Aktuálně: 4 887 inzerátů174 970 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Ceny andulek

anonymní (neregistrovaný) 05.07.2009, 15:59:41 xxx.xxx.75.87
Asi hodně lidí chodí na moderku ifauny., takže jen taková upoutávka pro ty co tam nechodí. Na moderce jsou krásné andulky včetně jejich ceny, kde pěkná andulka se sežene od 1000 eur jinak obyčejná od 50 eur. A tak pro začátečníky, kteří andulky shánějí jen takové zamyšlení. Jak asi bude vypadat obyčejná andulka za padesát korun?
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 05.07.2009, 17:43:47 xxx.xxx.226.3
Zapomněl jste napsat,že se to týká špičkových výstavních andulek..tedy chovného materiálu.Upřímně, jsou to pěkné andulky, ale přiznám se, že mě se více líbí ta obyčejná klasika.
ev (neregistrovaný) 05.07.2009, 19:32:26 xxx.xxx.35.177
Sice asi chápu kam míříte větou jak může vypadat andulka za padesát ... ale srovnáváte nesrovnatelné
anonymní (neregistrovaný) 05.07.2009, 21:22:39 xxx.xxx.87.68
Mě se na nich libily ty barvy. Hlavně ta, co vypadá jako že má mikulášské fousy.
agan
agan (88 příspěvků) 06.07.2009, 21:05:47 xxx.xxx.73.18
cena andulek na jaře velmi stoupla ted myslim ty obycejne,ale zahy hned klesla a to uz i na 40kc coz je opravdu zdimani chovatelu.to pak hodne chovatelu neprodalo radsi nic a ted se to snad uz opet zveda.momentalne jsem prodal nekolik andulek jiz za 100kc aspon si mohu pokryt krmivo.snad se toopet zvedne uvidime
Orina (neregistrovaný) 06.07.2009, 22:12:53 xxx.xxx.70.252
Já dávám andulkám mrkev, jablka, hroznové víno,teď rybíz, jahody vitamíny a směs zrní delux, kromě dalších přídavků. Podle toho se u mě odvíjí ceny.Když někdo nechce nemusí koupit, zrovna tak jako někdo nekoupí výstavní andulky na fotkách moderky ifauny. Neodchovávám žádné mravence, ale pěkné andulky a nikdy bych je na burzu nedala, to bych jim další roky nedala budky.
agan
agan (88 příspěvků) 06.07.2009, 22:19:41 xxx.xxx.73.18
ja jim každym dnem take nejak spestrim stravu.testoviny v obdobi hnizdeni smaozdrejme naklicene zrni a vajecna michanice do ktere davam i tvrdy dvaroh.mrkev.spenat.jahody,tresne,petrzel,cerveny rybiz,mliče,jetel a spoustu jine stravy.odchovavam take pekne andulky a na burzy je take nevozim.mam i hezke barvy, zvlast opaliny.andulky necham hnizdit 2x rocne. nektere jen jednou dle toho jak na tom jsou.letos mela jedna samice v prumeru 4 mlade coz je celkem pekne.cenu mam 120kc/ks obcas prodam za 100kc/ks potrebuju si pokryt krmivo a chtel bych si tahle nasetrit na jine papousky :)
Orina (neregistrovaný) 22.07.2009, 21:47:32 xxx.xxx.74.95
Pokud se diskutuje o cenách andulek běžte se podívat na podzimní výstavu andulek do Botanické zahrady. Chodím tam dokupovat do svého chovu některé jedince. Cenu pod 500 tam neuvidíte a je to oficiální výstava. Jak chce te prodávat po rodičích za 2.000 odchov za stovku? A to co nabízejí nejsou nějací výstaváci, ale běžné a samozřejmě pěkné andulky. Přikládám foto koupeného samce.
Obrázek
agan
agan (88 příspěvků) 22.07.2009, 21:53:45 xxx.xxx.73.18
nebo na jaře je cena i na faune okolo 200kc/ks ale jen tak do kvetna.jinak ja vetšinou prodavam za 100kc ale pod tuto cenu nejdu.mam pekne velke andulky neco jak andulka na obrazku.
anonymní (neregistrovaný) 23.07.2009, 09:47:16 xxx.xxx.92.11
A ještě doplněk k inzerci je potřeba napsat odkud jste určitě nepojedete pro andulku z Olomouce do Plzně. To by vám chovate zbytečně psal.
Orina (neregistrovaný) 23.07.2009, 10:27:51 xxx.xxx.92.11
Dostala jsem fotku od spokojené majitelky andulky. Foto přikládám a mám radost, že se andulce daří a že z ní mají doma radost.
Obrázek
agan
agan (88 příspěvků) 23.07.2009, 10:41:59 xxx.xxx.73.18
