Aktuálně: 5 014 inzerátů173 859 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Alexandr velký

Michaela (neregistrovaný) 11.08.2007, 19:17:48 xxx.xxx.103.130
Dobrý den. Pořídili jsme si do rodiny mazlíčka, Alexandra velkého. Prošla jsem celou diskusi, ale o Alexandrovi velkém nemohu nic najít.
Prosím o Vaše názory a zkušennosti, jsem úplná začátečnice.
Zatím jsme ve stadiu ochočování, krmíme z ruky, na papouška mluvíme. Dokáže se tento papoušek naučit mluvit?
Za všechny příspěvky předem moc děkuji. Michaela
dr.pavel (neregistrovaný) 12.08.2007, 19:47:30 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Též mám Alexandra velkého a je to velice zajímavý papoušek.Velice záleží na tom jestli je ručně dokrmený ne bo z voliery.Já jsem si koupil z voliery aje sním docela problém.Do týdne se oškubal a ochočování trvá dvojnásobně dlouho.Všecho jsme překonali a teď už začíná mluvit,ale lépe napodobuje zvuky.K nerozeznání štěká neboť máme i štěně.Pískací hračky,ale říká své jméno.Docela žárlí na psa,ale jinak je perfektní.Jestli mohu poradit tak vynikající je kniha Proč můj papoušek.Tam je hodně užitečných rad.Pokusím se přiložit foto,ale nevím jak to dopadne.
Obrázek
Marie (neregistrovaný) 12.08.2007, 22:02:00 xxx.xxx.48.224
Podívajte se str.www.milanbartl.cz v knize návštěv je krásný videoklip ze slovenckým alexandrem velkým má jnéno Fico
Obrázek
Michaela (neregistrovaný) 14.08.2007, 12:11:58 xxx.xxx.103.130
Dobrý den. Velmi děkuji za odezvu a za krásné fotečky dr.pavla.
Náš Alexandr je ručně dokrmený, aspoň nám to řekli ve zverimexu. Koupě byla neplánovaná, ale manžel po papouškovi toužil velmi dlouho a hlavně jsme měkké povahy a ve zverimexu, když jsme viděly ty hrozné podmínky a ten kukuč, tak nebyla jiná volba:-). Jsme nezkušení, ale učíme se rychle:-).
Klec, kterou nám ve zverimexu prodali, byla nanic, hned jsme z netu objednali pořádnou, pro velké papoušky, síla drátu 4mm, to snad nezdolá.
Nechá se krmit z ruky, drbat na zobáčku, nebojí se (my zatím jo:-)), tak snad je opravdu ručně dokrmená. Zatím ji nepouštíme (máme ji týden), ale ochočujeme. Včera se začala (říkáme jí Eliška) nahlas chechtat a pak mňoukala...
Děkuji za radu ohledně knihy, hned si ji jdu objednat.
Když budete mít chvilku, napište něco o svém Alexandrovi. Děkuji Michaela
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 14.08.2007, 13:03:56 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Podle všeho bude váš Alex opravdu ručně dokrmený a určitě vám bude dělat radost.Alexandři jsou dřevorubci,dopřejte mu dostatek větví a on bude spokojený a nebude štípat jiné věci.Já mu dávám větve všech ovocných stromů,černý bez se kterým si dá opravdu práci a rozštípne ho na čtyři kousky.Bez obav zvládne větev silnou jako palec.S velkou radostí likviduje všechny hračky,ale od toho je tam má.
Pojmenovali jste ho jako holku,ale u Alexandrů se dá pohlaví poznat až ve dvou letech.Našemu Alexovi je 1,5 roku.Teprve teď se začíná vybarvovat a asi to bude kluk.Z krmení mu dávám směs pro velké papoušky a veškeré ovoce a zeleninu,která se pěstuje v Čechách.Pozor na avokádo je pro papoušky zakázané.Náš Alex miluje hroznové víno.Za kuličku vína vymění všechno.Samozřejmě všeho s mírou.Jestli vás bude ještě něco zajímat a budu to vědět určitě se podělím.S pozdravem P.D.
Michaela (neregistrovaný) 15.08.2007, 08:50:11 xxx.xxx.103.130
Dobrý den. Moc děkuji za rady. Eliška (Elišák:-)), se stále postupně ochočuje. Právě šťastně likviduje novou hračku, utrhla zvoneček, shodila houpačku a radostně si při tom vyská.
Ráno nepotřebuji budík,Eliška nám spolehlivě oznámí, že je čas, jít za ní do obýváku....Poradíte nám prosím, kdy můžeme nechat Elišku proletět po obýváku? Musí se nejdřív úplně ochočit? Mám výčitky, i když má velkou klec, že si nemůže zařádit venku.
Přeji hezký den, Michaela.
Marie (neregistrovaný) 16.08.2007, 13:43:23 xxx.xxx.48.224
Pokud vám jde na ruku není problém ji vypustit.Pozor na okna a zrcadla.Udělejte ji strom kde může přistávat a hrát si.
Mirek (neregistrovaný) 24.03.2008, 00:04:18 xxx.xxx.144.62
