Aktuálně: 4 959 inzerátů174 205 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

PŘEROV 12.7.

mimo (neregistrovaný) 12.07.2009, 22:50:28 xxx.xxx.93.150
já jsem tam taky chtěl jet, no nepovedlo se. potřeboval jsem ročního samce penanta, nevím jestli bych něco takové sehnal, ale budu to muset skusit o měsíc
mimo (neregistrovaný) 12.07.2009, 22:51:45 xxx.xxx.93.150
a ješte jsem zapoměl, taky neofemu modrohlavou samce - dospělého, kt. ho se mi nijako nedaří sehnat.
anonymní (neregistrovaný) 13.07.2009, 15:06:53 xxx.xxx.93.250
Byla jsem na burze v Přerově poprvé. Řekla bych na české poměry normál včetně papoušků. Většinou to co chce člověk vidět nevidí. S něčím bych tam vůbec nešla, to se divím chovatelům, že mají tu odvahu se takhle předvést před veřejností. Při případných dotazech se člověk v duchu usmívá- laik žasne, odborník se diví. Chvíli jsem stála u výkupáků a sledovala jsem jak se vykupují papoušci. Ani se nedivím, že za ten výkup víc nedávají, já bych dala za něco ještě míň. Pak člověk přemýšlí, kam to asi tak může jít. To pěkné co bylo k vidění už čekalo na svého kupce a bylo předem zamluvené. Já jsem tam také vezla několik papoušků, ale pán, abych to neprodala náhodou někomu jinému už čekal přímo na nádraží a bral to rovnou tam. Takže pokud chcete v Přerově nakoupit dobře, tak jedině už předem domluvené, to se na burzu ani nedostane. Ale je to jen můj subjektivní názor, možná, že má někdo pohled na burzu jiný.
anonymní (neregistrovaný) 13.07.2009, 15:08:15 xxx.xxx.93.250
Zapoměla jsem se podepsat-Orina
sunflowersman (neregistrovaný) 13.07.2009, 21:43:30 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Z jedné návštěvy nelze posuzovat. Také je velký rozdíl jet nyní a na podzim.To je tak vždy, pokud něco člověk nechce, tak celý rok naráží na pěkné ptáky od daného druhu a zrovna když se mu zalíbí a začne je shánět tak se nedaří. Ale to tu asi zná každý kdo chová trošku déle. Mirek
Orina (neregistrovaný) 13.07.2009, 22:04:56 xxx.xxx.66.213
Já nemám ráda zimu a představa, že kromě výstavy ještě klepu kosu je hrozná.I když asi je na podzim víc papoušků k vidění. Pokud někdo jede na burzu ráno a odpoledne je doma je to fajn. Pro mě je to výlet na dva dny.Od soboty od pěti od rána do neděle do večera do šesti. Takže i tak to není jednoduché.
cone
cone (1412 příspěvků) 13.07.2009, 22:12:17 xxx.xxx.85.196
Doprava je opravdu v některých případech složitá. Dříve jsem jezdil i do Týniště a UH, ale zredukoval jsem to jen na Přerov - mám to asi 100km, takže no problem. Ale dle mého názoru a zkušenosti s ostatními podobnými akcemi je NEJlepší a NEJvětší a NEJobsazenější / jak výběrem nabízených produktů tak zastoupením nabízeného ptactva.
P.S. Doufám, že jsem ostatní neurazil, jistě to není můj záměr.
cone
cone (1412 příspěvků) 13.07.2009, 22:14:35 xxx.xxx.85.196
Jinak mě zajímá zastoupení starších žaků, pap. konžských - také jen starší a vrabci hnědohřbetí. Nevšiml jste si někdo ev. nabídky?
