Aktuálně: 4 636 inzerátů177 745 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

MNÍŠEK NEBO PYRURA ???

anonymní (neregistrovaný) 02.05.2010, 14:57:00 xxx.xxx.57.166
Přidávám dotaz:
když se ptám lidí,co mají docela dobré teoretické znaliosti o papoušcích-zda by volili mníška nebo pyruru-odpoví bez většího zaváhání: PYRURU..A já se ptám dál : PROČ mníška ne ? Pak se jen pousmějí-a řeknou: mníška bych doma za mazlíka v žádném případě nechtěl.. Tak tomu prostě nerozumím.. A pak čtu,jak je mníšek super učenlivý a jak má rád všechny členy rodiny... Tak kdo ví-ať mi odpoví: Proč tolik lidí mníšky zavrhuje ?
anonymní (neregistrovaný) 02.05.2010, 15:04:01 xxx.xxx.70.58
protože jsou strašně uřvaný
Rosťa (neregistrovaný) 03.05.2010, 07:33:28 xxx.xxx.68.194
Pro 70.58 - Když napíšeš že jsou uřvaní - tak to podrobněji popiš . Nestačí napsat "jsou strašně uřvaní".
Díky , že se podělíš o zkušenosti .
marsoun (neregistrovaný) 03.05.2010, 08:48:12 xxx.xxx.30.34
s mníškem je to těžší je to temperamentní divoch a pokud nemá dost zábavy a péče tak dokáže dělat peklo a to nejen tím vyhlášeným křikem , ale pokud dostane zábavu a pozornost tak je super mazlík . Prostě nemůžete si říct dnes nemám náladu a mníška si nevšimnout nebo jej nechat zavřeného v kleci ,pokud to uděláte bude si křikem vynucovat pozornost a když jej pak pustíte tak je jak neřízená střela a dělá pokud to de všechno co nesmí aby si vaši pozornost vynutil a vám pak nezbude nic jiného než to chvílku vydržet a počkat až se pomstí protože pokud jej za to třeba zavřete nebo se mu přestanete věnovat tak se to jen zhorší.
ono je dobré mu vytvořit určitý denní rytmus a ten pak důsledně dodržovat. jako třeba doba kdy je venku z klece doba krmení doba kdy má klid jen pro sebe.Mám to tak vyzkoušené a snažím se to dodržovat a myslím že je to krom povahy jedna z nejdůležitějších věcí která dělá z mníška super mazlíka a že z něj není nesnesitelnej prudič. Ono je to tak asi u všech papoušků jen u některých je míra porušení režimu nižší.
anonymní (neregistrovaný) 03.05.2010, 13:11:46 xxx.xxx.171.135
No jsou uřvaní, co na tom mám dopodrobna rozepisovat, že ťen náš vřískal celej den ať už byl v kleci nebo venku....
anonymní (neregistrovaný) 03.05.2010, 13:16:27 xxx.xxx.171.135
marsoun to popsal naprosto dokonale, až na to, že ten náš si na jakýsi režim odmítal zvyknout. Když přišla návštěva musela jsem ho mít zavřeného, protože míval období, kdy se s nima mazlil, dělal zlatíčko a pak je do krve klovnul do krku, zničeho nic. No a samozřejmě když návštěva odešla, tak jsem to schytala já, protože jsem si dovolila nechat ho zavřenýho, kyž kolem bylo spoustu zajímavých lidí. Je pravda, že v dobách klidu to uměl vynahradit tím, jaký byl super mazlík a zlatíčko, ale ten křik byl asi nejhorší.
