Aktuálně: 4 898 inzerátů174 640 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

CHOVATELÉ PROSÍM MOC-poradíte?

anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 12:55:33 xxx.xxx.238.181
Prosím moc je tu nějaký chovatel který ručně dokrmuje? Jsem kupec jednoho takového papouška ale potřebovala by jsem radu. Na co mám prosím nárok? =Jaké info podáváte kupujícímu? Atd.. já nevím ale si připadám jako když pána otravuji když mám nějaký dotaz.. Fotku sice poslal ale stím jak je papušek na okně, Já jsem myslela fotky tipu papání, chování v ruce atd.. nerada by jsem někomu nalítla.Papouškovi je 25dní. A od 20tého dne krmí ručně. Není to pozdě? D=ĚKUJI ZA VAŠE RADY..
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 13:08:36 xxx.xxx.238.181
ještě mě napadlo co by už měl papoušek umět? Aby jsem nedala 500kč a nebylo to stejné jako kdyby jsem koupila ve zverimexu nebo z nějakého chovu, ještě jednou děkuji i za vaše postřehy!!!!Je mi jasné že dokrmování dá hodně práce a času ale jen prostě otom potřebuji něco vědět. Tak se nezlobte že setááákk blbě ptám:o))
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 13:16:04 xxx.xxx.26.224
A o jakýho se jedná papouška, No mě se zdá trošku divný že dokrmuje od 20. dne a prodává ho 25. den ... a vlastně moc nechápu ty lidi kteří prodávají nezkušeným lidem neodstavené ptáky ...
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 13:18:39 xxx.xxx.26.224
a já jako chovatel jsem naopak ráda když se kupující "moc" vyptává, jde vidět že má o ptáka skutečný zájem, takže chovatel určitě neotravujete. Pokud jste chtěla po něm fotku jak ho krmí, mazlí se s ním atd a dal vám tohle tak pozor něco tu nehraje ... Pokud jste chtěla jen "nějakou" fotku tak jste to měla upřesnit.
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 13:18:42 xxx.xxx.238.181
jedná se o andulku. Prý jí je dnes 25 dní. A můžeme si pro ni přijet za týden v neděli. takže vlastně ji bude krmit cca 14dní.
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 13:20:34 xxx.xxx.238.181
JÁ by jsem brala klidně jinou mě to tam opravdu nesedí:O(( Neviděla jsem ani rodiče nic. Jen fotku maličké andulky. Když tady u nás prostě není nikde nikdo kdo dokrmuje chjooooooo:O((
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 13:23:36 xxx.xxx.26.224
Andulka dokrmovaná od 20. dne a ještě nedokrmená až do osamostatnějí a 500 kč??? Nebrat!! Můj názor ...
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 13:25:14 xxx.xxx.26.224
Tak jsem to blbě pochipila, samostatná bude ... pak je cena i adekvátní, krotší by měla určitě být, ale nepočítejte s bůhvíjakou přítelností od začátku, to si jí musíte už vypiplat.
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 13:27:06 xxx.xxx.26.224
Tak si tam zajeďte na nezávaznou návštěvu, uvidíte rodiče, uvidíte jak dokrmuje, pokecáte a máte času si to rozmyslet v klidu, pak si úro ni případně zajedete. Pokud bude nějaká neochovat ze strany chovatel, ruce pryč ...
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 13:31:21 xxx.xxx.238.181
a co by teda měla umět v těch 35dnec? Alespoň vlézt na ruku?? A neznáte nějakého chovatele z ústecka?
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 13:40:23 xxx.xxx.122.149
Tedy vážená paní, pokud k vám chovatel není vstřícný, neprodiskutuje s vámi všechny věci hned v prvním telefonu a pak eventuelně dotazy na které si vzpomenete později, tak bych se s takovým člověkem vůbec nebavila. Co myslíte že vám odpoví až budete potřebovat radu až vysolíte peníze a budete mít andulu doma. Ani vám nezvedne telefon. Andulka žije asi 12 let, po celou dobu se budete trápit s ptákem, který nebude podle vašich představ. Koupi v žádném pádě neuspěchejte. Je lepší o měsíc-dva počkat na jiné mládě u jiného chovatelé než později lomit rukama nad nepodařenou koupí. Být váma poohlídnu se jinde. Chovatelů andulek je spousta a hodně chovatelů dokrmuje. Bohužel sem nemohu dát svůj mail, nechci nikomu přetahovat kupce a zájemce, ale můj přístup k nabídce andulek je úplně jiný.
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 13:48:49 xxx.xxx.238.181
děkuji moc. Jste moc milá. On pán vždy odpoví ale tak zvláštně ve zkratce atd.. Pokkud by ste šlasem na chat tam mi prosím klidně email písněte jsem tam a ráda si svámi otom popíšu.
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 13:59:15 xxx.xxx.122.149
Kdy na chat půjdete? Taky nechci aby si ostatní mysleli, že jim přetahuju kupce. Mohou tam přijít i ostatní a popovídat si a nabídnout. Přece se jen nejedná o koupi hrnce do kuchyně, ale o živé zvíře.
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 14:01:08 xxx.xxx.238.181
už sem na chatu. A klidně se může někdo přidat.. Budu jen ráda.Opravdu si nevím rady co dál.
