krmení dostávají vícero druhů a větší množství.Střecha pod náporem sněhu dobře drží a když fouká ve volieře se nehne ani lístek.Tož uvidíme věcí příštích......
Obrázek
DagmarFilipi (neregistrovaný) 10.04.2010, 16:44:56 xxx.xxx.216.113
zdravím a moc chválím, je to fakt nádhera,z těch krajinek perfektní,škoda,že jsem Vás nenašla dřív,stavíme totiž také dřevěnou voliéruz OSB desek,trámků a králíkářského pletiva,budou zde také andulky a korely,na zimu je sice máme kam dát /zděná chatka s kamny/,avšak,když vidíme,jak jste to pěkně vyřešila,tak to asi zkusíme také.Mám dotaz,jak je Vaše voliéra velika a kolik zde chováte párů?Měla jste již nějaké odchovy?Uvažujeme také vedle té naší postavit druhou,kde chce manžel chovat barevné rázy bažantů.Takže přeji uspěch v chovatelské činnosti,ještě jednou chválím,opravdu moc hezké a zapadá krásně do okolí.
DagmarFilipi (neregistrovaný) 10.04.2010, 17:02:55 xxx.xxx.216.113
Jojo,ještě jsem si teď vzpoměla,jaké máte zkušenosti s kočkama?Kamarádovi tak zlikvidovali několik andulek,které s oblibou sedají na pletivo,i přes to pletivo jim dokázaly ty potvory rozpárat břicha,jak se proti tomu bráníte?
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 10.04.2010, 21:45:48 xxx.xxx.226.3
Vy mi snad čtete myšlenky:-), chtěla jsem sem už dávno napsat klady a zápory.Takže postupně: velikost je 2,20*1,70*2,20, tuším, že někde v tom popisu je to přesně.Mám tam 4 páry andulek, jeden pár korel a na zemi 4kousky křepelky čínské. Kočky neřeším, páč na dvoře mám čubinu, která si voliery nevšímá (voříšek) ,ale kočky k nám díky tomu nelezou, protože má přístup kolem téměř celé voliery.Tam kde přístup nemá, jsem dala dvojité pletivo, ale stejně je to na sever, tak tam je teď zvenku natlučený koberec a časem ,až bude práce a korunky, zruším jedno pletivo zvenku a dám tam dutinkový polykarbonát.Odchovy zatím nemám, čekám na lepší počasíčko a hlavně chci ještě spodek vybetonovat,pak teprv budou mít celkově klid a otevřu budky.Nikam v tomhle ohledu nespěchám:-), byť to zní divně.
Nevýhody: krajinky se dost seschly, takže to pobití zevnitř palubkama je nezbytnost, jinak by tam táhlo.
Už teď vím, že by voliera měla být větší , ráda vevnitř tvořím "přírodní "prostředí a nemám moc prostoru:-)),každopádně delší určitě.
Podlahu musím vybetonovat, mezi cihlama se mi tam prohrabali myši a užírají ptákům krmení a smrdí to tam myšinou, což nesnáším....
Díky tomu, že je dřevěná je mnoho přístupových cest pro myši, každopádně lepší je pletivo menší než mám já 16*16, tou 16ctkou snadno prolezou.Ale oni si štrádují i po dřevě zvenku, takže to je celkem velká nevýhoda.
Dveře nemají bezpečnostní zádveří, zatím mi nic neuletělo, i když tam cpu velký pařezy a šutry, ovšem je to otázka času,takže to bych tam aspoň 1m ještě udělala, kdyby byl prostor.
Proti kočkám udělat dvojité pletivo, obojí natřít na hnědo, lépe se přes to kouká a na jedno pletivo buď vnitřní nebo venkovní udělat rám, aby se dalo ev.vysadit a prostor mezi pletivy zamést,vydesinfikovat....
Další nevýhodou je, že jak se blíží hnízdění, tak kde co mohou, tak andulky oštipují, jestli by náhodou nešla udělat díra :-)).Ovšem nedevastují, je to takové jemné oštipování...
Nutno jednou za dva ,tři, čtyři roky zas natřít balakrylem,aby to mělo vizáž:-)
Trochu horší na dezinfekci,kor při vápence a jiných urputných roztočů...


Výhody: celkem levné pořízení, rychlá stavba (pokud je dobrý počas),dobře mi to zapadlo do prostoru, cokoliv jde přišroubovat zevnitř:bidýlka ze smrku, úchyty a tak, bez nutnosti vrtání, sádrování..tedy větší variabilita vnitřku, v létě to dřevo zatím krásně voní, lze kdykoliv jednoduše zbourat, bez základů, nebo přistavět bez velkých zásahů do vzhledu (o čemž uvažuji, ale manža o tom neche ani slyšet):-))

Je to o tom se o to víc starat, kdo má papoušků víc, tak by to asi nechtěl, právě kvůli dezinfekci, údržbě...ale já mám čas, tak si s tím hraju.Když to te´d sepisuji, tak to má víc nevýhod než výhod, ale já bych neměnila za beton, taky proto, že toho mám málo.

Pokud by jste si chtěla popovídat, najdete mně celkem pravidelně na chatu tady na papoušcích (večer) nebo funguju na emailu :-))

Přeji hodně štěstí při stavbě a vychytávání "much"

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.