Aktuálně: 4 760 inzerátů176 572 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

Alexandr-špatná nožička

dušilova
dušilova (67 příspěvků) 24.05.2010, 15:11:51 xxx.xxx.123.134
Prosím potřebovala bych poradit.Mam mladě alexandra je stary 5dní asamice ho nekrmila tak jsem jej dala pod fišeraky a dnes jsem si všimla že ma nějak pokroucenou nohu.Prosím da se stím něco dělat a jak. bych mu mohla pomoct.vím určitě že to neměl kontroluji jej každy den.Děkuji LIBA
liaj
liaj (111 příspěvků) 24.05.2010, 20:15:31 xxx.xxx.6.67
no myslím, že na nějaké veterinární či jiné zásahy či závěry je mládě příliš mladé. teď potřebuje hlavně plné volátko, teplo a starostlivost adoptivních rodičů. zatím bych to neřešila, ale otázka je kdy to začít řešit - nejsem odborník. možná tady někdo zkušenější bude mít jiný názor a zkušenosti s něčím podobným. já bych to telefonicky ještě pro jistotu zkonzultovat s veterinářem - papouškářem...
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2010, 23:21:37 xxx.xxx.204.249
Nemá nohu rozjetou do strany? Pokud ano, dá se to zachránit. Kdyžtak vložte fotku.
Orina (neregistrovaný) 24.05.2010, 23:41:29 xxx.xxx.109.242
Také se mi to stalo u andulky, nikdy se mi to však nepodařilo tzv. osmičkou z bandáže spravit. Vždycky se mi z toho papoušek dostal a nebo zase nechtěl přijímat potravu. Paní jsem již poslala na mail foto z knížky Umělá inkubace aby si to dovedla představit jak to vypadá.
Libuše (neregistrovaný) 25.05.2010, 09:43:54 xxx.xxx.123.134
Děkuji,mladě ma jednu nožičku jako kdyby zkroucenou ale ne do boku.Jak jsem psala ma se čile k světu tak jej necham a jak bude starší zkusim ručně dokrmit a necham si jej doma jako dalšího mazlíčka snad si budou rozumět s papouškem žako kteryho mam doma.čekala jsem dlouho na tento odchov a nedopadlo to moc dobře snad to bude příště lepší.Nevíte čím by mohlo byt že samice alexandra mlade nekrmila?Děkuji moc LIBA
sunflowersman (neregistrovaný) 25.05.2010, 10:28:18 xxx.xxx.175.196
Dobrý den, pokud to bylo její první mláďě, může se jednat pouze o nezkušenost samice, ale také tento problém může přetrvávat i v jiných hnízděních. Ještě bych nedělal závěry. Mirek
anonymní (neregistrovaný) 25.05.2010, 11:21:09 xxx.xxx.204.249
Přesně tak, byla by spíš náhoda kdyby se jednalo o nějakou vroz. vadu, tohle spíš zaviní samice. Zkuste nohu určitě fixovat, je vysoká pravděpodobnost že mládě bude ok, ikdyby se vám nohu nepovedlo zpravit uplně tipťop, i tak ptákovi zkvalitníte život že se bude moct dobře postavit orina: asi ste to nedělala dobře nebo začala dělat příliš pozdě kdy už bylo mládě větší
Libuše (neregistrovaný) 25.05.2010, 14:08:13 xxx.xxx.123.134
Dik nožičku zkusím zafixovat.Samise alexandra hnízdí poprve a mela dvě mlade bohužel to jedno umřelo a to druhe jsem podsadila pod ty fišeraky a ti jej krasně krmí.ještě jednou dík LIBA
anonymní (neregistrovaný) 26.05.2010, 22:37:06 xxx.xxx.205.201
Tohle asi do pořádku nedáš, a jestli jo tak to bude pěkný trápení, drahý, a výsledek možná nulový...? myslim si, že by si měla mládě šetrně utratit. I to k chovatelstvi patří.
Orina (neregistrovaný) 26.05.2010, 23:05:03 xxx.xxx.73.18
Já si myslím to samé.Dospělý papoušek žije dost dlouho na to, aby se musel trápit se špatnou nohou. Jestli neutratíte papouška doma, poproste veterináře o injekci, stojí cca 50,- Kč Větší trápení je již s dospělým domácím miláčkem se kterým se člověk nemůže rozloučit. Poškozenému mláděti zkrátíte životní utrpení. V přírodě by také nepřežil.
