Aktuálně: 4 874 inzerátů175 139 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

prosim o pomoc: skrotenie zaka

Juraj (neregistrovaný) 17.07.2010, 13:59:41 xxx.xxx.1.176
dobry den , potreboval by som pomoct .... pred 5 dnami sme si zadovazili novy prirastok do rodiny . 3,5 mesacnu zakinu. Bola rucne dokrmena, ked som ju bol brat od chovatelky , ta ju bez problemov zobrala na ruku a skriabkala na hlave . zakina je inak pozoruhodne velka , spociatku som si myslel ze to nieje ani mlada , ale oci ma cierne teda blede su len trosku , ako som pozeral vo vasej knihe oci podobne 120 dnovemu mladatu. Kupil som rovnaku klietku aku mala zakina aj u chovatela a kupil som aj rovnake krmivo , aby si zakina lepsie zvykala. ubehli 4 dni a myslel som ze zakina si uz trochu zvykla , ale ako nahla jej menit krmivo , vodu tak sa stale boji , a co len zacnem trochu otvarat klietku tak zacne lietat a lozit po klietke ako zmyslov zbavena , tak sa bojim aby som jej neublizil a radsej ju nechavam tak , len sedim pri klietke a prihovaram sa jej , uz si aj par krat zobrala z ruky piskotu ale len co ju zobrala hned odpochodovala na druhu stranu klietky . Teraz naozaj neviem ci bola zakina naozaj rucne dokrmena a ci naozaj ma len 3,5 mesiacov , ked sa ma az tak velmi boji a ani na mna ani na manzelku si vobec nezvykla. naopak, aj pri malom pokuse o otvorenie klietky zacne nepricetne saliet a skriekat , inak ked sme od klietky dalej tak sedi kludne a je pokojna . myslite ze jej mam dat este cas .... ??? alebo som len zbytocne hystericky a a zakine treba dat naozaj nikelo dni tyzdnov kym si na mna zvykne ?? lebo kef som cital clanky od citatelov ronycj for o zakoch , tk vsetci pisali ako ich zako je hned krotky a na druhy den po prichode zakina uz bola zvyknuta...prve dni ked som strcil cez klietku prst tak sa obcas odvazila a jemne prst skumala zobakom , dnes ale ked som to skusal tak mi zakina ustedrila par klovancov do krvi :( dakujuem za aku kolvek radu . na zakinu som sa dlho tesil ale teraz som sklamany ked sa ma takto boji. dakujem s pozdravom juraj
Orina (neregistrovaný) 17.07.2010, 14:23:14 xxx.xxx.108.52
Já žaky nechovám, myslím že mě asi poopraví některý chovatel žaků, ale obecně u papoušků platí s ochočováním stejná pravidla. Předpokládám, že má samička na noze pevný kroužek na kterém je rok líhnutí a to jste měli u chovatelky před odběrem zkontrolovat. Pokud se dala od chovatelky hladit po hlavě a nosila ji chovatelka na ruce, tak ochočená je. Jestli má opravdu 3,5 měsíců je těžko říct. Pokud se váš žako bojí, tak se mu nevnucujte, udělejte nejnutnější práci v kleci, t.j. úklid podání potravy a vody a pak na papouška mluvte jen za zavřenými dvířky klece a podávejte mu pamlsky. Předpokládám, že vám chovatelka řekla co má nějraději. Když si pamlsek nevezme, tak jí ho nedávejte, odejděte a třeba za 1/4 hodiny pokus o kamarádění opakujete. Žakové jsou dost tvrdohlaví ptáci a budete muset na tu vaší samičku velmi pomalu, ale myslím, že si časem zvykne.
insoul
insoul (7 příspěvků) 17.07.2010, 14:45:47 xxx.xxx.1.176
no na kruzku je len ake si cislo 145 asi nejake cislo zaka ale rok a den narodenia nikde nevidim. zako este nema biele teda zlte oci ale su este take tmavsie takze stara este nebude asi je naozaj len prerastene mlada :) so zakmi som pred tym nemal ziadne skusenosti , cital som len literaturu ale neviem ci ma chovatelka oklamala alebo nie. zakina ma naozaj len okolo 4 mesiace a skrotena bude ked ju chovatelka naozaj bez problemov vytiahla z klietky a skriabkala na ruke aj mi ju podala a tiez sa nebala a mohol som ju skriabkat. len sa bojim ze ubehnu dni, tyzdne a zakina bude stale rovnako bojazliva a neveriaca a mne neostane narok na pripadnu reklamaciu doteraz som mal len andulky korely kakariky ale vzdy mi trvalo nanajvis 3-4 dni a bolo skroteny a sli aj na ruku, ale zakina sa ma naozaj boji :(
insoul
insoul (7 příspěvků) 17.07.2010, 14:49:04 xxx.xxx.1.176
dufam ze toto. ieje reklama ale mozno to pomoze , od tejto chovatelky som ju kupoval a na spodu na videu jej jedna zo zakov je vraj aj moja zakina : http://www.papagaj-shop.sk/page.html?chapter=0&id=1 dakujem
Orina (neregistrovaný) 17.07.2010, 14:56:31 xxx.xxx.108.52
Je taky docela možné, že si váš žako, přestože je to samička, zamilovala ženy a vás jako muže nechce tolerovat. Myslím ale pokud je chovatelka rozumná a vy jí zatelefonujete a požádáte o radu, že by vám k povaze papouška měla něco říct a nebo jako chovatelka poradit jak na to.
