Aktuálně: 4 731 inzerátů176 729 diskuzních příspěvků17 783 uživatelů

Rosela Penant

Havranek (neregistrovaný) 26.08.2009, 09:24:01 xxx.xxx.150.180
Ahoj,
mam roselu 15 let v panelaku v kleci s kazdodenim proletem v obyvaku.Po prestehovani do domku se naskytla moznost mu postavit volieru a premistit ven.Poradite mi jak nejlepe ho aklimatizovat a pripravit tak na venkovni bydleni?
Myslel jsem si ho ted z obyvaku premistit na verandu,kde se topi,ale prece jen je chladneji a na jare ho uz nechat venku ve voliere? Jeste musim napsat,ze je skoro nahy,pravdepodobne z nudy si vyskubal peri na hrudi.
Diky za info,Havranek
Martin (neregistrovaný) 26.08.2009, 10:22:52 xxx.xxx.59.156
já bych už nic neměnil. je zvyklí max. bych postavil pokus možno v bytě větší voliéru a koupil samici. vaše rosela je už stará tak je tu možnost že si nezvykne. fakt nevím.. ať se ale daří!!
anonymní (neregistrovaný) 26.08.2009, 10:58:07 xxx.xxx.62.209
postup "pre zimu snizena teplota a na jare ven" je uplne ok

trosku komplikuje situaci, ze je oskubana. oskubanou rozelu celorocne venku nechat nemuzes. ale trosku teplotu ji snizit muzes, mohlo by ji to presvedcit, aby se nechala zase zarust (pokud se uz neskube dlouho a neposkodila si perove folikuly). takze pokud na ty verande je mirne chladneji nez v obytnych prostorech, stoji to za zkousku. pokud zaroste, tak na jare smele ven.

pokud nezaroste, tak alespon letni pobyt venku ji urcite prospeje. bude mit nove podnety, prostor na prolet, slunce, dest, treba prijde na lepsi myslenky. toho partaka by si taky zaslouzila.
Marty (neregistrovaný) 26.08.2009, 13:24:51 xxx.xxx.249.60
Zkusit to můžete, čerstvý vzduch, slunce a déšt ji určitě udělají dobře. Ale nevím jak se bude chovat v zimě až teplota dosáhne pod bod mrazu. Přece jen byla chována 15 let v teplotě okolo 20°C.
Havranek (neregistrovaný) 26.08.2009, 14:11:07 xxx.xxx.150.180
Diky vsem,
partacku uz kdysi mel,byl z ni dos vyvaleny a letel se ke me schovat na rameno :-d Nebyl to ale dobry napad,do bytu.Strasne rvala hned jak se rozednilo,nedalo se u ni spat,ani kdyz jsem hazel prehoz pres klec.To zas byla porad zaktyta,tenkrat jsem vstaval okolo 10hod. :-d Musela pryc.
Zkusim verandu a pak se uvidi,mozna znovu dojde na partacku.
Lenka (neregistrovaný) 15.10.2009, 11:26:00 xxx.xxx.235.35
Dobrý den,mohl by někdo zkusit odhhadnout zda je to ON či ONA??Předem děkuji Lenka
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 15.10.2009, 12:38:46 xxx.xxx.106.47
no na první pohled mně připadá samec ale zjistíte jak se podle toho chová.
anonymní (neregistrovaný) 15.10.2009, 14:13:04 xxx.xxx.4.226
Taky tipuju samce, má "hranatou" hlavičku.
anonymní (neregistrovaný) 16.10.2009, 11:43:23 xxx.xxx.106.47
jj ale ta mutace podle mně je modrostříbrná mutace ne ? mám také takovou samičku ale na foto spíš samec
anonymní (neregistrovaný) 16.10.2009, 12:08:30 xxx.xxx.235.35
Já jsem si to taky myslela,podle chování to taky zřejmě odpovídá.Už několikrát se snažil ,,nakrmit"mi třeba palec u nohy a dost to zkouší na psa:)Jinak je to neuvěřitelný prevít!Začal trochu štípat,ale řekla bych,že je to puberta:)Musím taky trochu vyvrátit,že se rosely nedají dost dobře ochočit.Já jsem si ho sama dokrmila a řekla bych,že je celkem ochočený.Říká ,,Pepíčku" a krásně zpívá,žádný řev.Mám ho doma v bytě,ale jelikož jsem dost času doma,je neustále puštěný.Co se týká mutace,se v tom moc nevyznám.Děkuji všem za odpovědi.
anonymní (neregistrovaný) 31.10.2009, 11:23:23 xxx.xxx.144.219
Dobrý den,
mám dotaz ohledně určení pohlaví u penantů. Můj známý (chovatel papoušků) mi říkal, že penant, kterého mám je pravděpodobně samice, ale nějak se mi to nezdá. Zpívá, křičí, vydává x různých zvuků a já mám za to, že to dělá jen samec. Takže nevím...Další dotaz je k hnízdění. Dotyčný papagáj má totiž jen jednu nohu. U samce tedy páření nepřichází v úvahu, ale u samice nevím jestli by to bylo "technicky" možné...(osobně si myslím, že spíš ne). Papoušky chovám několik let a tuto samici se mi v létě podařilo chytit. Nevím, komu uletěla ani jak o nohu přišla, jen by mě zajímalo, jestli jí koupit parťáka (pokud to tedy je samice) nebo ji mít jen "na dívání". Papoušek je to krásný, škoda toho postižení :-( Děkuji za odpovědi.
michal (neregistrovaný) 12.11.2009, 11:40:58 xxx.xxx.61.65
mám roselu penantovou a poslední dobou se chová divně skoro nejí nvidává žadné zvuky chodí jen po zemi když už trochu letí tak do něčeho narazí, je to samec a jemu šest let. Mam strach jestli není nějak nemocný. Děkuji za odpověď
Lenka (neregistrovaný) 04.12.2009, 20:10:43 xxx.xxx.235.35
Dobrý den,měla bych dotaz ohledně rozely .Dostala jsem takové tyčinky obalené zrníčkama a jsou tam i kousky oříšků,je to psané pro korely.Nedočetla jsem se zda rozela oříšky také může.Děkuji za odpověď.
anonymní (neregistrovaný) 09.12.2009, 16:00:33 xxx.xxx.235.78
to je stoprocentni samec a vzpada to na straku nebo pastel
bylova (neregistrovaný) 18.12.2009, 10:59:45 xxx.xxx.28.253
Prosim pomocnu radu od vas : mame rozelu a litala po byte dite ji chitel za otsas a vytrhnul je nevite vyroste jemu novy a nic jemu nestane nebo zamze?
Lenka (neregistrovaný) 22.12.2009, 16:50:53 xxx.xxx.235.35
jojo,vyroste.Ten můj nepoučitelný rozelák se již dvakrát srazil s pejskem (je to hroznej provokatér) a že peří lítalo,dnes má všechny peříčka tam kde mají být:)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.