Aktuálně: 4 876 inzerátů174 842 diskuzních příspěvků17 757 uživatelů

Krmivo

anonymní (neregistrovaný) 01.12.2009, 22:39:48 xxx.xxx.169.28
Ahoj chci se zeptat co davate vasim papouskum krome slunecnice zkousel jsem davat oves ale ten moc nechteji ani jablka do kterych parkrat kousnou a zbytek nechaji zkazit to same mrkev...Jedine co zerou je slunecnice piskoty buraky... ale to mi neprijde moc zdrave.chcovam penanty a jednoho kralovaka
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 01.12.2009, 22:48:13 xxx.xxx.175.194
Dobrý den. Tak s takovou stravou se zachvíli s vašimi papoušky rozloučíte.Vy takto krmíte celý rok? vy jste nikdy neslyšel o míchání směsí, nebo už namíchaných směsí pro papoušky? Je jasné, že pokud papouškům pořád předkládáte velké množství slunečnice a pokud se na ni naučili, tak berou jenom ji. Je jen otázka času kdy to odnesou játra papouška.
anonymní (neregistrovaný) 02.12.2009, 09:21:57 xxx.xxx.21.32
tak loučit se snimi nemusí přidejte k tomu ještě proso a oves a mate michanou stravu
anonymní (neregistrovaný) 02.12.2009, 09:40:10 xxx.xxx.26.224
Na takovéto stravě údajně přežije pták dva roky !!
Slunečnice je optimální krmit max 10%, ale i to se mi zdá moc, já krmím cca 5%. To že nic jiného nežerou je hloupost, pták si vždy první vezme to co mu chutná nejvíc /tučná semena/, jako poslední až jde třeba na proso, ale hlad ho donutí a vezme si ho taky. Radím okamžitě krmte normálně, jinak jim selžou játra.
Kupte proso, oves a lesknici a krmnou dávku si namíchejte sám
papy
papy (447 příspěvků) 02.12.2009, 11:40:21 xxx.xxx.14.22
Zdravím a chtěl bych říct že Mirek má naprostou pravdu.Kupte to co vám napsal a nymíchejte to.Já jsem si míchal směs sám,ale letos jsem koupil směs pro střední papoušky od pana Dudáka a jsem s ní moc spokojen.Né že by mě to nebavilo míchat,ale vychází to v podstatě stejně finančně a je tam přesné množství daného krmiva.Té slunečnice je tam opracdu tak do 10% a to je to hlavně žíhaná a bílá takže to jsou ještě méně tučnější varianty slunečnic.Na zimu tedy přidám trochu více té žíhané aby nachytali tuk na zimu.Určitě jim tu stravu změnte jinak budou tuční ty ptáci a budou mít čistá vejce.atd.Vemte si kdyby ste jedl jen hamburgry u MC Donald.jak by jste zachvíly dopadl.At se daří
anonymní (neregistrovaný) 02.12.2009, 12:52:11 xxx.xxx.169.28
Dal jsem na vase rady a udelal jim michanici z 80%ovsa a 20%slunecnice samozrejme ze vajecno michanice taky obcas delam ale to spis pres leto...jinak jablka temer nezerou vyzerou jen jadyrka a zbytek nechavaji co jim davate jeste za ovoce?
papy
papy (447 příspěvků) 02.12.2009, 14:14:35 xxx.xxx.14.22
Asi si nás nepochopil,ale oves je taky hodně tučný,takže si jim vůbec nepomohl!!Udělej míchanici kde bude 70%prosa, 10%slunečnice,5% loupaného ovsa,5% kardi,5 %lesknice,5% semence.Takhle vypadá ta moje směs pro papoušky a berou to bez problému i červenokřídlí až do posledního zrnka,a penanti také.Kamarád který krmí pouze ovsem a černou slunečnicí tak měl letos po rozelách,protože voliery má krátké a ještě jim dával tohle.Neodchoval víc než dvě mladé od 12 páru jinak všechny vejce byla čistá.Mě říkal že svým ptákům nedopřávám a že mi ani nesednou atd.Výsledkem bylo že já měl 6 mladých penantů v jednou hnízdě od jednoho páru,bohužel jedno zašlapali hned po vylíhnutí a u druhého jsem si všimnul,ve třech týdnech života že má rozštěp zobáku,tak jsem ho musel utratit,ale jinak už by určitě vydrželo.Vše bylo bez problému a pár chtěl nasednout znova,ale jelikož byl teprve lonský tak jsem je nechtěl strhat.Rozhodně to ještě předělej.Pokud nechceš o ty ptáky rychle přijít tak to změň!!!A takhle to asi vypadalo v průběhu,tak se podiv,proč by jsi měl změnit krmení,aby si se mohl těšit ze zdravého odchovu.At se daří.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 02.12.2009, 14:16:28 xxx.xxx.26.224
To se na mě nezlobte, ale na naše rady jste nedal ... Slunečnice MAXIMÁLNĚ 10%. Základem je vždy proso - u mě tvoří třeba 50% krmné dávky, pak 20% lesknice a 20% ovsa, zbytek je slunečnice, kardi, ostropestřec.