insoul
insoul (7 příspěvků) 17.07.2010, 15:04:48 xxx.xxx.1.176
tak chovatelka mi povedala ze ju mam brat z klietky aj nasilu a hladkat ju skriabkat po hlave ze to ma velmi rada, vraj aby si na moje ruky a na mna zvykla, ale ak nebude chciet tak ju mam vziat aj na silu , to sa mi ale nezda prilis spravne :( ke y som si bol uplne isty vekom zakiny tak sa bat nebudem a jednoducho jej dam cas si zvyknut....
Orina (neregistrovaný) 17.07.2010, 15:11:38 xxx.xxx.108.52
No tak tady moje rady končí a nechci se dál k přístupu a radám chovatelky vyjadřovat. Ovšem já žaky nechovám a tak je možné, že chtějí vyrvat z klece nasilím :-( Ovšem já bych volila přístup úplně jiný. Možná to bude na delší dobu, ale vždycky odpor klade zase jenom odpor, ať je to u ptáků nebo u jiných zvířat. Snad vstoupí do diskuze ještě někdo jiný a hlavně chovatel žaků, který už nějaké mladé odchoval a tak má větší přehled o povahách ve skupině.
anonymní (neregistrovaný) 17.07.2010, 16:41:52 xxx.xxx.109.90
Dobry deň.Pani Orina ma uplnu pravdu nasilim nič nevyr iešite,chce to len trpezlivosť a uplne iny pristup ako Vam radila chovateľka.V prvom rade žakina bola na ňu zvyknuta a žila v skupine inych vtakov,čo znamena,že nebola celkom krotka aj keď bola ručne dokrmena,bola mierne socializovana,skôr vhodna do chovu-môj nazor.Keď sa budete držať toho ,čo Vam radila pani Orina,tak ona skrotne,chce to len čas a veľa trpezlivosti.Keď sa Už bude dať zobrať do ruky,tak ju v žiadnom pripade nehladkajte,ako to robila ta pani na videu,nie je to pes,maximale ju poškrabkajte po hlave,ešte som zabudol dodať,tiež žaky nechovam,ale skusenosti s dokrmovanim mam bohate.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 17.07.2010, 17:15:49 xxx.xxx.1.176
tak zatial sa len snazim podavat jej pamlsky - piskoty cez klietku , obcas si aj zoberie , niekedy chyti a hned zahodi prec ako by bola nahnevana , niekedy zas len odide na druhu stranu klietky ... pridavam aj fotku zakiny
Obrázek
orina (neregistrovaný) 17.07.2010, 18:29:23 xxx.xxx.86.206
Oni mají žakové velmi zvláštní povahu. Co jsem kde četla, tak to jsou velcí introverdi. Třeba si ta vaše samička oblíbila tu chovatelku na tolik, že teď bude chvíli trvat než si na vás zvykne. Protože jsem o povaze žaků hodně četla, raději jsem zvolila jako domácího mazlíčka amazoňana. Neni s ním při prvních kontaktech, pokud jsou ručně dokrmení, takový problém.
insoul
insoul (7 příspěvků) 18.07.2010, 10:38:22 xxx.xxx.1.176
Ja len dufam ze si na mna zvykne... ak sa tu prosim najde chovatel co ma zakov , aky vek usudzujete zakine podla fotky , aspon teda priblizne ?
