Aktuálně: 4 807 inzerátů176 276 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Ako odchovat husy?

Michal (neregistrovaný) 29.09.2009, 09:54:38 xxx.xxx.113.36
Ahojte. Na konci jary som si kupil 4 trojtyzdnove brojlerove husata. Cely cas mali moznost sa len past a rano a vecer som im daval srot 1:1:1 jacmen, psenica a kukurica rozmychany s vodou. Husky su uz pekne velike ale potrebovali by este vykrmit. Sused mi vravy ze ich musim krmit trachtarom inak z nich nic nebude. Mne sa to zda byt prilis barbarske aj ked mi je jeasne ze to je najlahsi sposob ako ich vykrmit. Rozmysalal som zeby som ich zavrel do malej ohradky a namiesto pastvy dostavali len srot s vedsim obsahom kukurice. Myslite zeby to stacilo? ako to robite vy? Dakujem za akekolvek produktivne rady.
J.M. (neregistrovaný) 02.10.2009, 23:04:37 xxx.xxx.105.3
No, dříve se husa dokrmovala tak zvanými slejškam v posaděi. Byly to šišky buď ze šrotu na plotně pečené ( ty byly tvrdé, suché, ostré a musely se napřed namočit do vody, než se do husy nacpaly). Nebo to byly měkké šišky z brambor a šrotu uvařené ve vodě, to bylo cpaní husám šetrnější, a ty měkké šišky se nemusely někdy ani namáčet.
Přesné receptůry těch šišek si nepamatuji, musel byste se zeptat starých hospodyň.
Posada byla taková bedýnka na čtyřech nožkách jen tak velká, že se v ní husa nemohla otočit. V předním díle byl otvor, že husa mohla prostrčit hlavu a krk ven a mohla se napít vody z hrnku, který stál před posadou. Dno posady bylo trochu klopené dozadu, aby trus odtékal ven. Dopředu se mohlo pod husu nastlat i trochu slámy.
Bylo nebezpečí u přecpané husy, že to její játra nezvládla, a bylo nutné někdy husu narycho zabít, "aby sama bez varování neodešla do věčných lovišť" .
Nevím, co k tomu více říci, husy nechovám.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.