Aktuálně: 4 928 inzerátů174 522 diskuzních příspěvků17 753 uživatelů

pyrura

anonymní (neregistrovaný) 25.08.2009, 20:34:41 xxx.xxx.174.103
Dobrý den,moc se nám zalíbily pyrury(obzvlášť pyrura rudoramenný) a chtěli bychom svůj chov rozšířit o tento druh.Máte s nimi někdo zkušenosti(povaha,podmínky chovu,hlasový projev... případně jak se liší oproti ostatním pyrurám?)Informace na netu o tomto druhu jsou téměř nulové.A jaká je cena asi letošních odchovů?Děkuji
Orina (neregistrovaný) 25.08.2009, 22:02:57 xxx.xxx.75.19
Já jsem investovala do své zvědavosti pět stovek do knížky, právě teď. Ještě to nemám přečtené. Je to Vašíček -Jihoameričtí papoušci. Jestli už někdo přečetl může vás informovat a nebo chovatel. A nebo koupit knížku.
cone
cone (1412 příspěvků) 26.08.2009, 13:09:36 xxx.xxx.208.5
Neberete odpověď Oriny jako plnohodnotnou, tak vám ji trochu doplním. Samozřejmě knížka a články v časopisech jsou to primární, zároveň tak i kontakt a návštěva chovatele, který je ve svém chovu má. Viděl jsem na Bazos.cz nabídku ručně dokrmeného jedince, zkuste zjistit odkud ho dotyčný pořídil. Osobně pyrury již nemám, měl jsem pouze modrobradé / cruentata /, ale v případě zájmu bych kontaktoval manž. Blažkovy v Tišnově, kteří se na pyrury specializovali.
Dle mého skromného názoru vám nezbývá nic jiného než vlastní píle k realizacivytyčenémého cíle.
Orina (neregistrovaný) 26.08.2009, 14:51:50 xxx.xxx.103.46
Pro 174.103 Pokud sháníte fundované odpovědi a ani nevíte že existuje knížka o pyrurách kde se můžete dočíst ledacos zajímavého, tak pardon. U mě je na prvním místě seznámení se s literaturou, pak chci vidět papouška jak opravdu vypadá a nakonec kontaktuju chovatele o specielní rady. Když to uděláte opačně a chce jenom rady, tak vám může někdo dát rady zavádějící, protože každý má k chovu jiný přístup a nebo rady neúplné protože vyčerpávající odpovědi na některé otázky jsou na celý den.A to nepíšu z legrace ,to je z vlastní zkušenosti, kdy zájemce o papouška u mě dokáže strávit dotazama od 10 hodin dopoledne až do 8 hodin večer. Kdyby si napřed něco přečetl tak by se ptal buď konkrétně a nebo by některé informace dávno věděl.
Obrázek
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 26.08.2009, 20:39:00 xxx.xxx.151.22
pyrurové ti běžní mají stejné nároky na teplotu, krmení, chovné zařízení, myslím že nemají nějakou zvláštnost oproti jiným druhům, hnědouší, zelenolící atd.. ale třeba se pletu, vámi zmiňovaný druh jsem nikdy nechoval a znám ho jen z literatuty
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 26.08.2009, 20:48:59 xxx.xxx.55.18
Snad Vám někdo odpoví, také by mě odpověď zajímala, protože se o pyrury také začínám zajímat. A budete se divit, ale hodlám si koupit knížku:-). Co se týče diskuzí, přijde mi, že jsou většinou o ujasnění určitých problémů a ve většině případech o konkrétních otázkách, stručných. Vy tady ale chcete odpověď tak širokou, že pochybuju, že Vám někdo odpoví tak, aby Vás uspokojil..to by bylo na knihu nebo na web. Sám se trošku podivuji nad Vaší agresivitou, zvlášť když Orinu znáte zřejmě jen z diskuzí. Sám hledám info kde můžu a když neseženu, skončím u časopisů a u knih..o pyrurách je toho opravdu málo, stejný problém jsem měl např. s papoušíčkama. Ze zatím získaných informací se jediným problémem pro rozšíření pyrur v chovech jeví nutnost přezimovat v plusových teplotách, což pro chovatele zvyklé většinou na austrálii může být problém.. Jelikož jsem Vám také moc nepomohl, těším se na rozčílenou odpověď.
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 26.08.2009, 20:51:30 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Letos jsem zaznamenal dvě nabídky tohoto papouška. Ovšem to byli sólisté, ne v páru. Ceny nebyly uvedeny. Zkušenější chovatel pyrurů mě zdělil, že cena se pohybuje od 2500 až 5000Kč výše. Cena bude nejspíše velmi pohyblivá, jelikož je zde chován vzácněji,než ostatní běžnější pyrury. Taky bych doporučil pana Blažka, který Vám může sehnat tyto papoušky ze zahraničí. Nejtypičtějším znakem chovu tohoto papouška je především opravdu pestré krmení ovocem a zeleninou. Samozřejmostí je taky zimování v teple. Hodně štěstí při poptávce. Mirek
Roman Jinšík (neregistrovaný) 26.08.2009, 22:40:33 xxx.xxx.174.103
pro sunflowersman: Děkuju za odpověď a můžu Vás požádat o kontakt na uvedeného pana Blažka ? Prosím na mail roman0.07@seznam.cz
Děkuju
Roman Jinšík (neregistrovaný) 27.08.2009, 09:10:36 xxx.xxx.174.103
Dobrý den,
Možná jsem se včera zbytečně moc rozvášnil a tak přidávám pro potěchu nějaké fotky výše zmíněných pyrur ( i pro Orinu :-) bez urážky )
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.