Aktuálně: 4 818 inzerátů175 893 diskuzních příspěvků17 772 uživatelů

kakariki

hanka22
hanka22 (3 příspěvků) 15.02.2010, 10:42:58 xxx.xxx.171.135
Dobrý den. Po smrti senegalečka máme doma moc klid, tak jsme se po domácí poradě rozhodli s tím něco udělat. Chtěla bych si pořídit kakariky čč. A potřebovala bych radu: je lepší pořídit páreček, pokud bych nechtěla nějak množit - jednou, dvakrát by mladé vyvést mohli, ale víc asi ne. Nebo by byli lepší dva jedinci stejného pohlaví - případně jakého? A ještě jak dalece se dají ochočit, kdybych si je vzala vychované rodiči hned po odstavení? Jestli by bylo lepší vzít napřed jednoho a až by se přestal bát tak potom teprve kamaráda? Nejde mi o to, aby mi seděli na rameni nebo něco, spíš jen abych je po puštění nemusela nahánět zpátky do klece a působit jim tím nějaký stres, tak aby si vlezli na ruku.
Děkuju moc za rady.
valisa
valisa (58 příspěvků) 15.02.2010, 11:44:11 xxx.xxx.215.254
ahoj Hanko, ja jsem si poridila kk minuly rok, samecka. Kk jsou obecne hodne zvedavi paousci, takze nebylo prilis tezke ho naucit chodit na ruku pro mlsku, docela brzy zacal reagovat na sve jmeno. Poustim ho kazdy den a kazdy den je sranda ho pozorovat, do klece zpatky jde skoro sam, nemusim ho prilis nahanet. Uci se opravdu docela rychle. V lednu jsme mu poridili samicku aby nebyl sam kdyz jsme v praci a i tak si ke me prijde do kuchyne kdyz neco varim a loudi a loudi nejakou dobrutku. Obcas mi pristane na hlave a hrabe ve vlasech... No je s nim sranda.Myslim, ze pokud nedate parecku podminky pro hnizdeni, tak nezahnizdi, ale kdo vi :)
hanka22
hanka22 (3 příspěvků) 15.02.2010, 11:49:53 xxx.xxx.171.135
Děkuju za odpověď, o to mi taky jde, aby se mi to nějak nekontrolovaně nemnožilo, prý jsou dost plodní:-)Veroniko takže asi bude lepší je vzít postupně? Já právě měla strach, že kdybych vzala oba najednou, že se neochočí. A zase trápit je zavřené v kleci i když není zrovna nejmenší, to se mi taky nechce.
valisa
valisa (58 příspěvků) 15.02.2010, 12:13:47 xxx.xxx.215.254
No, je pravda ze kdyz budou hned spolu, budou se nejspise soustredit sami na sebe. Rozhodne je ale treba je poustet kazdy den se proletet, jsou skveli letci a letani opravdu milujou. Asi bych moc neresila jak je dostat zpatky do klece, tento problem nemame ani u te samicky a to ji mame necely mesic.Vzdycky k nim pristavim malou prenosnou klicku, vlezou si na ni nebo do ni a z ni pak do sve klece.Zkuste si prvne vzit jednoho, uvidite jak vam to pujde, seznamite se s druhem a pak treba poridite kamarada :) Asi bych uprednostnila opacne pohlavi. U nas je to tak, ze ta samicka opakuje nektere veci po sameckovi, ktery je ochoceny, takze treba kouka kdyz si s nim hraju a pomalu se otrkava, treba se casem ochoci i ona, uvidime :)
hanka22
hanka22 (3 příspěvků) 15.02.2010, 12:21:42 xxx.xxx.171.135
Ono mně ani tolik nejde o to je mít jako mazlíky, spíš je pro radost pozorovat, jak si spolu hrajou a tak, jen mi šlo o to, aby si zvykli na ruku, kdyby náhodou byl nějaký problém a musela jsem je chytit nebo něco. ale asi to teda tak udělám, napřed jednoho. Nemáte tip na nějaké chovatele, jsem z Domažlic,takže spíš Plzeňský kraj, abych je chudáky nevlekla přes půl Čech:-)
valisa
valisa (58 příspěvků) 15.02.2010, 13:02:59 xxx.xxx.215.254