Vámi zmiňovaná vaječná míchanice je něco jiného - ta se dělá jen v době odchovů, zytěžuje organismus a proto není dobré jí krmit když nehnízdí.
Ovoce je na zvyku, zkuste pořád předkládat a oni mu jednou na chuť příjdou. Zkoušel jste nastrouhanou mrkev smíchanou ze strouhankou? Tu přijímají taky rádi.
anonymní (neregistrovaný) 02.12.2009, 14:19:43 xxx.xxx.26.224
papy - fotky nádherný !!
papy
papy (447 příspěvků) 02.12.2009, 14:25:59 xxx.xxx.14.22
díky,ale fotky nejsou nádherný , to ti ptáci :-))
taky sem jim dával a stále denně dávám červenou papriku.berou mi ji přes pletivo z ruky,protože když vidí že jim nesu něco červeného,tak by ,,prorvali ,,pletivo.Dělal jsem to na základě rady od jednoho moc dobrého chovatele,který už není bohužel mezi námi,alespon me neco naučil.Myslím že se ta papriky vyplatila :-)))
sunflowersman (neregistrovaný) 02.12.2009, 14:53:50 xxx.xxx.175.194
Luxusní pták Martine. Nádhera.
anonymní (neregistrovaný) 02.12.2009, 15:07:19 xxx.xxx.169.28
Vsichni pisete o prosu ale budou ho ptaci vubec konzumovta? neni prilis maly pro zaobaky rosel?
Tomáš (neregistrovaný) 02.12.2009, 15:43:36 xxx.xxx.90.180
Martine nádhera! Jeden z nejkrásnějších samců penantů kterého jsem kdy viděl! Tomáš
anonymní (neregistrovaný) 02.12.2009, 15:53:05 xxx.xxx.169.28
Prehledl jsem odpoved dokoupim proso a uvidim zda ho budou kralovaci zrat a posledni dotaz nevadi ze davam piskot temer kazdy den? maji ho hrozne radi uplne blazni kdyz vidi ze ho nesu
papy
papy (447 příspěvků) 02.12.2009, 16:21:36 xxx.xxx.14.22
Ano nevadí ted v zimě ptáci potřebují bílkoviny atd.takže to nevadí.Já osobně dávám dva piškoty na ptáka obden.Při odchovu víc tak podle toho kolik je mladých.Neofemam například dávám pouze piškoty,když mají mladé.Míchanici jen zřídka kdy a naprosto v pohodě.Ten penant je taky pěkný kvůli tomu že je v pětimetrové volieře,se záletem a může jim tam pršet a to taky dělá své.díkytakže docela lítá.:-))
Calta (neregistrovaný) 02.12.2009, 21:14:24 xxx.xxx.180.130
Dobrý večer,Docela se bavím co Vám tady někteří radí.Vaše krmivo je špatné,to je jasné.Ale dávat teď
před zimou 70% prosa a 10% slunečnice,to je naprostá pitomost.Už pan Vašíček psal složení-slunečnice,oves,pšenice,proso v poměru 2-1-1-2Já se míchám sám a to-sluečnice 30%,proso,30%,oves 15%,kardi 10%,lesknice5%,pšenice 5%,kukuřice 5%.Dávat jablka,mrkev,někdy ořechy,piškoty,papriku,atd.Ať se daří.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.