Aktuálně: 4 859 inzerátů175 040 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

výstavní andulky

anonymní (neregistrovaný) 20.09.2010, 19:04:39 xxx.xxx.101.75
Informace na www.andulky.cz je tam uvedena cena 1.500,- ale běžte se podívat bude výstava v Botanické zahradě v Praze v říjnu. Ceny se tam pohybují asi 2.500,- jinak super pták Jó Mannes je několik tisíc.
anonymní (neregistrovaný) 20.09.2010, 19:24:28 xxx.xxx.101.75
Ještě připisuji, že to je cena za jednu andulku. Ne za pár.
anonymní (neregistrovaný) 20.09.2010, 20:26:16 xxx.xxx.109.90
Za kvalitnú to môže byť i niekoľko násobne viac,ale bežne na burzách sa predávajú tie tzv.horšie za 250-500Kč.A jednoznačne starší pár nekupujte,výstavné andulky sa staršie v chove nepoužívajú.
anonymní (neregistrovaný) 20.09.2010, 21:22:33 xxx.xxx.204.249
Ono i záleží na tom od koho andulky jsou ... Počítejte minimálně 1000 a výš za kus a za takový průměr. Já třeba kupovala za 500 ks ale to byl opravdu horší průměr, ale oproti běžným andulkám nadprůměr. Souhlasím starší kusy nekupujte, ikdyž nevím co je to u vás starší kus, max. tak ty dva roky starý.
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2010, 00:44:02 xxx.xxx.101.75
Nevím čemu říkáte horší výstavní andulka za 250,-Kč ??? Za tu cenu se prodávají běžní mravenci pro potěšení pro děti. Výstavní andulka musí konkurovat bodově na výstavě andulek těm ostatním a to ta za 250 určitě neni. Nepleťte si robustní typ andulky s andulkou výstavní.
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2010, 10:20:32 xxx.xxx.38.103
Znám jen termín barevná andulka a andulka výstavní, rozdíl je patrný na první pohled, co je robusní typ? Asi kříženec, že?
Orina (neregistrovaný) 21.09.2010, 13:55:56 xxx.xxx.78.96
To je výraz poměrně velké skupiny chovatelů, kteří tak pojmenovávají, papoušky(různé druhy ne jen andulky) a tím se snaží říct, že jejich odchovy jsou kvalitnější, alespoň tak jsem to z diskuzí, na různých fórech, pochopila.
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2010, 14:43:37 xxx.xxx.38.103
Tak to nesouhlasím, a ani s vysvětlením, že výstavní andulka musí konkurovat bodově na výstavě andulek. Přece neznamená, když budu chovat výstavky a nebudu jezdit na výstavy, že přestanou být výstavkami, nebo ano :-)?
anonymní (neregistrovaný) 22.09.2010, 05:44:59 xxx.xxx.123.194
Jenže nebudete vědět jestli máte jen klubíčko peří nebo výstavní ptáky, pokud vám andulku někdo neohodnotí v konkurenci. Moje některé andulky jsou taky tzv. výstavní a přece mají chyby, takže to vlastně výstavní andulky nejsou jen se tak tváří. Pokud budete chovat výstavní andulky můžete odchovávat mláďata s chybama, které se můžou časem v chovu zvětšovat.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 22.09.2010, 05:48:43 xxx.xxx.123.194
Nevím jestli jste někdy choval psy, ale je to to samé jako když si pořídíte štěně s PP po pracovních rodičích a vůbec s ním necvičíte, tak taky přestává mít hodnotu pracovního psa. Bez zkoušek je bezcenný.
Peťula (neregistrovaný) 22.09.2010, 08:02:08 xxx.xxx.6.82
Hm, tak to mě mrzí, to se asi nedomluvíme, podle mě když budu prodávat tyhle obříky, napíšu výstavní andulky,nebudu po nikom chtít tisíce, ale kupující bude vědět, že prodávám obříky a ne klasiku. A ten příklad se psem je úplný nesmysl, pes s PP po pracovně vedených rodičích, ikdyž s ním nebudu dělat zkoušky bude i nadále přenášet dobré pracovní geny. A se psy na mě nechoďte, v těch se vyznám :-)
Orina (neregistrovaný) 22.09.2010, 08:52:53 xxx.xxx.86.114
Ale Peťulo to jsem já Orina :-)) Geny předávat může, ale nikdo ho bez výsledků v pracovní knížce nebude chtít. U pracovních psů každého zajímá aport, stopa a obrana a to když pes nepředvede v plné parádě, tak pejskaři (skalní) ohrnou nosem. Štěně si vezme leda tak někdo na hlídání na zahradu v domění, že to má zakódované po rodičích, ale jinak to bude bouďák první třídy. A zrovna tak je to i s výstavníma andulkama. Pokud chci výstavní andulku,a dál s ní něco podnikat, tak chci nějaké výsledky u rodičů, jinak mám doma jen hezký exemlář na koukání. To by se potom nemuseli lidi hnát za Jo Mannesem pro to nejlepší, mohli by to koupit od Franty z Horní Dolní, třeba za tisícovku.
