Aktuálně: 4 980 inzerátů174 033 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Andulka - Pomoíc v začátcích.

Zuzana M. (neregistrovaný) 17.10.2009, 19:56:50 xxx.xxx.194.58
Hezký den.

Máme doma modrou andulku, je to kluk ( tedy alespoň myslím ) a říkáme mu Pepík. Je již opravdu hodně starý, jelikož ho máme již přibližně deset až jedenáct let a ujali jsme se ho již jako dospělého, ještě s jednou žlutou ( nejspíše samičkou ), která nám již zemřela.
Žili v dosti malé kleci a dali jsme je mé prababičce do spodního patra našeho domu, ta je vůbec nepouštěla z klece a proto náš pepíček teď není žádný letec, spíše poskakuje, než léta a hlavně se bojí a není ochočený.

Teď na zimu, se ho měl někdo z rodiny ujmout a vzít si ho do svého pokoje, já jsem se toho ujala a rovnou mu koupila novou větší klec ( 28-48-58 ( přibližně )) od firmy Ferplast i s vybavením.
Pepíček ve větší kleci zdá se mi ožil, ale přijde mi teď v té velké kleci nějak samotný a tak nevím, jestli bych mu neměla koupit kamaráda.

Ovšem nevím, jestli to musí být také andulka a co to má být za pohlaví a hlavně, jestli by Pepíčkovi neubližoval/a.

Můžete mi někdo prosím poradit?
anonymní (neregistrovaný) 17.10.2009, 20:04:54 xxx.xxx.244.86
pohlavi u andulek poznate podle ozobi(samičky-hnědé, samečci-modré)kamaráda k němu dát samozřejmě můžete , ale Vaše andulka je dost stara a kdyby jste ji koupila kamarada a ona by pak uhynula taky by se ten kamarat mohl trápit ze us nema kamarada:D:D:Dja bych nechal jednu a pak po pepičkově smrti bych koupil novou..a třeba páru..nebo jiného papoucha....
anonymní (neregistrovaný) 17.10.2009, 20:04:54 xxx.xxx.244.86
pohlavi u andulek poznate podle ozobi(samičky-hnědé, samečci-modré)kamaráda k němu dát samozřejmě můžete , ale Vaše andulka je dost stara a kdyby jste ji koupila kamarada a ona by pak uhynula taky by se ten kamarat mohl trápit ze us nema kamarada:D:D:Dja bych nechal jednu a pak po pepičkově smrti bych koupil novou..a třeba páru..nebo jiného papoucha....
Zuzana M. (neregistrovaný) 18.10.2009, 11:00:57 xxx.xxx.137.143
Já vím jak se pozná pohlaví u andulky a řekla bych, že Pepíček je kluk.
Jen nevím ja s tím kamarádem.
Snažím se Pepíčka ochočit, ale to je dosti těžké v jeho přibližně 12 ( možná i více ) letech, kdy ho nikdo dobře neochočil.
Když si v pokojíčku třeba zpívám, nebo povídám se svou fenkou, či s pepíčkem tak si do toho začne štěbetat, což mi přijde jako dobrá známka toho, že se snad cítí vcelku dobře, ale jakmile mu strčím ruku do klece (jen ji tam mám, nic s ní nedělám ) tak počne skákat po bydýlkách a bojí se, že ho chci chytit, nebo mu ublížit.
Tak nevím no... myslela jsem, že kdyby měl kamaráda, kterého bych ochočila nechal by na sebe také Pepíček sáhnout, ale nevím.
anonymní (neregistrovaný) 18.10.2009, 12:15:59 xxx.xxx.174.103
Asi tě zklamu, ale 11-letou andulku už asi neochočíš.Kamaráda mu pořídit můžeš,ani na pohlaví nezáleží(klidně spolu mohou být dva kluci a neperou se)ale pokud je Pepíček plachý, nová andulka to od něj okouká a bude nejspíš plachá taky.
Zuzana M. (neregistrovaný) 18.10.2009, 15:15:52 xxx.xxx.68.42
Tak já nevím no.
Když jsem již vrazila tolik peněz do klece, která je minimálně na dvě andulky, tak se mi tam nechce nechávat Pepíka samotného, ale zase nechci, aby ta nová byla stejně neochočená.
Zuzana M. (neregistrovaný) 18.10.2009, 17:12:08 xxx.xxx.68.42
Prosím o vaše názory, potřebuji se nějak rozhodnout.
Zuzana M. (neregistrovaný) 18.10.2009, 18:31:14 xxx.xxx.194.58
Snažím se pepíčka ochočit.

