Aktuálně: 4 831 inzerátů175 461 diskuzních příspěvků17 764 uživatelů

ROZELA PENNANTOVA

Marty (neregistrovaný) 27.08.2009, 10:46:09 xxx.xxx.249.60
Pletete tady jabka a hrušky. Jak můžete srovnávat rosely s žakama? Dejte tam zpěváky nebo jiné papoušky tohoto rodu a budete mít klid. Když chcete chovat robustní ptáky, postavte jim odpovídající voliéry.
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 27.08.2009, 11:34:51 xxx.xxx.151.22
přesně tak tam je ta kvalita úplně jiná taky si chovatel může říct víc, než za ty mrňouse s klícek, já bych chtěl také ary, ale prostě to nejde, nejsem schopný jim zajistit tak velkou voliéru a to platí o všem živém
PAPAGAJA
PAPAGAJA (49 příspěvků) 27.08.2009, 12:21:12 xxx.xxx.97.16
Chov a odchov

Rozely penant se stávají pohlavně dospělými poměrně brzy a to už ve věku jednoho roku. Možná i tento fakt k nim láká mnoho začínajících chovatelů, kteří touží mít větší nenáročné papoušky, od kterých by se brzy dočkali odchovu. Většina jim podobných papoušků, jako jsou barnardi a další, hnízdí až ve věku tří let. I já sám jsem po nich toužil a jedním z mnoha lákadel pro mě byl právě brzký odchov. Bohužel tito papoušci nikdy nemohli být obyvateli mých voliér, neboť mi pro ně připadly malé a nechtěl jsem je v nich trápit. Rozely penant jsou jako všechny rozely velmi otužilé a lze je proto v našich podmínkách chovat celoročně ve venkovních prostorech.
O rozměrech voliéry vhodné pro penanty by se také dala vést polemika. Různé literární zdroje udávají doporučované rozměry voliér v rozpětí od 5 do 2 m. Praktické chovatelské zkušenosti vypovídají o tom, že lze tyto papoušky chovat i ve voliérách menších rozměrů ( kolem 2 m). Nicméně já se přikláním k chovu ve voliérách větších rozměrů už vzhledem ke skutečnosti, že jsou penanti velmi dobří letci a teprve ve velké voliéře vyniknou v celé své kráse. Na návštěvě u chovatele pana Hájka mne překvapil chov páru rozel penant v dvoumetrové voliéře. Na můj dotaz směřovaný k rozelám chovaných dle mého mínění malé voliéře se mi dostalo odpovědi, že v ní hnízdí mnohem lépe, než ve voliéře třímetrové, ve které byli umístěni dříve. Tato zkušenost jen potvrzuje fakt, že každý pár, každý papoušek je individualita a proto se můžou jeho nároky lišit od papoušků stejného druhu, nebo také od informací, publikovaných v různé odborné chovatelské literatuře.
Marty (neregistrovaný) 28.08.2009, 11:04:41 xxx.xxx.249.60
Tento článek na amadina-g... jsem také četl. Nechápu, co jsi tím chtěl vyjádřit? Že literatura udává rozměry od 2 m, anebo že s tím chovatel nesouhlasí?? Tímto úryvkem jsme si vůbec nepomohli. Je to na každém, kolik svým ptákům dopřeje. Ale přesto říkám, že malé rozměry neupřednostňuji. Zvlášť u tohoto typu papouška.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.