anonymní (neregistrovaný) 22.09.2010, 12:44:04 xxx.xxx.62.209
vystavni andulka nerovna se velka andulka. krome velikosti musi splnovat mit dalsi znaky - viz standard vystavni andulky http://www.andulky.cz/standard.html
anonymní (neregistrovaný) 22.09.2010, 12:49:40 xxx.xxx.62.209
ps. pro 38.103 - s vyznamem cizich slov poradi spolehlive "slovnik cizich slov". takze robustni andulka = mohutna andulka http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/robustni
anonymní (neregistrovaný) 22.09.2010, 22:14:06 xxx.xxx.204.249
Tak s tím přirovnáním k psům jsem se docela pobavila :-D Samozřejmě i když psa nebudu dál vést a bude u boudy, PP mu zůstávají, stejně tak jako výstavní andulka kterou si koupím dál zůstává výstavní andulkou ikdyž s ní nebudu chodit na výstavy :))) A geny ty se předávají bez ohledu na to jestli je pes u boudy nebo chodí na cvičák apod.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 23.09.2010, 07:45:46 xxx.xxx.6.82
Ahoj Orino, já vím s kým píšu :-). Jen prostě nemůžu souhlasit s názorem, který tu šíříte. Ale protože zadavateli je tahle naše diskuse na nic, napíši svůj názor naposledy a jdu od toho. Srovnání se psy považuji za zbytečné, když budu mít dobře pracovně vedené rodiče, prodám štěně lidem, kteří jsou líní a nic s ním dělat nebudou, a pak budou chtít krýt, vyberou protějšek zase z dobré pracovní linie, ráda si od nich štěně vezmu, protože geny zůstnou i bez rozvíjení člověkem, jen nebudou prokázané. Vím, co musí splňovat výstavní andulka, že nejde jen o velikost, ale taky o postavu, kresbu................ :-) Ale vaše tvrzení, že výstavní andulka je jen ta, která se účastní výstav, považuji za naprostý nesmysl. :-( Přeji hezký podzimní den u volier :-)
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 23.09.2010, 10:33:06 xxx.xxx.43.228
Také přispěji svou "troškou do mlýna" ... Označení "výstavní andulka" je jednoduše marketingový tah... Vezměte andulky, které se vydávají za "výstavní", běžte s nima na výstavu a vyčkejte, jak si obstojí ve srovnání se specializovanými chovy výstavních andulek. Výstavní pták by se měl blížit standardu, jak kresbou, postavou, velikostí, postojem ... To, co se dnes často vydává za "výstavní andulky" je označení (jak tu někdo psal) pro robustní ptáky, ale do výstavních mají daleko ... Znám chovatele, co chová andulky a tady byste mu jeho chov označili za "výstavní". Jak sám ale říká, oni jsou někde na půl cesty ... aby si koupil výstavní, tak na to nemá (to nejsou ceny 600 Kč) a aby choval "běžné zakrnělé", to nechce ... Proto kupuje v BZ přebytky z chovů vystavovatelů a s nima udržuje určitý standard ... ale do opravdu výstavních to je stejně daleko ... Jednoduše chovatelé pochopili, že když dají do inzerátu "výstavní andulky", tak je to jakási značka, přitom ale neprodávají nic jiného, než robustnější ptáky (oproti "běžným" andulkám). To máte jako s mutacema ... když zabrousím k agošům, tak občas (dříve častěji) se v inzerátech vyskytovali názvy jako "silver, běloprsý, golden cherry, apod." - přitom se často jedná o kombinace mutací, jenže pro českého chovatele to je "něco nového" - to musí mít.
2191968
2191968 (213 příspěvků) 23.09.2010, 11:38:35 xxx.xxx.230.164
Tento problem se zde už jednou probíral,dokonce jsem zde uvedl foto standartu výstavní andulky.Jinak veškeré dotazy směřujte na klub chovatelů výstavních andulek a budete se divit cenám výstavních kusů,kdy i 5 000 nejni strop.V anglii v 60 letech měla výstavní andulka velikost,která se blížila pivní lahvi.Normální andulky se výstavní ani náhodou nemohou vyrovnat.Petr
anonymní (neregistrovaný) 23.09.2010, 11:55:17 xxx.xxx.38.103
Srozumitelné hezké vysvětlení, díky. Jak byste ale napsali do inzerátu, že prodáváte andulky 2x větší než barevné andulky, aby to případný zájemce pochopil? Díky za odpověď.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.