Zdravím všechny alexandry,my máme axíka týden,už ho pouštíme z klece,je ručně dokrmovaný,ale na nás je hodný jen když vydí piškotky,ale jak se usadí,a začne odpočívat,ať na nebo v kleci,tak s náma nechce nic mít společnýho,a štípe jako ďas! Myslíte že ho to přejde?
Obrázek
daniela (neregistrovaný) 03.04.2008, 12:00:51 xxx.xxx.59.41
zdravim,ja mam lexika 3 dny ,a nemame problem ,už si zvykl ,ma velikou volieru,miluje piskoty a hlavne pomeranč a golden jablka,a moc rad lita ,uz mu to jde skvele,před spanim rad poslouchá čechomor,a strašne řve když slyší tect vodu,doporučuji testy DNA za 500kč at jste si jisti pohlavim,mejte se a hodne uspěchů při vychově,Daniela
Obrázek
Lucka (neregistrovaný) 04.04.2008, 17:45:31 xxx.xxx.40.70
Dobrý den chtěla bych reagovat na problém pana mirka s jeho alexandrem Axíčkem.My máme doma od těch samých lidí od kterých máte vy axíčka našeho čárlího alexandra malého.Máme ho doma asi tři týdny a dělá nám to samé na ruku přiletí když na něho zavolám ale musíme mít v ruce piškutek nejdříve to bylo zlatíčko nechal se hladit skoro všude i pod krídli ale ted když k němu jdu když je puštěný tak ulítne podle nich se bojí že půjde do klece on je v kleci hodně nerad a když je v kleci tak kouše až to bolí.Možná si ted bude o mne hodně lidí myslet hodně špatné věci a jak jsem zlá ale muselo to být čárlí mě jednou kousl když jsem mu šla měnit vodu tak bolestivě že jsem to nevydržela a uletěl mi prst a dostal po zobáku pak to zkusil znovu a dostal znovu a k tomu vynadáno a od tý doby už jen vyhrožuje zobáčkem ale nic neudělá a piškot dostane jen když přiletí na ruku nebo se nechá hladit jinak ne.Takže už asi pochopil že to půjde jedině takhle přísně.A jeden pán mi psal že to jak se chovají je prý jen odezva toho jak byl dokrmován takže asi chyba bude u těch lidí ale nám to nevadí čárlí je ještě malej a on se to odnaučí ty rozcapenosti z piškotů.A jestli vás kousne tak že to hodně bolí a opakuje to tak mu hlavně neuhýbejte at nevidi že vás to bolí jinak se mu to zalíbí a bude to dělat pořád.Jestli bude chtít víc poradit ne tak drasticky což asi jinak nepůjde když bude útočit tak my napište na e-mail můžeme to prodyskutovat třeba na skypu nebo icq nebo mailu.Ta paní co tu píše že má hodného alexandra tak ta pozná co nevidět jaky umějí být oni prostě jen zkoušejí co si mohou dovolit a jestli se jich bude bát.No ale nebudu brát někomu iluze o mazlivém a poslušném alexandrovi takový jsou jen ti co měli přísnost a zároven lásku.Tak kdyžtak aspon chovu zdar
teddy
teddy (5 příspěvků) 18.05.2008, 20:51:40 xxx.xxx.44.165
ahojky souhlasím lucko -ikdyž mám alexandra malého -charlse jen 2,5měsíce dokrmovala jsem si ho od 4 týdnů tak můžu říct je to miláček ale někdy je na "facku" :) hodně zkouší co vydržím a někdy se taky nevyhnu tomu že dostane tvrdě vynadáno nebo ho odstrčim a platí na něj fouknutí ++ vysvětlování a au :)) je to tvrdá palice:) miluju ho a je pěkně rozmazlenej za tu krátkou chvíli ale někdy fakt potřebuje tvrdší přístup aby se určily mantinely mám ho totiž volně v krámě i doma jen přes noc ve voliéře(mám chovatelské potřeby) jinak je to zlatáčko a hroznej šikulda a hračička už zkouší i něco opakovat tak si držíme palce:)) přeju všem hodně úspěchů s Vašimi miláčky:) přikládám fotečku
Obrázek
teddy
teddy (5 příspěvků) 18.05.2008, 20:54:09 xxx.xxx.44.165
a nesmí se hlavně vidět v lesklym povrchu natož že by bylo někde zrcadlo -- to je jak na drogách a úplně mě ignoruje a je na mě hnusnej takže se odstranily tyto záludnosti hned v počátku:)))))
Aky (neregistrovaný) 01.06.2008, 21:29:56 xxx.xxx.140.112
Ahoj všem,,musím se přidat mám také alexandra i on na mne zautočil,,ale nikdy jsem ho nebacila,,zařvala jsem ,,ale opravdu hnusně,on se znovu snažil mi jí dát,tak jsem řvala ještě víc a foukla na něj,odletěl,tak jsem si hnedka pro něj šla a ejhle už to neudělal.Jde opravdu o to že se snaží být ten kápo.Myslím si že opravdu stačí intonace hlasu,poznají kdy je zle a co nesmí,,když ho pustím,jde něco ničit stačí zařvat a on toho nechá.Mluvení,,věřte že mluvit bude,muj umí 12 slov a 5 zvuků
Obrázek
Tonaš (neregistrovaný) 08.03.2017, 19:57:40 xxx.xxx.8.174

