Aktuálně: 4 694 inzerátů177 080 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Voliery pro austrálii

Michal (neregistrovaný) 22.09.2011, 20:05:51 xxx.xxx.4.166
Moc hezké zařízení!A chci se zeptat tu dřevotřísku jak je v tom krytém záletu máš potahlou pletivem? :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.09.2011, 20:19:07 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Alexy mám v této voliéře celý rok a nepřitápím jim. Za dobrého počasí je v zimě pouštím i ven. OSB deska je potáhla pletivem, jak to vyšlo. Nejdřív se udělala konstrukce voliéry, potáhla se pletivem a mezi stěny se udělali jen jednoduchým, ne dvojitým. Potom se až dělali mezi stěny a kryté zálety a OSB deska na mezi stěně je vždy jen na jedné straně. Někde tím pádem pletivo na OSB deskách je a někde ne.
zahorova
zahorova (23 příspěvků) 24.09.2011, 20:33:18 xxx.xxx.36.98
Dobrý večer fylipe, také chválím hezký počin. Protože plánuji něco podobného, akorát v menším rozsahu (jedna voliera 3x2m s otevrenym zaletem), mám pár otázek. - chovate takto australii celorocne, na zimu nejak prekryvate volieru ci nikoliv? - jak jste pripevnil do alu profilu osb desky a vydrzi to? - rozumim dobre, ze jste nakoupil materil a sam si vse zhotovil, ci to je polotovar od vyrobce osazeny osb deskami? Smim-li se zeptat na cekovou cenu, kolik Vas to stalo. Pripadne muezte na email. - muze byt zalet bez pletiva, kdyz je tam osb deska? Ci je to prevence proti ozovanai/stipani desek? - pletivo do alu profilu je prodelany tex sroubama a predvrtany, nebo nejaky jiny figl? Taky bych se do toho chtela pustit, akorat se bojim, kdyz si budu pocitat ty plastovy spojky a kolik m alu profilu. Ze mi to proste nevyjde a neceho bude malo, nebo moc, nebo to bude spatne namereny, narezany.. Diky za info. Lucie
fylip
fylip (1289 příspěvků) 24.09.2011, 20:53:35 xxx.xxx.80.34
Dobrý večer, Děkuju za pochvalu. Dvě zimy jsem je měl venku celoročně, minulou jsem ale schoval všechny do vnitřních nevytápěných záletů, protože se předpovídala velká zima a nakonec to nebylo vůbec tak hrozné. Letos půjdou do záletů akorát králováci a Eklektusi, u králováků se bojím omrzlých drápků. OSB desky jsou do jeklů přišroubované. Ano, většinu práce jsme s taťkou dělali sami, až na ssvaření voliery, pokrytí střechy lepenkou a oplechování střechy. a to jsme si sami netroufli, ať to trošku vypadá. Řekl bych, že pro běžnou austrálii může být zálet i bez pletiva, jen z OSB desek, já ho tam mám, protože jakl už jsem psal jsem mezi stěny musel stejně udělat z pletiva, tak se to natáhlo až dozadu a ne jen do poloviny. Pletivo je přidělané texmi, které se nemusí ani předvrtávat, ale ani nejlepší aku vrtačka vám to neutáhne a když ano, dlouho nevydrží, musíte mít elektrickou. Jediné co bych udělal jinak a radím to i Vám, jsou krmné pulty, které jsem nedal. Navíc bych je určitě nedal ze předu, tak jako to mám já, ale zezadu bych je vsadil do OSB desek. Tehdy jsem se bál, že bych ptáky rušil při hnízdění krmením, protože v záletu jsou vlastně i budky, ale teď už bych se toho tak nebál... je to o hodně praktičtější. Hodně štěstí. Fylip

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.