Dávám mu co chvíli pomalu ruku do klece, nastavuji mu prst a rukou moc nehýbu aby se nebál, že ho chci chytit.

Již neskáče po bydýlkách jenom třeba odskočí na stěnu klece a poté se zase vrátí na bydýlko, asi to není žádný pokrok, ale možná jsem na dobré cestě.
anonymní (neregistrovaný) 18.10.2009, 18:37:38 xxx.xxx.174.103
Můžete mu na dlani nabídnout nějakou andulčí pochoutku - třeba klas senegalu.Držím palce,třeba se zadaří :-)
Zuzana M. (neregistrovaný) 18.10.2009, 18:57:33 xxx.xxx.194.58
Něco takového momentálně doma nemám.
Mohu vám se mposkytnut několik fotografií klece i pepíčka, abyste věděli, jak teď bydlí.
Chtěla bych ho i pouštět ven, ale bojí se a sám by asi nevlezl zpět do klece.
Proto bych ho musela nejspíše odchytit a do klece vrátit, jenže to by v něm vyvolalo nedůvěru ve mne.
Zuzana M. (neregistrovaný) 18.10.2009, 19:10:15 xxx.xxx.194.58
Zde vám přidávám nějaé ty fotografie Pepíčkovy klece.
Obrázek
Zuzana M. (neregistrovaný) 18.10.2009, 19:12:33 xxx.xxx.194.58
A zde je jště Pepíček jak jí.
Přijde mi vcelku zvláštní, že skočí k mističce často když přijdu a povídám si s ním, nejspíše to nemá žádnou spojitost, ale již to několikráte udělal.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 18.10.2009, 22:33:10 xxx.xxx.233.130
no ta klece není zase tak obrovská jak se mi zdálo z vašeho psaní. áte fotografie té staré klece??
anonymní (neregistrovaný) 18.10.2009, 22:43:39 xxx.xxx.194.58
To bohužel nemám, ale byla asi tak jednou tak nízká a přibližně o 10 centimetrů užší.
Orina (neregistrovaný) 19.10.2009, 07:44:35 xxx.xxx.126.101
Představa rozměrů klece, bývá u mnoha lidí, kteří drží doma papoušky, dost zkreslená. Napřed se podívejte k nějakým dobrým chovatelům, abysi všichni začátečníci uměli představit jakou klec pro své svěřence koupit. To co se prodává v obchodech je většinou nevyhovující. Většina začátečníků když konečně sežene klec velkou, tak je zase rozteč drátů vyhovující tak pro orla a menší papoušek buď mezi dráty proleze a nebo se uškrtí. Všelijaké cimbuří a pokroucené dráty jsou jen pro ozdobu, ale praktické využití např. pro mytí a uklízení je pramalé. Přikládám fotku klece délka 70 cm, aby tam andulka nemusela jen poskakovat.
Obrázek
Zuzana M. (neregistrovaný) 19.10.2009, 17:08:14 xxx.xxx.194.58
Děkuji za přednášku o kleci, vím, že má klec není jako nějaká voliéra, ale já potřebuji poradit ohledně problematiky psané na první stránce.
anonymní (neregistrovaný) 19.10.2009, 18:15:34 xxx.xxx.97.213
Jestliže žije andulák tak dlouho sám má svoje zvyky a své teritorium. Nová mladá andulka by ho tyranyzovala. A stejně by musela mít svojí klec, aby nelezla starému samci na jeho území. Někdy si starý samec nezvykne ani na starší samičku.
Zuzana M. (neregistrovaný) 19.10.2009, 18:18:22 xxx.xxx.194.58
Ale on téměř celý život žil ještě s jednou andulkou.

Již jsme s Pepíčkem trošku postoupily, dokonce mi vleze i jednou nohou na prst.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.