frenzy
frenzy (19 příspěvků) 18.07.2010, 19:42:34 xxx.xxx.218.137
je to určite mladá žakina / vek do 4 mesiacov/, žakovia sú naozaj veľký introverti, naša samička napríklad mňa a mužov celkovo nemusí, síce ku mne príde, zoberie si dobrotku, ale poškrabkať ju môžem málokedy... to musí mať dobrú náladu, samec priletí ku mne hocikedy,ale správanie samičky ku mne dokonale odpozoroval a môžem ho hladkať len po nožičke, brušku a zobáčiku... naopak manželka je pre nich boh a môže si s nimi robiť čo chce, dovolia sa jej pretočiť na chrbát,škrabkanie je bezproblémové,pusinky len tak padajú :) v každom prípade,je potrebné nechať jej pár dní na aklimatizáciu, predsa len je všetko pre ňu nové, dobré by bolo opýtať sa chovateľky čo má rada, čo uprednostňuje z potravy, nejakú dobrotku a pomocou nej sa so žakinkou zblížiť, neriešiť veci násilím
Obrázek
insoul
insoul (7 příspěvků) 19.07.2010, 11:58:11 xxx.xxx.6.39
dakujem vam velmi pekne :) takze urcite jej dam viac casu ... a myslite ze s vypustenim mimo klietky nech si polieta po bytr je lepsie pockat az si na nas zvykne alebo ju treba vypustit aj skor . osobne by som radsej pockal az si zvykne a priestor si riadne obhliadne a az potom ju skusaldat aj mimo klietky. ale zas mozno jej to lietanie chyba
frenzy
frenzy (19 příspěvků) 19.07.2010, 19:40:15 xxx.xxx.218.133
skúste jej k večeru otvoriť dvierka na klietke a sledujte jej správanie, mala by vyliesť na klietku...skúste jej podstrčiť ruku nech si prelezie, polietať si určite potrebuje, pozor však nebude to ešte dokonalý letec a určite budú aj nejaké havárie, žakina si tak či tak potrebuje vo vašom byte vytvoriť letové koridory po krorých sa bude pohybovať, pri prelietavaní z izby do izby, pozor na okná a zrkadlá, nedovolte žakine pristávať na záclone , ak aj pristane hneď jej dajte ruku nech si prelezie...ak bude vonku, skúste ju niečim zabaviť... napr. pinpongová loptička,kúsok drievka,zrolovaný papier...
insoul
insoul (7 příspěvků) 26.07.2010, 09:22:52 xxx.xxx.1.176
ahoj vsetkym , uspesne hlasim, ze zakina robi pokroky , presne ako ste pisali. otvoril som jej klietku a ona vyliezla na vrch , tam travi vacsinu casu ked je pustena , na ruku sa zatial este boji. teda ked jej ju podstracim tak nejde ale ked ona sama prileti, a hlavne ked sa jedna o jedlo :) tak prejde aj na ruku :) este raz dakujem
andrej (neregistrovaný) 26.07.2010, 11:00:22 xxx.xxx.63.242
podla mna mlada zacina bola zvyknuta lietat u chovatelky a ked bola u vas zavreta tak ju to muselo stresovat. To je na uvod uplne normalne a treba si ju len ziskat. Cez den menej krmiva a vecer ju pustat von a ona sa potom ukludni.Nasilie zrejme moc nepomoze , ale vzdy je to sok pre papagaja ked ide do noveho. Mala uz nejake zvyklosti (hladkanie,lietanie apod). Kazdy vtak je ina osobnost a na kazdeho plati nieco ine. Este ze sa daju vsetci nalakat na pamlsok .-). Potom treba skusat postupne prstom hladkat po hlavicke a pod. Kazdy papagaj sa da skrotit , niektory lahsie niektory tazsie , je to v povahe. Urcite ta vasa zacina nema viac ako 3-4 mesiace to vidno aj podla oci
marek (neregistrovaný) 01.01.2013, 14:19:15 xxx.xxx.22.249
ahojte ja mam trosicku vecsi problem, kupil som samceka tristvrte rocneho a nie rucne dochovaneho...planoval som nachov ale nakoniec skoncil v dome a chceme ho skrotit.lenze mam ho asi dva mesiace a stale sa janho nem0zeme ani len pozriet...okamzite zacne skriekat...myslite ze treba este vydrzat a skamqradime sa? dakujem
Peťula (neregistrovaný) 01.01.2013, 18:12:26 xxx.xxx.6.82
Ahoj, papouška zkrotíte těžko, musíte vzbudit jeho zájem a dokázat, aby si vás zamiloval. To je velký rozdíl. A dva měsíce u přirozeně odchovaného ptáka je na navykání velmi krátká doba, je třeba trpělivosti. I tak je možné, že se vám nikdy nepodaří, aby po vás pochodoval a mazlil se jako ručně dokrmený papoušek. Z mého pohledu je lepší řešení ho vyměnit s někým, kdo má opačný problém, nestresovat ho ochočováním a dát ho do chovu a věnovat svou pozornost ručně dokrmenému, který vás bude bez bázlivosti prostě mít rád.
marek (neregistrovaný) 01.01.2013, 21:00:07 xxx.xxx.221.5
aj nad tym som rozmyslal ale je mi to luto...a nev9em ci sa mi podari zohnat niekoho kto by ho vymenil
anonymní (neregistrovaný) 01.01.2013, 23:06:15 xxx.xxx.107.36
Nechápu proč už přemýšlíte o reklamaci,chyba je jenom u vás,je vidět na videu ,že žaci jsou u chovatelky socializovaní a krotcí.Pane Juraji ,proč si kupujete zrovna žaka,když nemáte ,žádné zkušenosti s větším papouškem.Už, jak žaka krmíte je hruza ,to není andulka...myslite,že je vše v pořadku ,když mu dáte zrní a vodu...Potřebuje rozmanitou stravu ovoce atd.,..

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.