ja jsem oba koupila ve zverimexu, toho samecka jsem primo zachranila...mel prerostle drapky i zobak, krmili ho jenom slunecnicema !! jsem ze severu Moravy, zadneho chovatele v okoli Plzenska neznam. kouknete tady na inzeraty, urcite nekoho najdete :)
anonymní (neregistrovaný) 15.02.2010, 13:05:00 xxx.xxx.171.135
tak to se opravdu asi ochočí snadno, když jste ochočila i takového chudinku. Nebo na to máte nějaký fígl:-) tak jdu hledat, navnadila jste mě ještě víc:-)
valisa
valisa (58 příspěvků) 15.02.2010, 13:16:05 xxx.xxx.215.254
nevim teda jestli vsichni, ale ten nas je zrout, miluje jidlo a v podstate od rana do vecera neco ji :) miluje ovoce, slunecnici (ktere ale nesmi hodne),mrkev, jablicka uplne zboznuje. tech slunecnic kk moc nesmi, jsou hodne tucne, takze mu je davame za odmenu - to se naucil hodne rychle :) tak hodne stesti a pak napiste jak jste dopadla :)
anonymní (neregistrovaný) 15.02.2010, 14:01:00 xxx.xxx.171.135
ty fotky jsou naprosto úžasný:-) už se nemůžu dočkat, no tady v okolí toho moc není, kdybych věděla, že se dobře snesou od jednoho pohlaví, tak bych měla tip, ale no těžko říct, jak by se k sobě chovali
valisa
valisa (58 příspěvků) 15.02.2010, 14:42:05 xxx.xxx.215.254
fotky jsou porizene jeste pred tou nehodou se zobackem, ted uz tak hezky neni, ale porad je nas :) Byli jsme ted o vikendu na burze v Prerove, tam bylo kk strasne moc. Verim ze i u vas v okoli jsou nejake ptaci burzy. Nevim jak se snesou dva stejneho pohlavi, nemam zkusenosti, ale pokud spolu budou odmala, nebo treba sourozenci tak si mylsim ze by to melo byt v pohode.
anonymní (neregistrovaný) 15.02.2010, 15:38:07 xxx.xxx.171.135
ono právě tady u nás je to tak trošku zabitý, nevím, jestli v Plzni něco nebývá, ale asi se o tom moc nemluví.ale už mám zamluvený, párek ale z jednoho hnízda, takže zahnízdit je nenechám, a měly by to být straky, no prostě už se nemůžu dočkat. Co jste měli za úraz zobáčku? Ať se vyvaruju podobné situace...Ještě se zeptám, jakpak jsou slyšet? Četla jsem, že to není nic zlého, podobně hlasití jako andulky...
valisa
valisa (58 příspěvků) 15.02.2010, 16:01:00 xxx.xxx.215.254
no ten nas ulicnik totiz rad seda nahoru na dvere a jednou tam tak sedel, koukal dolu do pokoje a ja ho omylem privrela :(:( zobacek si zlomil, hlavicka mu otekla, na jedno ocko nevidel. Byla jsem z toho moc spatna.. Musela jsem ho tak trochu rucne dokrmovat,nebyl schopny se najist sam. Ted mu drtime granule tak si je vzdycky jazykem nejak nabere :) je moc sikovny, nevzdal to a bojoval, tak jsme mu poridili kamaradku :) nevadi ji ze je 'jiny' :)
valisa
valisa (58 příspěvků) 15.02.2010, 16:03:00 xxx.xxx.215.254
no a k te hlucnosti, neda se to nazvat hlucnosti, oni si tak lehce stebetaji pro sebe, zni to jako takove meceni :) kdyz jsou oba hodne rozjareni tak jakoby od radosti zacnou kricet, ale je to spise prijemne, nijak to nevadi. Z hluku urcite strach nemejte :)
anonymní (neregistrovaný) 15.02.2010, 16:09:16 xxx.xxx.171.135
tak to mě mrzí, bohužel taky se nehody stávají, hlavně že je takový šikulka, když už si bere sám.S tím štěbetáním, doufala jsem, že je to tak, jinak by nás manžel asi vyhodil:-D
anonymní (neregistrovaný) 16.02.2010, 15:36:50 xxx.xxx.171.135
Určitě, snad nebudoumoc akční abych je stíhala vyfotit:-) Ještě se zeptám, odčervujete je nějak?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.