Libuše (neregistrovaný) 27.05.2010, 07:57:30 xxx.xxx.123.134
Děkuji za radu ja si bohužel myslím to same ale je to těžke tak dlouho jsem na ně čekala a ted je mi ho líto měl pěkně těžky start do života a ted tohle.Tohle jsem ještě nikdy řešit nemusela.LIBA
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2010, 12:51:13 xxx.xxx.204.249
Ve svém chovu mám již 4 roky samce který měl vykloubenou nohu (nohu má posazenou jako vaše mládě), ikdyž se nepohybuje jako zdravý pták (chodí trochu jakoby bokem), v pohybu mu noha nebrání a troufám si říct že žije plnohodnotný život. To se mu stalo nešťastnou náhodou při vyletění z hnízda, tz ne gen. vada, proto dostal šanci a byl zařazený do chovu, bezproblémů páří i odchovává mladé. Ikdyž noha mláděte nevypadá moc dobře, zvažte situaci. Jak se mládě pohybuje v budce? Stojí nebo se o to snaží? Dala bych tomu čas jak se bude pták vyvíjet, utratit ho můžete vždycky.
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2010, 12:55:50 xxx.xxx.204.249
... teď jsem si všimla i druhé fotky kde jde vidět že pták má nohu podél těla, to nevypadá vůbec dobře :( U dospělého ptáka po úrazu bych volila jinak, ale v tomto případě je to asi jasné :(
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2010, 14:24:45 xxx.xxx.4.226
nemusí to být zrovna genetická vada, tohle se může stát, i když prochladne vejce a vývoj zárodku se jakoby "zasekne".Pak jsou z toho jakové různé "zpotvořeniny". Taky bych asi mládě utratil, čím dýl ho budete opečovávat, tím to pro vás bude těžší.
Tomáš (neregistrovaný) 27.05.2010, 14:33:27 xxx.xxx.90.180
Bouhužel tohle jsem už taky musel řešit. Mníšci mi zahnízdily na podložce z lamina takže deska byla hladká, a dvěma mláďatům se rozjeli obě nožky. U jednoho jsem to podchytil, okroužkoval obě nožky a svázal provázkem do původní polohy, nožku sice nemělo úplně funkční ale normálněj ji používal. U toho druhého (staršího) jsem to bohužel nevystihl a tak jsem ho musel s těžkým srdcem utratit. Na další roky jsem podložku pobil pletivem takže to už bylo OK. Doporučuju Vám rychle jednat, jak už psal pán nademnou, čím dýl se budete rozhodovat, tím víc to bude těžší, bohužel i takové situace k chovatelství patří.
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2010, 15:08:19 xxx.xxx.205.201
jo to k chovatelstvi patří, takovejch případů ještě bude. nejrychlejší asi bude praštit s mládětem o beton. Mládě si zlomí vaz a bude to mýt rychle za sebou bez trápení, kort kdyz je takle málé. S velkým ptákem by to asi bylo na tu injekci. taky je neco jinyho kdyz se mu to stane v dospelosti, tak rekne ok. pohoda hold si ho necham, ale od zacatku koukat na mrzaka to by se vám nelíbylo. Jestli to nedokaze udelat, tak at vám to udělá nekdo jiny. Hlavně tvrdou podlozku, a ranu. Takle je to asi nejhumalnejši.
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2010, 15:11:08 xxx.xxx.205.201
přesne jak riká ten nademnou, to se stane jeste tolikrat. a za chvilku by ste mela voliery plny mrzků. s tim to si prosel, nebo projde kazdy znas. taky volim tuhle metodu.
Orina (neregistrovaný) 27.05.2010, 15:57:28 xxx.xxx.89.186
Možná že se mýlím, ale podle postoje zadavatelky nemyslím, že s mláďětem praští o zem. A zvláště jestli s chovem začíná. Někdo nedokáže zabít ani vánočního kapra. Pokud se ale zadavatelka bude chovu věnovat musí, bohužel, k tavovému utracení přistoupit, protože v chovu se občas stane že je potřeba jednat rychle a nemůže se stále k veterináři běhat.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.