Aktuálně: 4 589 inzerátů178 050 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Rosely-pestrá,rubino,penant

honza.hrbac
honza.hrbac (383 příspěvků) 17.03.2010, 13:56:39 xxx.xxx.114.149
Dobrý den už chci abych ty rosely vlezly do budek ale přesto nic.... co jim dávame
deli nature,kličené zrní (přenice),vaječná směs sušená,mrkev+jablko jsou smišené v roboranu a občas dostanou i piškot
stačí jim to nebo udebrat či doplnit ?
Marty (neregistrovaný) 17.03.2010, 15:19:06 xxx.xxx.249.60
Dočkej času, však oni si tam vlezou. Ale za mě bych řekl, že je nezodpovědné dávat ven papouškům budky tak brzo. Ještě můžou být mrazíky a to samičce v budce určitě neprospěje.
honza.hrbac
honza.hrbac (383 příspěvků) 17.03.2010, 18:25:13 xxx.xxx.114.149
LOl dobrá zprava že tihle naší penanti viz foto na mé stránce
http://chovatele.chovzvirat.com/fotogalerie-6106/album-361/foto-3149.html

zrovna udělali velký dulek snad doufejme že odchováme
Martin Nekoranec (neregistrovaný) 17.03.2010, 18:36:38 xxx.xxx.126.191
Dobrý den, chci si koupit Roselu pennant a samce stari do 4 mesicu. Chci se jet podívat do Přerova na veletrh a nevim kdy ma byt, můžete mi prosim sdělit datum kdy by se ted mel nejaky veletrh konat? Diky moc!
Marty (neregistrovaný) 17.03.2010, 20:39:04 xxx.xxx.249.60
Burza v Přerově je teď dvakrát do měsíce. 2. a 4. neděli. To znamená, že 28.3 bude druhý termín měsíce. Jedu tam a beru své penanty, tak kdyby byl zájem...Jak uvažujete o penantech do 4. měsíců stáří, tak to bude asi problém, protože tito papoušci hnízdí na jaře, tedy mláďata budou mít necelý rok.
Martin Nekoranec (neregistrovaný) 18.03.2010, 09:32:16 xxx.xxx.126.72
Dekuji za informace 28.3. Se tam urcite ukazu. Co se tyce toho stari, chci koupit roselu pennant stari do 4 měsíců z toho duvodu ze rosely starsi nad pul roku je obtizne ucit mluvit, pokud to tak neni tak neni problem koupit starsi. Jedna se mi jen o to ze se ji chci hodne venovat a ucit jak poslušnost tak ruzne cviky, tak i mluvit. Navic pokud jsou plache nebo rucne nedokrmene budu mit to učení o to tezsi. Ale jinak mam opravdu velký zajem o roselu pennant nejlepe oranžovou nebo podobně zbarvenou, chci aby mela krasne pestre barvy. Jde mi jen o pennant protoze je robustnější.
anonymní (neregistrovaný) 18.03.2010, 10:13:53 xxx.xxx.62.209
pokud chces papouska jako spolecnika a navic mas "vycvikove" ambice, proc jdes, proboha, do rozely? leda ze mas rad vyzvy nebo na to tema pises disertacni praci.
Martin Nekoranec (neregistrovaný) 18.03.2010, 13:15:09 xxx.xxx.127.54
Protoze se mi Rosela libi a je cenove dostupnější nez zako atd.
anonymní (neregistrovaný) 18.03.2010, 13:44:37 xxx.xxx.62.209
papousku cenove dostupnejsich a vhodnejsich pro tve pozadavky je mnoho. ale kazdy sveho stesti strujcem. kdyz ti nevadi temer nulovy pomer "vlozena energie : dosazeny vysledek", delej, jak umis. to je jak, kdyz chci napriklad cvicit agility a poridim si dalmatina.
anonymní (neregistrovaný) 18.03.2010, 15:04:21 xxx.xxx.80.34
A proč si nekoupúíte senegalce?Zas tak drahý není a myslím že je krásný.Na ochočení je navíc o hodně lepší než rosela.Rosela není papoušek na ochočení.Je to australský papoušek který potřebuje lítat a ne byt zavřený vevnitř v malé kleci.
Martin Nekoranec (neregistrovaný) 18.03.2010, 16:45:14 xxx.xxx.126.47
Zavřeny v kleci bude jen kdyz budu v praci jinak bude mit klec furd otevřenou a bude si moct lítat po celém pokoji. Také mam v úmyslu ho oblékat to ksiru a chodit s nim i ven. Mel jsem andulku ktera přiletěla na zavolání a byla furd pustena a byla naučena chodit vykonávat potřebu jen na klec. Pak jsem mel i korelu ktera byla taky lítala na zavolání a vzdy kdyz jsem byl doma tak mi seděla na rameni a delala mi společnost pri vsem kromě vaření, byla tak ochocena ze semnou chodila ven bez vodítka a seděla mi na rameni aniž by uletela, jednou se stalo ze se něčeho lekla a odletěla ale ne daleko, sedla jsi na nejbližší strom a v klidu se nechala znovu chytit. Pred tremi lety jsem si koupil kone po smrti korely a ten je ve staji a ne doma. A doma mi nejaky ten společník chybí. Vim ze Rosela se těžko ochocuje a je uplne neco jineho nez andulka a Korela ale chci proste roselu protoze se mi ze vsech tech malých ci středních papoušku libi nejvic a je mi uplne jedno jestli bude těžko ochocitelna, kdyz nekdo naučí roselu jezdit na bordu, nebo nasazovat kroužka na tyč, nebo skládat puzle. Tak proc bych ji ja nedokázal ochocit tak aby mi jen poskakovala na rameni nebo se mazlila. Bude to trvat treba déle ale jsem si toho vědom a pujdu do toho. Ikdybych ji nenaučil nic tak i tak ji budu mit rad a nenecham ji jen tak zavřenou v kleci aby ji zakrnely křídla. Jsem clovek co ma rad zvířata a ne prase ktere by je tyralo.