orina nemaš nejaky fotky tvych andulek?ze bys mi je poslala na email.potřeboval bych doplnit chov a zda se ze jsi jedna z mala ktera chova
Adf (neregistrovaný) 23.07.2009, 19:17:47 xxx.xxx.51.236
Tak já bych zase řekl začátečníkům, že jejich andulka za 50, za 100 nebo za 200 bude vypadat dobře pokud se o ní chovatel staral jak má a nemá to nic společného s tím zda stojí 1000 euro nebo i více. Jak již někdo zmínil výše, běžné andulky jsou i z mého hlediska hezčí než výstavní. Pokud by začátečník věděl co musí mnohdy vytrpět výstavní andulka (zasvěcení vědí co někteří chovatelé provádějí v předvístavním období se svými svěřenci) tak by si ji stejně asi ani nepořídil. Navíc se výstavní andulky dožívají v průměru tak 3-5 let. Jsou náchylnější k nemocem atd. Výskyt Feather Duster mláďat je u výstavních andulek také stále častější (proč asi). Že se běžně u výstavních andulek používá incest a dokonce i v nejbližších liniíích, chov FM pozitivních jedinců, ždímání maximálního počtu mláďat a snůšek apod. asi začátečník také nepředpokládá. Takže proč by začátečník kupoval výstavní andulku. Myslím, že pro běžného člověka je běžná andulka naprosto dobrá volba a vypadá dobře i když je zdarma, za 100 nebo 300) a výstavní andulky patří chovatelům, kteří se chtějí prezentovat, soutěžit, získávat rosety, posilovat si sebevědomí apod. Samozřejmě diskuse o penězích a nákladech je druhá věc a za 50 korun se ani náklady nomohou vrátit (jen 1kg kvalitního zrní přijde na 100). Ale leckdo chová andulky pro radost a pár těch přírůstků, které nemůže ubytovat klidně daruje či prodá i za takovouto symbolickou cenu (v podstatě jsou andulky dnes o dost levnější než před 20 lety. Tehdy stála andulka ve Zverimexu v ulici Politických vězňů 50, Kčs - někteří z vás to možná pamatují :-)). Něco jiného je když se pták chová jak se říká na kšeft. To je však již spíše story o podnikání a ne o zálibě či hobby.
paradoxys
paradoxys (14 příspěvků) 23.07.2009, 19:53:49 xxx.xxx.75.102
Každý chov který je jen na prachy nestojí za nic. Teď jsem byla poprvé v životě na burze v Přerově...jak někdo může mít plnou dodávku andulek?? Nebo v hale, kde jeden "chovatel" prodával odchovy alexandrů malých- většina oškubaná a v hrozném stavu- a o kousek dále další prodával krásné kusy. Že se ten "taky chovatel" nechytal za hlavu...:o/
A to není jen o papoušcích- já chovám psy a vůbec jsem nepochopila jak někdo může na té burze prodávat štěňata- třeba malé ( asi) krysaříky venku v bedně- že byla ráno zima to mu zřejmě vůbec nevadilo, však prodávající měl přeci bundu, ne??!!...
Orina (neregistrovaný) 23.07.2009, 19:55:39 xxx.xxx.70.207
Posílám některé letošní andulky pro všechny nadšence tohoto šikovného malého papouška.
Obrázek
Adf (neregistrovaný) 23.07.2009, 20:10:15 xxx.xxx.51.236
a jé je - oprava - "v předvýstavním období" - omluvte překlep v mém předchozím textu.

Jinak Zlatko naprosto souhlasím. Ano, u psů je to totéž.

Ori - nádherné hejno :-)
anonymní (neregistrovaný) 23.07.2009, 21:29:45 xxx.xxx.8.172
dobry den x-) chci vam take poslat moje andulky, mam sice jen tri a neni to neaky extra chov, moje prvni andulka se ke me dostala od kamosek k narozkam to je modra, netusim kolik stala, pak rodinny pritel nase venku dalsi tak ji neak sikovne chytil a dal ji me, mela jsem parecek, akorad tak to vychazelo, kamos mi pak prinesl samce ktery si trhal peri kvuly zesnule samicce a tak mam dva samecky a samicku, potrebovala bych zalevno koupit od chovatele neakou x-) neakou barvu ktera by zapadla mezi tu trojku, dekuji x-) wakowewerka007@seznam.cz
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.