Aktuálně: 4 763 inzerátů176 574 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

andulka napadá ostatní mláďata

Petr Knězáček (neregistrovaný) 27.05.2010, 12:04:19 xxx.xxx.24.107
Andulka samička vzorně odchovala mládě až po vyletnutí z hnízda. Asi dva dny po tom napadla sousední budku a krvavě napadla mláďata v ní.Nevíte někdo proč se takto chová?
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2010, 14:20:10 xxx.xxx.4.226
své hnízdo už nemá, nemá se relativně "o koho starat", takže uzurpuje druhou budku, možná bude i znova snášet
Petr Knězáček (neregistrovaný) 27.05.2010, 14:46:18 xxx.xxx.24.107
Jak ji mám zabránit v útoku na ostatní hnízda? Zatím jsem ji dal do jiné voliery.
Orina (neregistrovaný) 27.05.2010, 15:49:31 xxx.xxx.89.186
Musíte chovat v boxových klecích. Nikdy nevíte v chovu co se může přihodit. Ať jsou to velcí papoušci, kde je to celkem samozřejmé, tak u středních, ale i droboť vás může překvapit. Pokud někdo nechává chov na náhodě"vždyť se nikdy nic nestalo", tak se pak diví. A říkat že v přírodě jsou taky všichni dohromady je hezké, ale tam mají jiný životní prostor.
anonymní (neregistrovaný) 27.05.2010, 23:09:58 xxx.xxx.204.249
Těžko dělat závěry když neznáme vaše podmínky. Ltea chovám andulky ve skupině problém sem měla jen jednou z vlastní neopatrnosti kdy jsem měla lichou samici. Ne vše se musí chovat v boxových klecích, třeba pro někoho je to dost nevzhledné. Tohle se většinou tává v malých prostorách.
Orina (neregistrovaný) 27.05.2010, 23:15:10 xxx.xxx.89.186
Já v boxových klecích jen odchovávám mladé. Hlavně kvůli tomu, aby mě jeden samec nepářil další samici, pokud ta jeho sedí v hnízdě. Jinak jsou na prolet ve společné voliéře ovšem bez budek. A tam mám i liché kusy. Proto si nedělám problémy s prolejzáním samice do cizí budky a příp.páření samce s druhou samicí.
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2010, 07:19:44 xxx.xxx.24.107
Je tedy možné ,že by to bylo tím,že o ní samec nejevil zájem? Už ani při krmení mláděte se nepodílel.
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2010, 10:03:50 xxx.xxx.204.249
Ano, to je ten důvod. Samici nechte už odděleně. I v případě že by se spárovala už jí do voliéry nepřidávejte, ve snaze najít si budku by mohla zase likvidovat mladé.
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2010, 11:30:07 xxx.xxx.38.103
Dobrý den, chovám v hejnu, s tímto mám bohužel občasné zkušenosti. Vždy, když samičky odchovávají poprvé, je to taková zkouška, když se objeví agresivní samička, nejprve opticky rozdělím budky zábrankami, a nehnu se od voliery, když pokračuje v napadání, musí prostě pryč, prodávám takové andulky novým majitelům s důrazným upozorněním, že jsou vhodné pouze do párového chovu. Takové chování se nedá nijak napravit, ikdyž někdy pomůže změna podmínek. V žádném případě neriskujte ve stejné volieře její další hnízdění, jinak si nad budkami pokaždé zapláčete :-(. Ale pokud sestavíte hermonizující hejno, je to 100x lepší než párový chov :-).
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2010, 11:38:02 xxx.xxx.24.107
Mám raději chované andulky v hejnu v prostorné volieře,než boxové klece.Muj původní záměr byl mít několik druhu pohromadě ,ale to se mi neosvědčilo. Agresivní samičce ještě dám šanci samostatně ,měla krásné zdravé mládě.
Orina (neregistrovaný) 28.05.2010, 15:44:37 xxx.xxx.111.79
pro 38.103 jak poznáte v hejnu, které mládě patří tomu určitému samečkovi, když samec může pářit i několik samic , pokud ta jeho sedí na vejcích. To potom máte ve voliéře samé příbuzné a nevíte o tom. V hejnu se tak zakládá na genetické vady z důvodu příbuzenského chovu.
