Aktuálně: 4 870 inzerátů174 734 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Štěně pro začátečníky

Petra Hurychová (neregistrovaný) 02.09.2010, 21:44:15 xxx.xxx.202.12
Je nějaká vhodná rasa psa (nenáročná) pro úplného laika? Nejlépe malý či střední pes (do bytu). Děkuji za odpověď.
Jája (neregistrovaný) 14.09.2010, 16:37:44 xxx.xxx.154.43
Máte veliký výběr; maltézáček, byšonek, malý hladkosrstý pinč, pinč, pražský krysaříkm čivava, grifonek, motýlek (papillon), jorkšírek (jorkšírský teriér, australský silky teriér a australský teriér), tibeťáček (tibetský španel), shi-tzu (ši ztu), čínský naháček, jack russel teriér, jezevčík, a v neposlední řadě třeba opičí pinč, rakouský krátkosrstý pinč , kyi leo, pekinéz, japončík, -kavalír- king charles španěl a mops, pro kterého ale kvůli jeho váze není vhodné chodit do schodů. Takže toho bych doporučovala pouze v případě, že nebydlíte příliš vysoko. Vhodných plemen je mnohem víc!
Katka K
Katka K (4 příspěvků) 26.10.2010, 18:59:08 xxx.xxx.152.123
výběr je velký, ale záleží na tom, co po psovi vlastně budete chctít. Bude-li to spíše miláčeka gaučák nedoporučuji jakéhokoliv teriéra, kteří jsou velmi nároční na pohyb a v neposlední řadě také bývají hodně tvrdohlaví a dominantní, což se při nesprávné výchově může projevit agresí, ničením věcí, hysterií apod. Naopak pokud chcete psa ke sportu, ale zárověň skladnéhi jsou vhodní knírači, jack russelové, ale i pudlo (nevýhodou je srst náročná na údržbu). zkrátka chce si to ujasnit, proč a na co psa chceme a pak už satčí vybírat vhodné plemeno, ketré se nám líbí i po stránce exteriérové.
Alik (neregistrovaný) 28.10.2010, 06:58:03 xxx.xxx.73.168
Ahojky, Ten posledni prispevek od Kateriny neberte prosim nikdo vazne.Kazdy pes je narocny na cas pokud chci dobre vychovaneho psa.Jeste jsem v zivote nepotkala hysterickeho psa ci jakekoliv zvire.Hystericky jsou lidi zvlaste zenske pohlavi.Vseobecne chci jen dodat, ze podle CESAR MILAN-respektovany trener psu v U.S.A tvrdi, ze bychom meli mene problemovych psu kdybychom se jim denne venovali! Denne potrebuji nejmene 1.HODINU POHYBU 2.VYCVIK,DISCIPLINA 3.LASKU. a to v poradi, ale misto toho se jim v dnesnni dobe poskytuje AFFECTION,AFFECTION,AFFECTION.Pes neni ziva hracka, ale zvire kteremu se musim venovat.
Katka K
Katka K (4 příspěvků) 15.11.2010, 17:52:07 xxx.xxx.152.123
To Alík: Víte, hysterických psů jsem viděla už mnoho a vždy jej měli hysteričtí majitelé nebo majitelé, kteří se svému psu nevěnují, kdybyste si ten příspevěk přečetl/a pořádně, tak víte, že jsem psala, že je potřeba se psům věnovat, jinak je zaděláno na problém. A podle toho, kolik mu můžete obětovat pohybu si vybírat plelmeno. Pohyb potřebuje každý pes a neexistuje plemeno u kterého by to tak nebylo, ale některá jsou na pohyb a čas náročnější, než jiná. To jenom tak abych uvedla na pravou míru, to co jste evidentně špatně pochopil/a. Jinak je pravda, to co říkáte, ale jediné, čím argumentujete je to, co říká ternér psů v USA, takže soudím, že máte prvního nebo druhého psa a minimum zkušeností (ale mohu se mýlit). Osobně upřednosťuji etologické články v impaktovaných časopisech a zkušenosti výcvikářů (mimo svých zkušeností), které znám a znám jejich přístup ke psům
Alik (neregistrovaný) 16.11.2010, 06:44:42 xxx.xxx.73.168
To Katerine:Moc rada bych se od vas zeptala jak se vseobecne chovaji hystericky psi, jelikoz tento vyraz jsem v kynologii jeste doposud nikde nenasla.Na rozdil od vas me zajima chovani velkeho plemene pr. nemecky ovcak,pitbull,dobrman a rots.Nezalezi na tom kolik psu clovek vlastni, ale jak se roky postupne vzdelava nejenom praxi, ale i sporty pro policejni nemecke ovcaky.Mate pravdu zajimaji me jen Ti nejlepsi treneri a chovatele psu v Severni U.S.A,protoze kazdy pejskar se nikdy neprestane ucit.Bohuzel dobrych knizek je velice malo, ale rada se ucim od zkusenych treneru kteri maji pozitivni pristup k trenovani psu a velke zkusenosti jako kuprikladu Mr.Michael Ellis ktery pred rokem otevrel skolu v Californii.Vzdelava nejenom pejskare, ale decoys,trenery psu,policejni psovody atd.Kuprikladu vynikajici policejni pracovni nemecky ovcak ci malinois vas bude casto challengovat,protoze jsou prilis inteligentni.Zakladni vycvik jako lehni,sedni,plazeni atd zvladnete behem jednoho tydne.Na rozdil od vas me zajimaji psi sporty to je moje passion.Kazdy z nas take ma jiny nahled na ruzne psi plemeno jako vy i ja.