Dobry den chci se zeptat chci si poridit Alexandraka velikeho slysel jsem ze delaji velky bordel kdyz se mu clovek nevenuje a ze se ani v noci nevyspim ze cele noci rvou tak chci nejake rady od vas.. dekuji moc 

Anonymní (neregistrovaný) 12.03.2017, 19:10:21 xxx.xxx.172.199
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 11.08.2007, 19:17:48

Alexander velký je skvelý papoušek, naučí sa rozprávať, napodobňovať rozne zvuky, ale je to velký drevožrút. Mám pár a radi ničia drevo.

Kiki. L (neregistrovaný) 29.05.2017, 13:51:16 xxx.xxx.170.246
Dobrý den, budeme si kupovat Alexandra bud velkého nebo malého. Co je lepší když jsme začátečníci a hlavně bydlíme paneláku :-) děkuji za rady. A ják cenové se pohybují?
Anonymní (neregistrovaný) 30.05.2017, 20:10:25 xxx.xxx.197.191
Kiki. L: Dobrý den, budeme si kupovat Alexandra bud velkého nebo malého. Co je lepší když jsme začátečníci a hlavně bydlíme paneláku :-) děkuji za rady. A ják cenové se pohybují?

No tak alexander malý je menší, naučí sa velmi pekne rozprávať, opakovať hociaké zvuky a pod. 

Alexander velký je zasa už taký väčší, tiež sa naučí rozprávať, ale alexander malý sa naučí viacej.

Potom ak chcete na rozprávanie tak je lepší samček.

Cena:

Alexander malý - prírodne sfarbený (zelený) 700 - 1000kč, mutácie sú drahšie

Alexander velký - 2000 - 4000 kč

 

Ohladne kŕmenia:  Krmivo kúpite v hociakeom zverimexe, pre stredné papagáje, proste slnečnica (černá, žíhaná), ovos, kardi, proso (žlté, zelené, červené), a iné zrniny. Ovocie, zelenina - môžu skoro všetky druhy, len nesmú AVOKÁDO - je pre nich smrtelne jedovaté!!, občas nejaký oriešok, piškót, nemôžu ani kofeín a alkohol.

Alexander malý je viacej urevaný ako alexander velký, ale zasa alexander velký je hrozný "drevorubač", on obhryzie všetko drevo, drebené bidielka  a paličky, proste všetko z dreva čo sa dá. :D

Písané to je z mojich skúseností, keďže chovám papagáje.

Bubu3 (neregistrovaný) 02.06.2017, 16:51:10 xxx.xxx.120.204

Já mám velké, malé a čínské alexandry. Bohužel ve voliéře, ochočenou ručně dokrmenou máme jen aru araraunu. Nic méně chci jen něco k tomu řevu. Nevím jak se chová ochočený alexandr, ale co vidím ve voliérách tak nejmíň kříčí - kuňká malý, pak velký já jim říkám ťuhýci, jako kdyby říkali ťuhýťuhý, no a nakonec čínský, za prvé silní dřevorubci a křik né často, ale pronikavý. U velkýho jsem nepostřehl, že by nějak obvzláště okusovali, oproti čínským. Papouška si vyberte hlavně takového, jaký se vám líbí, ať malý nebo velký. Jen upozorňuji (z praxí ary) na dlouhý osac alex.velký, při otáčení můžou něco shodit. A doporučuji koupit knihu "výživa papoušků", která mi velmi pomohla.

Anonymní (neregistrovaný) 02.06.2017, 19:17:40 xxx.xxx.177.22

Súhlasím, tiež chovám papagáje, aj alexandre, čínskych nemám ale mám velkých ty nejak extra ani nerevú ale velmi radi okusujú všetko čo sa dá, alexi malí neokusujú, tý viacej revú.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.