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2010, 16:02:41 xxx.xxx.204.249
Orino, hejnový chov se nemusí rovnat příbuzenské páření a genetické vady. Stačí v tom nemít jen bordel. Patřím k těm chovatelům, kteří chovají andulky v hejnech a tak to nadále i bude, klecový chov pro mě není tak atraktivní, ikdyž ptáky i takto chovám, není to taková pastva pro oči. Osobně si nedokážu po letech představit že bych chovala tyto ptáky jinak, to bych raději jejich chov zrušila. Každého věc.
neregistrovaný (neregistrovaný) 28.05.2010, 16:14:23 xxx.xxx.255.186
souhlasím také chovám andulky v hejnu ve velké voliéře a je to pro ně přirozenější a lepší než chov po párech v malých klecích v hejnu dokonce i starší mládata krmí mladší a hejno je doceka soudružné i samci se vzájemě podíí na kremní všech mládat takže asi tak
Orina (neregistrovaný) 28.05.2010, 16:26:01 xxx.xxx.111.79
Jaký je v tom ale rozdíl, když se pak mláďata od určitého páru přendají do společné voliéry-tedy pastva pro oči-, kde jsou nejen mladí ale i starší páry, které už neodchovávají. Pár který právě odchovává má v boxe klid bez zbytečného rušení a třeba i napadání prudší samičkou. Tu samozřejmě odeberete, ale až zjistíte, že natropila nějaké škody třeba v době vaší nepřítomnosti u voliér, protože tam nesedíte celý den. Neříkejte mi že pro hnízdící pár není tento klid lepší než vypleněné hnízdo a plno krve. Už jsem to zažila, proto mám úplně jiné opatření v chovu. A nejen proto. Už jsem i viděla jak samec páří druhou samici. Jak potom dokládáte po kom mláďata jsou? To nemůžete určit. Pokud je vám to jedno tak prosím, ale já prodávám mláďata s certifikátem původu a ručím za mutaci chovného páru, která mláďata odchovala.
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2010, 16:42:38 xxx.xxx.255.186
každý chová podle možností a vlastního uvážení podle mě chov po párech není pro andulky přirozený
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2010, 17:29:09 xxx.xxx.204.249
Orino, moc to dramatizujete. Mám zkušenosti s obojím chovem, ať voliérovým, nebo v kleci, teda v kleci ... na prostoru 1x0,8x0,4 jsem chovala párek andulek ... Důvod proč byli samostatně byl že jsou výstavní ... Po půlrpoce jsem se na ně nemohla koukat, jednak nehnízdili a za druhé to skákání z bidla na bidlo není moc pastva pro oči. Chovám andulky na prostoru 3 x 2 x 2,5 m a NIKDY se mi nestalo že by jen tak zaútočila samice na jiné hnído, s vyjímkou vlastní chyby (liché samice), na tomto prostoru chovám tento rok 8 párů andulek a korely. Pokud samice vyplení hnízdo jiné, hledejme chybu nejdříve v sobě, důkazem je i první příspěvek tu.
Orina (neregistrovaný) 28.05.2010, 20:49:40 xxx.xxx.78.246
To máte pro andulky jen o 4 m méně než já pro amazoňany, to se u vás andulky mají dobře. Ale stejně nevěřím tomu, že vám samec nenapáří jinou samici než tu co máte v hnízdě. Když jste si byla tak jistá že samec jinou samici nenapáří měla jste nechat ty výstavní taky ve voliéře aby tak neskákaly z bidýlka na bidýlko, když jste se na to nemohla dívat, vždyť by to tedy podle vás nevadilo. Jinak pokud je mi známo tak andulky nevyvádí mláďata půl roku a za tu dobu už jsou zase páry v proletovací voliéře. Nemám ve zvyku ždímat andulky na chov od jara do zimy. U mě má pár nejvýš dvě hnízda. Proto jste se asi nemohla po půl roce koukat jak v tak malé kleci poskakují. To je po hnízdění musíte přendat do velkého prostoru a poskakovat nebudou a když hnízdí tak podle mě samice sedí v budce a samec před budkou na bidýlku, takže jim malý prostor boxové klece nemůže vadit. Maximálně samice vyleze a udělá svojí potřebu a zase zaleze na vejce. Nevím tedy proč diskutujete o chovu v boxových klecích a malém prostoru při hnízdění.
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2010, 21:37:20 xxx.xxx.193.236
můžu se zeptat, jak jsou velké ty boxové klece?
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2010, 21:40:46 xxx.xxx.193.236
a ještě, chov andul v hejnu je opravdu jeden velkej grupáč, proto se snažím mláďata vždy rozprodat do různých stran, mám sice jenom 3 páry, ale nikomu netvrdím, že bych dokázala z mláďat sestavit nepříbuzný pár, naše andule s oblibou páří i ve "trojku", samec skáče tomu druhému ještě po zádech a čeká na příležitost. Ale to si myslím, že je v hejnu normální. Máme voliéru 5x1x2 metry.
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2010, 22:07:40 xxx.xxx.204.249
Orino, na tom nevím kde jste byla, ale já nidky netvrdila že samec mi nenapáří jinou samici. O chovu v boxových klecích diskutuji protože zkušenosti mám. Nechovám ptáky jen ve voliérách. Vše jsem psala, stačí lépe číst. Pro mě je lepší varianta dát výstavní andule k ostaním obyčejným a prodat mladé jako polovýstavní než aby mě "lítaly" v kleci a neměli zájem zahnízdit.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.