Orina (neregistrovaný) 13.07.2009, 22:27:29 xxx.xxx.66.213
Konžští tam byli a žakové taky, ale protože jsem sháněla něco jiného a kolem prodejce byl houf lidí, tak jsem se nezastavovala. Pak jsem viděla jak pán odnáší dva žaky v kleci a byli docela pěkní. Jestli je koupil a nebo odnášel už z burzy nevím. Překvapilo mě, že na burze bylo málo andulek a všechny byly hned udávány u výkupáků. Výkupák pak bral přenosku a aby andulky okem přejel kolik jich tam vlastně má zahrkal s přenoskou jako s mokrým zrním a jelo se dál. Dost smutný konec chovatelské práce. Nebo ti dotyční s tím práci nemají? Asi ne když to můžou za pade vyhodit. Za padesát nemáte dnes ani krabici slušnýho kafe.
anonymní (neregistrovaný) 14.07.2009, 15:24:09 xxx.xxx.175.250
Buďte rádi,že máte výkupáky,nebýt jich tak by mě opravdu zajímalo co by se dělalo s těma všema ptákama.Jinak žaky a konžáky jsem na burze viděl,kvalita slušná ale zájem nebyl žádný.
anonymní (neregistrovaný) 14.07.2009, 16:26:57 xxx.xxx.75.102
Sice nejsem chovatel, a proti výkupu ptáků tedy nemůžu nic namítat, ale slušné zacházení s jakýmikoliv zvířaty by mělo být standardem. A je jedno, jestli někdo nakoupil andulky za 50.-Kč kus. Kdyby tam byl kakadu, nebo ara, tak by s nimi taky třásl??? Asi ne...
Jinak papoušci šedí i konžští tam byli a byli pěkní, jestli je někdo koupil to nevím, všimla jsem si taky jen těch dvou, které nesl jeden pán v kleci- a fakt nevím jestli koupil, nebo prodával.
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 14.07.2009, 16:35:49 xxx.xxx.151.22
já byl na burze v přerově jen jednou a to v loni, jelikož bydlím kousek od týníště od mala jsem jezdil na burzu tam, minulý rok jsem navštívil přerov a jen jsem žasnul jak provedení, tak výběr tak i rozmanitost druhů o proti týníšti mnohokrát lepší
Marty
Marty (521 příspěvků) 14.07.2009, 18:14:03 xxx.xxx.249.60
Burzy jsem se také zúčastnil a myslím, že docela slušné. Všude plno mladých penantů, což jsem předpokládal. Z větších papoušků jsem viděl několik kakduu růžových, plno sengalců a o něco méně amazonků a amazoňanů (kubánský, modročelý, venezuelský). Docela mě zaujala pětiletá samička papouška konžského, myslím, že to byl poddruh fantiensis. Hýřila barvami a prostě mi hned padla do oka. Prodával ji známý slovenský veterinář (možná i proto byla v takové kondici). Také bylo dost mladých alexandrů velkých. Nakonec jsem si všiml jedné ary maniláty, popovídal s chovatelem aymar citronových, obešel stánky a jelo se domů. Nejel jsem nic prodávat, a tak jsem si burzu docela užil.
Marty
Marty (521 příspěvků) 14.07.2009, 19:32:40 xxx.xxx.249.60
Dobrý den, citronci byli z jednoho hnízda (1,1) a myslím, že to byl letošní odchov. Pán je nabízel za 1500 Kč/kus. Byl to slovenský chovatel. Říkal, že je chová v klecích asi 1 m dlouhých ve vnitřních prostorách. V patrové přenosce měl i aymary pruhované a myslím, že chová i aymary šedoprsé.
sunflowersman (neregistrovaný) 14.07.2009, 21:27:31 xxx.xxx.175.196
Čau Martine.Nevíš zda tam byly pyrury perlata perlata, nebo hypoxantha? A popřípadě jaká byla kvalita těchto ptáků a cena. děkuji
Marty (neregistrovaný) 14.07.2009, 21:43:37 xxx.xxx.249.60
Ahoj, pyrur jsem si ani moc nevšiml, snad jsem zahlédl lepidy, ale jiné nevím, perlat bych si určitě všiml. Opravdu nevím. Možná ti řekne jiný, kdo byl vnímavější než já.
Orina (neregistrovaný) 14.07.2009, 23:35:39 xxx.xxx.98.234
Pro Luboše. Tak jsem se zbláznila a přivezla jsem si rákosáky. Nemohu se na ně vynadívat. Je to nádhera. Jen jsem zvědavá jak to budu snima umět a vše zvládat, když jsem orientovaná na papoušky. Je to úplně něco jiného. Ty kávové lžičičky jídla a všechno takové titěrné. Klec mají l50x100 výška 150. Tak snad jim to na lítání bude stačit. Jen koupelničku mají plastovou jako pro andulky. Vody tam mají míň, aby se neutopili - trpaslíci.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.