Marty (neregistrovaný) 18.03.2010, 20:10:55 xxx.xxx.249.60
Já proti tomu nic nemám, klidně pořiďte penanta. Mladší bude lepší, já bych ani staršího zvyklého na voliéru a jdoucího do toku do klece nedal. Sice jsem tak přišel o možnost prodat roselu pestrou, ale to bych mu neudělal. Mladý pták lépe příjme nové podmínky, tak jak píšete. Klidně to zkuste. Jen musím upozornit na období dospívání, to papoušek zblbne a nevíte co s ním. Ale jinak, co slýchám od různých majitelů r. pestrých, tak si s papoušky hrají třeba na schovávanou, chodí s ním po domě, někteří se naučili opakovat slova a melodie. Věřím, že bude penant dobrý společník. Myslím, že si s ním užijete stejně legrace, jako s jiným větším papouškem. Ale jak už psali, tak ho nechat proletět a hlavně vyváženou stravu. Nebojte se, ale hodně trpělivosti a pevné nervy.
Martin Nekoranec (neregistrovaný) 18.03.2010, 21:23:59 xxx.xxx.127.8
Jo, dekuji. Me jen tak neco nerozhazi. Lítat bude kazdy den to bezpochyb. A ikdyby ten papoušek nekdy neco pokazil tak se urcite na neho zlobit nebudu, akorad se tomu zasmeju a budu ho mit o to vic rad. Bude to společník a verim ze mi bude taky delat asistenta pri vsem jako to delala ta Korela. Trpělivost mam ohromnou Takze co se nenauči papoušek tak se naučím ja :-D. Kazdopadne jedu do Brna a do Přerova na ten veletrh. Najdu nejakeho nejvhodnějšího chovatele ktery bude ochoten mi pak penanta prodat az se vyklube z toho vejce. Jmeno uz pro nej mam vymyšlené. A klec uz mam koupenou. Je to hotový palác ve kterém bude stejne jen prez noc a taky kdyz budu v praci. Co se tyce stravy tak rozhodne nebudou chybet vitamíny o kterých si ted precitam. A jídelníček bude mit teda hodne pestrý. Jen doufam ze to ovoce bude jist, protoze ta moje Korela ovoce moc nerada. Jedla jen proso, ruzne směsí pro menší a střední papoušky a nejake ty vytaminy, ale ovoce ci salátu se ani nedotkla. Dočetl jsem se ze Rosele bych moc slunecnice nemel dávat ale jak jsem se dival ve zverimexu na ty pokrmy tak uplne v každém ta slunecnice byla. Tak ted nevim jake krmne směsí bych mel kupovat. Ale musim rict ze tam meli povedené vytaminove tyčinky pro papoušky. Snad teda neco zjistím nebo koupim v tom brně nebo v přerově. Kazdopadne chci aby mel bohatý jídelníček a žil si u me jako král.
Marty (neregistrovaný) 19.03.2010, 18:45:24 xxx.xxx.249.60
Pokud budete v Přerově, tak tam nabízí např. pan Bártl výborné směsi Deli Nature. Ale i jiní je mají v prodeji. Když se ho zeptáte, tak vám jistě rád poradí. Pro australské střední papoušky jsou u této směsi asi tři druhy, které se liší v obsahu jednotlivých zrnin. Já krmím č. 69. Beru je v pytli po 20kg, ale jsou k sehnání i v 5kg balení. Jsou i jiné kvalitní značky, ale s těmi nemám zkušenosti. Na zverimex bych se asi neobracel.
anonymní (neregistrovaný) 19.03.2010, 21:22:56 xxx.xxx.6.82
Až naučíte penanta mluvit, chodit na kšírech, a mít ho šťastného zavřeného v kleci celou noc a celou dobu, co budete v práci, nechte si to napsat do rekordů, budete jedinej, chichichi :-)
Frantisek (neregistrovaný) 22.03.2010, 11:22:15 xxx.xxx.44.4
Prosim vas, od kolika hodin to je v tom Prerove toho 28.3. ????????? At to nejak nezmeskam. Mam taky zajem o penanta a nechci nic promeskat abych tam neprijel az po. Dekuji za odpoved.
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2010, 17:21:16 xxx.xxx.109.90
Som zvedavy kde chce dotyćny pan zohnat 4-mesaćneho penanta,na to si eśte musi poćkat´aspon pol roka.
anonymní (neregistrovaný) 22.03.2010, 17:50:22 xxx.xxx.26.35
jak se pohybují ceny penantů na burzách..cca rok starých

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.