anonymní (neregistrovaný) 03.05.2010, 15:08:44 xxx.xxx.57.166
Díky....Dospěli jsme po dlouhém pročítání materiálů na netu,po všelijakých diskusích s chovateli a hledání v literatuře k závěru-že se rozhodneme asi pro PYRURU...Díky moc za vaše názory a informace.. Papa :-)
anonymní (neregistrovaný) 08.05.2010, 20:34:34 xxx.xxx.6.163
měli jsme také Mníška. Jmenoval se Paco (Pako) a byl to opravdu Pako. Byl ručně odchován, zpočátku se nechal hladit i od dětí, ale postupem času na ně byl zlý. Ale to se stala asi chyba v ních, že mu dávaly na jevo, že se ho trochu bojí...Ale na mě si určo nedovolil a je fakt, jak reagoval jako pes. Když se troufl a dostal po zobáku stačilo zvýšit hlas a ukázat prst a nedovolil si. Pániček jsem tedy byla já...Miloval krmit z úst. S tím křikem je to pravda...Mníšci opravdu řvou...když se jim člověk stále nevěnuje...v kleci měl spoustu hraček, bohužel bez dohledu nemohl být puštěný, jelikož likvidoval veškeré el.spotřebiče - kabely lamp, písmenka z klávesnice hned lítaly vzduchem....no Pako. Ale i tak jsem ho milovali a zaližili s ním spoustu hezkého. Mluvil - Pako, Pakýto, miláčku, kafíčko, řval jako náš borderteriér když nás vítá (což je děsný křik) a kolikrát jsme řvali po psovi a řval pták (supr imitoval), řval stejně jako když tiskne tskárna, kdž jsem tiskla, škytal, když někdo škytal, smál se (zajíkal) když se někdo smál, pípal stejně jako budík na troubě. Jednou i uletěl, lítala jsem po vesnici a volala "Pako, miláčku...." pobavení po vesnici. Po pár hodinách, když ho nebylo ani vidu asni slechu, vzalala jsem jedno jeho štěrchátko a šla opět hledat. Po pár zaštěrchání jsem uslyšela něco povědomého zdáli...a už nálet a Pako mi letěl naproti. V pohodě mi pak přilétl na rameno a já si ho pyšně nesla domů...prolétnout znovu jsem ho však nepokoušela....Bohužel nám ho asi před necelýma 2 měsíci asi otrávila jedna dětská návštěva (domníváme se, že vylámanýmï tuhami pastelek). Po týdnu naděje, kdy se zdálo, že se z toho dostane uhynul. To odpoledne jsme byli pryč na návštěvě, když jsme přijeli domů, Pako ležel na boku jako po mrtvičce...do půl hodinky zemřel...čekal na nás, aby nám dal sbohem....byl to lump, ale milovali jsme ho. Já řvala 2 dny jako mimino. Nyní hledáme druhého papouška. Bohužel také je jeden z nejdůlež. faktorů cena. Chtěli jsme senegalce a dnes jsme objevili purryru a vypadá to, že se rozhodneme právě pro něj....Mníška bych určitě nebrala do paneláku a né, pokud máte sousedy, kteří by onen kravál moc nebraly. Popř. malé miminka....Ale společník určitě supr, jen dobře vychovat....tak se třeba pobavíme, o našich nových miláčcích. ...Ahojky....
Obrázek
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 08.05.2010, 22:32:47 xxx.xxx.20.75
nejsem žádný zkušený chovatel,mám jen andulky a korely ve venkovní voliéře.Ráda pročítám toto forum,protože se dozvím dobré rady,zkušenosti ostatních.Je zajímavé,že když chce někdo papouška jako domácího mazlíčka,každý se ptá jen na velké papoušky a na to, kolik slov se naučí.Každý by si měl uvědomit,že papoušek je živý tvor a ne věc s kterou se budeme chlubit,že máme velkého mluvícího papouška.Konečně někdo,kdo se zajímá i o menší papoušky,kteří jsou i cenově dostupnější.Já osobně bych si vybrala pyruru,je to jen můj názor.Ale proč vlastně píšu,chtěla bych jen říct,vždyť zas tak moc nejde o to mluvení,ale spíš o to jaký ten papoušek bude společník.Každej papoušek je vlastně originál,jako jsme my dvounožci nebo kterékoliv jiné zvíře.Záleží na tom,jak šťastnou ruku budete mít při výběru papouška,jakou bude mít povahu a jak vy si ho vychováte,jak se mu budete věnovat..Přeji Vám hodně štěstí při výběru a při začlenění nového člena rodiny.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.