Katka K
Katka K (4 příspěvků) 16.11.2010, 17:35:18 xxx.xxx.152.123
To Alik: hysteri, čili přehnaná reakce na vcelku běžný podnět, vzniká nejčastěji při nedostečné duševní stimulaci psa. Domnívám se, že na tom, kolik Vám prošlo psů pod rukama záleží. Důležité je obé vzdělávání se ale je důležitá i praxe a tu bohužel níčím nenahradíte, ale neznamená to, že ten kdo cvičí psy např.30 let má patent na rozum a již se nemá co naučit, neopak. Mě zajímá psí etologie obecně nejen velkých plemen.Ohledně sedni lehni vstan za týden - je myxšleno při intezivním výcviku, pokud ano, mám nejspíše geniální psy, protože se jednoduší povel typu lehni, sedni, vstaň, ... při intenzivní práci dokáží spolehlivě naučit cca za tři až čtyři dny. Např. zalehávání předmětů na stopě stačilo mi, abch to čubě ukázala třikrát a od té doby zalehává vždy i do mokra, strniště, bodláčí,... Jinak jak už jsem řekla, ráda zajedu na seminář vedený zahraničním trenérem, ale pokud mám možnost jen jeho rady číst, beru je s rezervou, pokud nemám potvrzeno (např. ze znalosti etologie), protože je něco jiného psát o tom, jak cvičit a něco jiného je skutečně cvičit. I u nás bohužel nejdu mnoho kynologů, kteří se chlubí se spoustou přeučených psů, mnohými složený zkouškami, atd. ale skutečnost je trochu jiná. Něříkám, že je to tak zákonitě u všech, ale přeci jen opravdu věřím těm, co znám na vlastní "kůži". Tím nechci říct, že bych se snad nechtěla učit novým věcem, nebo novým postupům, naopak, jen bezhlavě nepřebírám cizí názory. Ohledně literatury na etologie doporučuji zakladatele etologie Kolnráda Lorenze např.: živit se psem není pod psa, nebo jeho žáka Trumlera: Tykáme si se psem, pak jsou na internetu k sehnání odborné články - v aj. (např. na sciencedricet)
Jája (neregistrovaný) 03.01.2011, 16:21:10 xxx.xxx.168.149
Jéjda, jéjda. Alik, třebaže máte v něčem pravdu a je vidět, že máte zkušenosti i vědomosti, je třeba se prostě smířit, že u nás lidi jako v USA nikdy nebudou. Histerie u psů je poněkud zvláštní výraz a pro vás třeba divné, ale takovíto histeričtí psi existují, i když vy jste se s tímto výrazem v kynologii nesetkala, bez ohledu na kynologii se tento výraz u některých psů použít dá. Nevím, proč jste tak zareagovala na přísspěvek paní Kateřiny (první). Nikde se nezmínila o tom, že pes nepotřebuje péči. A jestli jste si to tak vzala kvlůli tomu náročnému na srst pudlíkovi, tak si je třeba uvědomit, že takoví pinčové péči o srst nepotřebují. A vykoupání je snad samozřejmostí, ne?
monajs
monajs (4 příspěvků) 16.03.2011, 10:41:18 xxx.xxx.78.252
ahojky,víte,že v dnešní době můžete dopřát svým mazlíčkům tu nej péči u veterináře a nebude Vás to stát šílenou sumu a suma za veterinu se vrátí k Vám do kapsy,já to nevěděla,dokud mi to kamarádka neřekla,která má kočičku takhle pojištěnou http://www.slavia-pojistovna.cz/pojisteni-psu-kocek,a mohu říci,že je to super nápad,když má někdo problémovou kočičku třeba s epilepsií!!Mrkněte,není to drahéééé!!Opravdu!!
anonymní (neregistrovaný) 25.05.2011, 13:23:24 xxx.xxx.69.238
Dobry den, moc bych chtela stene nemecke dogy.. Hodne se mi libi.. Mam i uz vyhlidnutou ch.s. http://zvirata.hyperinzerce.cz/stenata/inzerat/4433272-nemecka-doga-cerna-stenata-s-pp-nabidka-havlickuv-brod/ Tak doufam ze to bude fajn ;)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.