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 19.02.2010, 17:38:27 xxx.xxx.151.22
ručnímu dokrmování se věnuji řadu let, nepovažuji se za velkého odborníka ale něco za ta léta vím, dokrmovat malý druh papouška od 20dne nemá význam, aby to mělo cenu chce to začít maximálně do deseti dnů, já dokrmuji všechny od cca 2dne života, na požádání zasílám fota, jak papoušek roste, na všechny otázky odpovídám co nejobsáhleji a nejpodrobněji ale tak aby to i laik pochopil, bez množství zkratek a odborných názvů, toto by jste měla očekávat i od pána který vám andulku nabídl, za 5OOkč je andulka poměrně drahá když je dokrmená od 2Odnů, za tuto cenu prodávám andulky dokrmené od 2dne. největší náklady jsou právě do toho 2O dne a samozřejmě i nejvíc práce. fotka na ruce je samozřejmostí, pro chovatele, který ručně dokrmuje je to vlastně taková chlouba a vyzitka, většina pošle právě takovou fotku aby to kupujícího vlastně přesvědšilo že je papoušek opravdu krotký, pokud se takovýchto fotek zdráhá není to v pořádku ono to ani moc od andulky dokrmené od 2O dne čekat nemůžete. pokud neukázal rodiče až tolik se toho neděje i já často dokrmoval papoušky, kteří se nevylíhli mě, přinesl mi je třeba nějaký kamarád co se rodičovský pár o mladé nestaral. v současné době je samozřejmostí i kupní smlouva která je řádně napsaná, já ke smlouvě poskytuji i takovou ochranou lhůtu kdyby papoušek novému majiteli uhynul. na toto se chce také vyptat zda toto chovatel poskytuje či nikoliv. nějaká fota z ručního odchovu můžete zkouknout na mých webovkách ať víte na co se zaměřit. www.jedlinskylubos.estranky.cz
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 17:48:19 xxx.xxx.238.181
tak to mě opravdu mrzí že jste z takové dálky:O((((( Hned by jsem si vzala. Ach jo:O(
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 19.02.2010, 17:51:39 xxx.xxx.151.22
já v současné době ani nic nemám, dávám si do března prázdniny a dělám si i nové líhně a inkubátory:))
Lenka (neregistrovaný) 22.02.2010, 12:29:06 xxx.xxx.235.35
Dobrý den,měla bych dotaz také ohledně dokrmování.Chtěla bych si pořídit senegalce a sama si ho ručně dokrmit,poradíte jak staré by ptáčátko mělo být aby nebyly nějaké komplikace??Dokrmila jsem si penanta,ale přeci jen to není takový mazel.Ale byl úspěšně dokrmen a je z něj krásný a nesmírně drzý papoušek.A ještě jeden dotaz,v inzerci chovatelé nabízejí papoušky již dokrmené,jsem z Příbramska neměli byste nějaký tip??Předem děkuji Lenka
Obrázek
valisa
valisa (58 příspěvků) 26.02.2010, 10:36:13 xxx.xxx.215.254
Dobry den, chtela bych se vratit jeste k puvodnimu pripadu. nastala u me tato situace: shanim rudne dokrmeneho mniska, mlade a nasla jsem jednoho chovatele, ktery mi tvrdi ze mlade se narodilo pred vanocemi (?) a je rucne dokrmeno. poslal mi fotky - puze papousek na kleci, nikde zadny clovek. pozadala jsem ho tedy o fotky dokazujici rucni dokrmeni. Chovatel mi poslal nekolik fotek kde sice papousek sedi na predlokti, ale cela ruka vcetne dlane je zakryta rukavem, zadnou jinou fotku neposlal. zda se mi to hodne divne takze asi dam ruce pryc. je prece divne ze se rucne dokrmeny papusek boji rukou.. ne?
anonymní (neregistrovaný) 26.02.2010, 11:06:06 xxx.xxx.238.181
Verunko dobrý den. Verčo já jsem taky toho chovatele vzdala a našla jinou pani chovatelku která mi umožnila se přijet podívat a zkusit si jak moc jsou krotké. Nakonec jsem u pani strávila více jak hodinu:O)) Byla hodně ochotná a myslím že je to tak správné. Viděla jsem kde papoušci žijí a jak jsou krotcí. U nás byla výhoda že jsem si mohla vybrat ze tří. Bylo to senza je sledovat. Viděla jsem že jedna andulka byla méně krotká a přistávala jedině na hlavě a na ruku nešla vůbec. Prý tam byla nějaká rodina s dětmi a ta ji hodně vyplašila od té doby nechtěla na ruku. Jinak ty dvě byl pravý opak. Chovatelka nastavila ruku a ihned na ni přelezly obě. Takže jsem hned věděla že budu brát jednu z nich. A musím říct že jsem udělala velice dobře. Corry je úplně krotká. Jen nastavím ruku už na ni leze. Věčně ji máme za krkem kde to naprosto miluje:o)) z ruky nám papá. Jedině zkuste ještě napsat chovat.ať vám pošle fotku ještě na ruce a nebo jak papá z ruky. A max můžete přijet se k němu nezávazně podívat a uvidíte na vlastní oči jak moc je krotký. =Zkuste se ještě zeptat od jakého dne dokrmuje.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.